Skocz do zawartości

Brygada Swietokrzyska NSZ-1945r.


Rekomendowane odpowiedzi

A swoją drogą to kolego Traper to opierasz się na naprawdę obiektywnych" źródłach :) www.patriota.pl i www.naszawitryna.pl Nieźle, nieźle. Białe kaptury, miecze, krzyże, stosy i te rzeczy. Leszek Żebrowski i Rafał Sierchuła pisał o NSZ i prawdziwych narodowcach w Szczerbiec" nr 4,5,6,7,8,9,10,11,12. Brawo! Naprawdę fascynujące pismo. Myślę stary, że łykasz propagandę jak ci, których nienawidzisz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mike110
Naturalnie niezarzucam Ci sympati z tymi bydlakami,ala swego czasu gdy Unia Wolności była przy korycie to pan M.Czech na łamach Gazety Wybor. wmawiał polakom że rezuny z UPA są także ofiarami stalinizmu,ba! akcję Wisła zresztą nasze władze też potępiły nie biorąc pod uwagę co by się działo w Bieszczadach 1990r. gdyby takiej akcji wcześniej nie było.Jóż widzę te hasła o Samoistnej Ukrainie".Co do NSZ to wydaje mi się że jest to zdanie podobne do oceny Oddziału Ognia" i jego samego.Dla innych jest on bohaterem a dla innych bandytą .Ile sympati takie opinie,ale podyskutować można.
pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocian, myślę, że to dotyczy większości ludzi i organizacji. I tych z prawej i tych z lewej strony. Bohaterowie dla jednych a bandyci dla drugich. Mam tylko nadzieję, że w tym ferworze nie dojdzie do wybielania hitlerowców. A przynajmniej w Polsce bo u siebie to oni już dawno zrobili z siebie niewinne ofiary polskiego okrucieństwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie albo się wymieniamy informacjami, albo sypiemy sobie tekstami jak Jaca czy Mike mi. Jeśli chcecie na tym poziomie rozmawiać to beze mnie. Jestem za poważny na pyskówki z Wami. Kolego Jaca, jesli zarzucasz mi błędną pisownię czyjegoś nazwiska to spójrz sam jakie Ty błędy ortograficzne popełniasz. Koniec przekazu. Nie rozmawiam z piewcami czerwonych. Zajmuję się historia Polskiego Podziemia i gardzę komuchami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje że nimi gardzisz.Oni nie powinni byli wyjsc zwyciesko z tej wojny.gdyby oni wtedy zostali wyrżnieci przez Twoich idoli to pewnie dziś nie musiałbym prubowac wkładac troche wiedzy do twej łepetyny, a to z tego powodu że prawdopodobnie byś sie nie urodził.Piszesz o wymianie informacji?Czy jednak wolisz pozucac tekstami?sprawdz swój pierwszy post w temacie i wskaz ta wiedze którą się chcesz wymieniac.Błąd ortograficzny kolego Traper zdaża sie często ale przekrecanie nazwisk?To już jest niegrzeczne(jak w filmie Pan Psikutas bez s)
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Traper, jakimi to tekstami, aż tak cię uraziłem? Piszesz o poziomie rozmowy? Cytat jednej z twoich wypowiedzi:
...co Ty bredzisz człowieku?! Masz jakieś dowody? (...) To że jest to forum publiczne i mamy demokracje nie oznacza że można wypisywać dowolne pierdoły i przekłamania"
Poziom niezły. Co dalej? Wyzwiesz nas na pojedynek?
... Koniec przekazu. Nie rozmawiam z piewcami czerwonych. Zajmuję się historia Polskiego Podziemia i gardzę komuchami".
Przykro mi to powiedzieć ale jeśli tak myślisz to masz ciasny umysł. Skrajnie prawicowe poglądy są tak samo złe jak skrajnie lewicowe. I nie jestem komuchem" ale Polakiem i patriotą. Jak trzeba to potrafię rozmawiać z ludźmi twojego pokroju. Choćby dlatego, że przeciwnika trzeba znać. Szkoda, że ty masz inne zdanie na temat takich dyskusji. Zawsze możesz podpalić jakieś gniazdo czerwonych. Może taki poziom" bardziej będzie ci odpowiadać.
Ps. Mam szacunek do wielu ludzi, którzy walczyli o Polskę. Z WiN i AK ale i tych z LWP czy MO. Jak już wcześniej pisałem, porządni ludzie byli po obu stronach barykady. Pozatym ja także interesuję się Armią Krajową a szczególnie Szarymi Szeregami. I co, zdziwiony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wstydu kolego michalczewski w ujawnieniu swoich żródeł wiedzy.ja tam się nie bałem i nigdy nie powiem nikomu ze sa nieprawdziwe.nawet gdy bedą tak tendencyjne jak kolegi Trapera to też będzie jakiś slad do dalszych poszukiwań.no chyba ze bedą podane jako jedyne słuszne.
To forum służy wymianie poglądów i informacji a nie sianiu nienawisci.Dyskutujmy i tak jak mówił mój poprzednik poznajmy swego wroga a będziemy wiedzieli jak z nim walczyć i wygrac.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można mieć do wyboru następujące opcje:
1. Walka z niemcami do utraty ok. 90% stanu osobowego bez uzyskania celów militarnych o politycznych nie wspominając.
2. Rozwiązanie jednostki lub przejście do konspiracji (UB i plutony egzekucyjne miały by trochę więcej pracy)
3. Wycofanie jednostki na zachód z zachowaniem potencjału ludzkiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedno nurtujące mnie pytanie. Po czym można stwierdzić, że ktoś we wspomnieniach kłamie a inny pisze samą prawdę? To dość ciekawe bo wiele osób bezkrytycznie podchodzi do tego co słyszy lub przeczyta. To tak ogólnie a propos relacji ustnych i pisanych przekazywanych przez osoby zainteresowane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicz jaca wspomina o tym ze GL sobie przypisywała wystawienie pierwszego oddziału partyzanckiego(nawet sobie przypisali utworzenie pierwszego oddziału partyzanckiego)i nie chodzi mi o małego franka(w tej chwili nie pamiętam który to niby miał być)O akcji AL i gestapo na Poznańskiej nie słyszałem i gdybyś mógł wrzucić jakies żrudełko to bym był dzwieczny(lub wdzięczny).Wypowiedz Bieruta jest znana losy AK-owców i oficerów września też układały sie różnie(jednych na leczenie klimatyczne inni dosłuzyli się nawet generalskich szlifów a inni jeszcze urzyżniali polską ziemie).Zresztą UB z radością wykańczało nawet swoich członków.Natomiast nie moge zgodzic się z teoria ze trzeba w ten sposób było ratowac co się da(chodzi o BŚ).Leżącego się nie kopie.póki niemiec jeszcze był w miarę silny to sie z nim funflowali a jak już lezał i kwiczał to chajda na giermańca.Co do wyzwalania obozów to czytałem o wielu przypadkach gdziewieżniowie bez pomocy z zewnatrz sami dali sobie rade.Moim zdaniem BŚ znalazła się we właściwym momencie we własciwym miejscu i nawet to nie zmywa z nich polskiej krwi.tym bardziej że w tym okresie straznicy mieli średnio po ok 42 lata(jeden 14 drugi 70 średnia wychodzi 42).Z takimi to nawet ja bym sobie dał rade.
Moje zdanie na temat BŚ już wyraziłem i w świetle faktów które znam nie zmienie. Co do agentów to przypominam rozkaz Śmigłego póżniej nie zmieniony z Sowietami nie walczyc".Tak że w świetle prawa miedzynarodowego skoro nie byliśmy z nimi w stanie wojny to mogła to byc tylko BRATERSKA POMOC"(szkoda że w takiej formie i tak długo).Szkoda równiez ze nasi sojusznicy zdradzili nas po raz pierwszy we wrześniu a drugi raz w jałcie.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ulega watpliwości, że dowództwo BŚ w przeciwieństwie np. do Komorowskiego kierowało się realizmem a nie fikcją. Ponieważ prawda jest niewygodna zawsze NSZ będą wyklęte".
Pytanie: kto widział zdjęcie Komorowskiego ściskającego dłoń von dem Bacha w Powstaniu 44" N. Davisa ?.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Do- tbrk-
Z toku twojego myślenia można wnioskować że po zajęciu przez Niemcy :Polski,Francji,wkroczeniu do Sowietów, ealistyczny" przęciętny Polak powinien domagać sie stworzenia i zaciągnąć do polskiej dyw.waffen-ss,bo myśląc ealistycznie" Europa została pożarta przez nazistów,a tak może udałoby się jakoś przeżyć, bo przecież walka z okupantem, który zajął całą Europę to idiotyzm.Moje gratulacje za takie beznadziejne myślenie.Co do zdjęcia Bora" to pisz przynajmniej prawdę,nie w powstaniu 44" ale po powstaniu ,po podpisaniu kapitulacji,po tak heroicznej walce tylu bezinteresownych młodych ludzi.
pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze tu wychodzi zwykłe polskie warcholstwo.Skoro wszyscy są za to ja będe przeciw.Jesli ktoś sie poczuje urazony to sorry.nie chciałem nikogo obrazic ale to wygląda na przekore(może tak bedzie lepiej).Skoro wszyscy będa potępiac NSZ to zawsze znajdzie się ktoś kto ich bedzie gloryfikował.To tak jak u szkopów powstaja partie gloryfikujące nazizm choc wiekszosc z członków takich partii zna ten problem z książek i to nie zawsze obiektywnych.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie