Skocz do zawartości

Festung Posen 1945 - pancerne wraki.


YARD

Rekomendowane odpowiedzi

Ono w oryginale jest w większej rozdziałce-a jest
z ros. strony ale tam jest tylko to jedno z Poznania :(
...reszta to Berlin 45,Wieden45,Stalingrad,Moskwa itd.
a Polska to tylko pola i pola chociaż krajobraz swojski ;)



Pozdrawiam
@ndrew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Poznaniacy - znacie może banknoty z wizerunkiem poznańskiego pałacu cesarskiego ? bo mam banknot 10 markowy nito polski ni niemiecki z 1918r od 3 lat szukam jakiego kolwiek info na jego temat i ... tak jakby nie istniał :|


pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracajac do zdjecia tych t-34 . Zdjecie zostało wykonane na Pn scianie Rynku czołgi sa w drodze na ul. wielka .

Najzabawniejsze jest to, że własnie to zdjecie moze byc ostatnim zdjeciem w których jeden z tych czołgów jest jeszcze cały i na chodzie ... spojzcie sobie na zdjecie z albumu zielonackiego gdzie na ul wielkiej jest zniszczony t-34. ciekawe czy to którys z nich ?? modele sie zgadzaj oba zwei zdejciach jest t-34/76 ;-)

schrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam po przerwie..
1 wersja . :) -Urzadzenie do autodestrukcji czołgu jak go obskoczą russcy" :)
2 wersja. -w Festung Posen" nr.5 autor wspomina że spotkał w Poz. dow. czołgu który strzelał z wieży czołgu do ruskich , [za co dostał jakies krzyze" ]
3 wersja .- narazie nic mi nie przychodzi do głowy
YARD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w Poznaniu były wtedy tysiące, tysiące panzerfaustów w rękach niemieckich. Na Franowie Ruscy zdobyli pociąg wyładowany kilkoma tysiącami panzerfaustów! W trzech fortach też zdobyto jakieś gigantyczne ilości. Więc może ten świrnięty czołgista woził ze sobą w środku wozu parę sztuk, żeby mieć broń bliskiego wsparcia w razie czego? Na pewno by mu kameraden dali, skoro tyle mieli tego dobra. Choć myślę sobie, że chyba niefajnie jest jak w środku czołgu odpali taki panzerfaust? Może dlatego woził go na wieży?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
W temacie Pantery z Pancerfaustem: cytat z Festung Posen nr,5
Przypadkowo spotkałem kapitana wojsk pancernych , odznaczonego Krzyżem Rycerskim , któremu Wkrótce przypisywane będą bohaterskie czyny. Niewiarygodne , ale ten człowiek , po wyczerpaniu całej amunicji podczas jednego z ataków , strzelał z P
anzerfausta przez otwarty właz na wieży czołgu!"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitanie radzieckich czołgistów ma miejsce na ul. Górna Wilda w pobliżu baru Wildeckiego" i narożnika ul. Krzyżowej. O drugim zdjęciu nic nie wiem;)

Ja wykopałem " jeszcze coś takiego - Wzgórze Św. Wojciecha z ruinami domu Polskiego Czerwonego Krzyża po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Na poprzednim rysunku sowieckie działo samobieżne SU-76M. Tylko kto pozbawił je kół napędowych, jezdnych i gąsienic? Poza tym wygląda na przysypane jakimś gruzem, który na pewno nie chroni go przed niczym.Chyba ktoś zabrał sobie też silniki bo otwarte są klapy serwisowe.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie