Skocz do zawartości

Polskie pociagi pancerne


Grendel

Rekomendowane odpowiedzi

Mi.Der pytasz jaki jest sens takiej wiezyczki bez\ ubrojenia hmm a czyw marszałku pierwszym było w niej uzbrojenie??? no jedna była zamontowana w marszałku I - czy moze byc presłanka ze włsnie zdecytdowno sie zamontowac te wiezyczki dlatego ze była mozliwosc prowadzenia ognia plot??? i wtedy cłay skałd miałby juz dwa punkty plot;-) nadal małą ale juz cos
pozdr
Adamie fakt jesli tam była rozrysowana wieza do 7tp to jak najbardzije ;-) ja mysałem o wiezy ursusniej tam by sie nie dało tego upchnac ;-)
Schrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 387
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Do woblera.
Ostatnio o agonczyku" mozna przeczyta w ksiazce Marcina Gruszki Niespokojne zycie w niespokojnych czasach. Kpt. Kazimierz Górecki (1896-1978) - artylerzysta i adwokat". O samym pociagu mozna bardzo duzo napisac. Co konkretnie Ciebie interesuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sadyka
Szczerze mówiąc interesują mnie działania zagończyka w rejonie chełma , ale na ten temat posiadam już informacje. Węc jeśli możesz bardzo prosze o informacje gdzie ten pociąg powstał jakie miał uzbrojenie i jak zakączył swój żywot.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Grendel.
Niestety posiadam u siebie tylko cztery strony pamietników generala Thommee. Calosc liczy okolo 600 stron. Pamietniki te sa przygotowywane obecnie do druku. Informacji o pociagu nie ma u Bielskiego (Grupa Operacyjna PIOTRKOW 1939") oraz u Kiersta (Walki 84 pulku strzelcow poleskich w kampanii wrzesniowej 1939 r." i Kronika dzialan 30 Poleskiej Dywizji Piechoty w kampanii wojennej w miesiacu wrzesniu 1939 r."). Jakie informacje z obrony Modlina Ciebie interesuja? (wykracza to chyba poza pociagi pancerne?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie widziałem uzbrojenia w wieżyczce Ursusa na Marszałku" i dlatego wątpię, czy uzbrojenie było w niej montowane. Ale prawdę mówiąc, chciałbym zobaczyć zdjęcie, z którego wynikałoby, że było tam uzbrojenie :-)
Do ognia plot jednak ta wieżyczka się słabo nadawała z powodu małego kąta ostrzału - dlatego w wz.29 demontowano km-y plot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Mi.Der.
Niestety lepszego zdjecia chyba nie bede mial(przynajmniej w najbli|szym czasie). Zreszta jest to fragment wiekszej calosci i chodzilo mi tylko o parowoz. Wedlug mnie to chyba 229, i rzeczywiscie nie pancerzony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do JoncaA.
Niestety nie posiadam Malmassariego i nie wiem jakie jest tam zdjecie. Takie jak Twoje - tez posiadam. Zreszta publikowal je takze Maciej Kozlowski jako dzialo 3-krakowskiej baterii kolejowej" (zdj.34, s.204). Przepraszam, ale nie wszystkie ustalenia dotyczace pociagow mam jeszcze do konca udokumentowane. W tym wypadku jestem pewny kontynuacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich MPP (milosnikow pociagow pancernych)!!!
Ciesze sie, ze Nasze forum nabiera rumiencow, bowiem pokazywanie samych zdjec po pewnym czasie sie nudzi, a w dluzszej perspektywie nie wnosi zbyt wiele do naszej wiedzy o p.p. i dlatego moje pytanie nad ktorego odpowiedzia glowie sie od dluzszego czasu:
jak mial na nazwisko dowodca pociagu pancernego Krakow" (oczywiscie ten z Syberii)?

Bym zapomnial: dzieki Forteca za zdjecie, a jednoczesnie sugestia do @ndrew - moze znalazbys to zdjecie francuza" z Morza, statki i okrety"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim :)

Mi.Der to własnie takie samo zdjecie widziałem w MSiO!

Twoje jest lepszej jakosci-niezły kamuflaz pewnie oryginalny-pytanie który:niemiecki/francuski :)
Fotka wykonana przy nabrzeżu->Gdynia-Oksywie?
Czy wiadomo ile ta bateria miała dział,kiedy ją rozformowano?

Do Pana Jońcy:
Ma Pan niezłe zbiory fotografi o polskich pociągach...z niecierpliwościa czekam na ich formę ksiązkową-czego sobie i innym życzę :)

Pozdrawiam
@ndrew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadyk,
To co mnie najbardziej interesuje (procz udzialu PP rzecz jasna), to obrona przeciwlotnicza mostow i twierdzy (szczegolnie 8 bateria przeciwlotnicza-motorowa, ze wzgledu na moje ulubione C2P) oraz przebieg walk na lewym brzegu Wisly.Ale to temat na inny watek.
Bardzo mnie zainteresowales tym planem wydania pelnej wersji wspomnien p.generala poniewaz zna tylko ten skrot drukowany w WPH w 1959-tym i przedrukowany pozniej we Wrzesien 1939 w relacjach i wspomnieniach".
Pozdrowienia
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to swoja drogą ;-) to był by rarytasik ;-)


a wracajac do tego naszego ursusa ;-) to faktycznie w marszałku nie widziałem uzbrojenia ale ( tutaj juz zaczyna sie filozofia) dlaczego w marszałku uzyto akurat tej wierzy przeceirz normalne wieze ktore była w reszczie parowwozów był lepsze (wieksze) a nie ciasne jak ta mi sie nasówa tylko jedno ze miała byc jakos uzbrojona albo załozno ja w ramach testu włąsnie apopop uzbrojenia -ehh sam nie wiem a fotek kurcze jesli chodzi o pp to zadnych dobrych nie posiadam .a co do demontowania ckm w wiezach ursusnych to ckm plot nie był tam na stałe poniewarz nie dało fizycznie zmiesci w wierzy dwóch ckm plus działko i tak juz zaistalowania działka i 1 ckm dwało niezły scicsk a ckm plot to był którys z dwoch pozsostałych tlee ze jak trzeba było otworzyc ogien plot był przenoszony na gorne jarzmo- ;-)

pozdrawiam

Mikołaj-Schrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do JoncaA.
Zdjecie z Malmassariego jest wykadrowane, brak prawej strony, tej która pokazalem. Oczywiscie nie wyklucza to istnienia innych zdjec. Bo chyba na dwoch sie nie skonczylo. Bylo zalozenie ze kazdy wagon/pociag wojskowy po przygotowaniu powinien byc fotografowany. Kwestia tylko w tym co zachowalo sie do dzisiaj.

Do Grendel.
Byc moze bede mogl Ci pomoc w tych modlinskich poszukiwaniach - oczywiscie jezeli chodzi o plot-mot. W pociagach pancernych w kampanii wrzesniowej orientuje sie slabo. Pewnie czuje sie w latach 1918-1921.

Do Mi.Der.
Dzieki za zdjecie. Moze ktos kiedys opracuje tego francuza" nad Baltykiem. Byc moze uda mi sie dorwac jakiejs materialy na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadyk,
Zdjecia niestety jeszcze nie dostalem - listy polecone z Polski do mnie leca przerazliwie dlugo...Niestety nic na to poradzic nie moge.
Za wszelkie materialy odnosnie 8-ej baterii oraz tych plutonow km-ow bede niezmiernie wdzieczny.W piatek wieczorem wyjezdam na w sumie 9 dni na Floryde, tak wiec gdybys mogl mi cos podeslac, to prosilbym juz po moim powrocie na adres:
grendel3@no spam.email.com usun o spam."
Pozdrowienia
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie do ogolu - Malmassari wspomina, ze Niemcy wyslali naprawionego Sosnkowskiego" do Danii.Sawodny temu zaprzecza (moja niemczyzna zardzewiala, ale nie na tyle, bym zupelnie go nie zrozumial), twierdzac, ze rzywagonowe" zdjecie (nie znam go niestety) to propagandowy fotomontarz.Co szanowni na to?
Pozdrowienia
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie