Jump to content

Zientas

Forum members
 • Content Count

  97
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. ...a ja się ciągle zastanawim dlaczego ta pantera ma dwie dziury, przecież juz podobno ta z boku pod wieżą ją unieruchomiła (IS 2 od strony dzisiejszego Urzędu Pracy). Ta z przodu to tak dla pewności czy jak?
 2. Nie wiem czy kolega stosuje jakieś metafory... ale ta dziura pod wieżą sugeruje coś innego :) Powyższe zdjęcie zrobione jest w pobliżu Rynku Wildeckiego, a dziurę zrobił bodajże IS 2. Pozdrawiam.
 3. Znacie może jeszcze jakieś ciekawe hipotezy odnośnie do poznańskiej Cytadeli? Ja słyszałem o Panzer IV, który leży w zasypanej fosie. Podobno Lazaret nie jest jeszcze zlokalizowany... Ruskie zalali niemców wodą, więc pewnie podziemia są nie do końca zbadane... Pozdrawiam!
 4. Gazeta Poznańska z 23 lutego 1951 roku (czyli w rocznicę wyzwolenia), w iście propagandowym stylu, donosi (cytuję tylko fragment artykułu): (...) Poznań był już od dawna uwolniony i nawet zabliźniały się juz częściowo rany na murach domów śródmieścia, gdy na skrzyżowaniu ulic Zwierzynieckij i Roosevelta, wciąż jeszcze stał wypalony radziecki czołg. Bym osmolony i czarny, przebite ściany wskazywały na niezliczone razy, otrzymane od pocisków hitlerowskich i tylko nietknięta ogniem wieża wciąż jeszcze zwycięsko zwrócona była ku srudmieściu. Był to czołg nr 32 z dywizji pancernej armii genera
×
×
 • Create New...

Important Information