Skocz do zawartości

Polskie pociagi pancerne


Grendel

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie sprawdzałem, czy je wziąłeś z Magnuskiego, ale Ti3-4 chyba źle spisałeś (4023), więc zacząłem podejrzewać, że skądinąd :-)

Strona już działa: http://derela.republika.pl/ti3pl.htm - a numery są od ail-fana", czyli Ingo Huttera. Nie są co prawda pewne, ale chyba dość dobrze 'researched'.

Sformułowanie odnośnie Tatry w PZ1 jest o czeskim egzemplarzu, bo dalej pisze, że o polskich nic nie wiadomo. Też do wczoraj sądziłem, że to znane zdjęcie z PZ1 przedstawia polską, bo Magnuski tak zasugerował po przednim pancerzu - a tymczasem to czeska z applique armor".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 387
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
4021 przyporzadkowalem dla Ti3-4 Groznego" za Sawodnym.
Pozostale dwa podane przez Niego numery chyba sie zgadzaly z Magnuskim...A wiesz, ze przegapilem te Twoja liste?
Porownam wszystko dzis wieczorem.
Pozdrowienia
Grendel

P.S.
Co to PZ 1 i Tatry to nadal nie jestem przekonany.Wiele bledow w ksiazkach widzialem.Choc po prawdzie, to nie mam podstaw by podwazac wiedze autorow naprawde kompetentnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ja jeszcze cos dorzuce: pociag pancerny Baszta" (Nr 52 - Pilsudczyk") obslugiwany byl: w czesci bojowej przez opancerzony parowoz sierzanta Piotra Dolczewskiego Ti13, w czesci gospodarczej przez nieopancerzony parowoz Stanislawa Solarza Tr11 (dowodca tego pociagu por. rez. inz. Kosobudzki). Tr11 na stacji Debe Wielkie po nalocie samolotow niemieckich zostal trafiony kilkanascie razy. Wygaszono kociol i odstawiono na boczny tor. Jego miejsce zajal Ty23. Pod Mrozami w dniu 19.09. Ti13 zostal rozpedzony i wpadl do jamy jaka pozostawil wybuch po wysadzeniu toru. 20.9 zaloga opuscila czesc gospodarcza pozostawiaja Ty23. Zreszta oba parowozy ledwo dyszaly nie tylko z powodu uszkodzen, ale i nieplukania ich.
Pomalu moze uda sie cos sklecic...
Adamie dorzuc cos od siebie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a guzik, nic nie dorzuce, bo nawet jesli mam jakies notatki sprzed lat to sie do nich dokopie zapewne tylko przypadkiem... Zapominacie jednak, ze sa na swiecie nie tylko czytacze", ale rowniez patrzacze". Dla nich czarna" lokomotywa. (Wydaje mi sie, ze gdzies to zdjecie widzialem, w jakiejs publikacji, ale..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,
Gdybys przypadkiem, kiedys, niechcacy... cos znalazl - daj znac;o)
Ladny ten czarny" parowozik?Przez przypadek w lepszej rozdzielczosci, badz przez lupe, nie widac numeru?
Wybacz upierdliwosc.
Pozdrowienia
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie