Skocz do zawartości

Festung Posen 1945 - pancerne wraki.


YARD

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jednak tylko teraźniejsze. Ten fort ma niesamowity klimat. - do stycznia 1945 oddział produkcyjny poznańskiej filli zakładów lotniczych Focke-Wulf Flugzeugbau G.m.b.H

W Poznaniu zakłady mieściły się w różnych miejscach, m.in. na terenach targowych oraz w niektórych fortach. Produkowano w nich samoloty Fw 190 różnych wersji (w tym Fw 190A-8, czyli najliczniejszą wersję, której w Poznaniu, Wismar, Sorau i Cottbus powstało ponad 1300 egzemplarzy), a także różne inne konstrukcje Kurta Tanka, m.in. samolot Ta 154." - za stroną http://www.mars.slupsk.pl/fort/tp_00.htm

szukam ekipy na wypad na forty w przyszłą niedzielę, jak ktoś chce się dołączyć -zapraszam gg: 7391048

a wracając do tematu
mam pytanie do ekspertów: rozpoznajecie sprzęty na fotach?
1: Sd. Kfz. ?
3 i 7: to ten sam wrak w różnych ujęciach, StuG?
4 i 6: Sd. Kfz. 251?
5: ???? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info i fotke.
Czytałem że część produkcjji/montażu miała miejsce w 'suchej' fosie która była przekryta belkami(drewnianymi lub stalowymi) tworząc coś w rodzaju zadaszenia oraz dodatkowej kubatury tak potrzebnej w czasach rosnącej potrzeb produkcyjnych.

Tera będzie dygresja ni to z innej ni to z tej samej beczki...siedząc sobie kiedyś i ogladają wyczyny naszych Hip-hopowców widziałem teledysk i był on chyba kręcony w tej fosie.Teledysk według typowego szablonu:skóra,fura i komóra ale to co było najfajniejsze to zdjęcia z takiej fosy przekrytej w poprzek własnie 'belkami'-mniemam że zdjęcia robiono w Poznaniu.
Uprzedzając ewntualne pytania nie pamiętam tytułu ani wykonawcy :(

co do fotek:
1-wygląda na sdkfz 7
2-?
3-w dali stoi Stug-3 który widać na fotce:7
5-tramwaj???
4,6-Opel Maultier-możliwe że wrsja amunicyjna


Pozdrawiam
@ndrew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile sie nie myle to przez te belki stropowe został zdobyty wałsnie fort III poniewarz krasno armiejcy przeszli po tych belakach na teren fortu i wykurzyli szkiebrów. ale na 100% nie jestem pewien ;-)

ja widziełm beliki betonowe wzmacniane szynami stalowymi.

ale Panowie zchodzimy z tematu !


Schrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zadaszona jest fosa fortu II stulpnagel ?"
Zdobycie tego fortu i przejście ruskich po dachu fosy" jest dokładnie opisane w Festung Posen" 2 Walki o fort II.
Dach jest do dziś i b. łatwo wejść na sam fort.
yard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzesio are you siur???? kurcze dlamnie to wyglada za duze na 8,8 i ta płyta pancerna ??? i ten hamulec i nie ma tego chraktersytcznego oporpowrotnika .. nie znam sie dlatego podaje w wtapliosc ;-)


czy moze to jest juz jakis ersatz model???

Schrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jes, ajm komplitli sziur, ju ken trast mi! :-)

Jest to wzornikowy przykład 8,8 cm Paka 43 - różnił się mocno od innych (czyt.: przeciwlotniczych) 8,8 cm bo pochodził z osobnej linii rozwojowej Kruppa (tej samej co 8,8 cm KwK 43, jej protoplastą było działo Gerät 42), strzelał nawet niewymienną z 8,8 cm Flakami amunicją.
Nie jest to też ersatz, ersatzem był 8,8 cm Pak 43/41, czyli to samo działo osadzone zastępczo na łożu od 15 cm sFH 18.

Pzdr

Grzesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie