Skocz do zawartości

Ursus wz.29


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 316
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
  • 10 months later...
  • 1 month later...

Szwadron samochodów pancernych wz.29 z TBiU nr 84.
Jest 7 samochodów pancernych i pojazdy pomocnicze wg stanu z mobilizacji w 1939r. Na początku w szwadronie było 12 samochodów.
Jaki był pełny etat (planowany) szwadron samochodów pancernych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gros - jestem dzisiaj wyjatkowo tepy, ale nie bardzo rozumie pytanie. Czy piszesz ze podany schemat jest niesluszny?

Jesli chodzi o plutony to sadze ze byla analogia do stanu rzeczy w plutonach TK. Poprawki ktore nalezy wniesc to wymiane motocykli solowek na motokosze ktore w obu plutonach powinny miec 2-osobowe zalogi (kierowca i strzelec samochodu pancernego Nr 1 w plutonie).

Porownujac z etatem dla szwadronu czolgow TK podanym przez Szubanskiego analogia jest kompletna. Etatow jest w literaturze podanych kilka ale na czym sie opieraja to nie wiem, bo nigdzie nie znalazlem odnosnikow do oryginalnych dokumentow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seroczyn: raczej lepszego zdjęcia nie dostaniesz raz-dwa, bo chyba tylko w takiej postaci pojawiło się na aukcji. Ew. możesz skontaktować się ze sprzedającym (jeśli aukcja się jeszcze nie skończyła) albo z kupcem (duża szansa, że zdjęcie trafi do Polski). Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam miłośników broni panc. II RP
Właśnie buduję model Ursusa Wz.29 i mam do osób lepiej zorientowanych parę istotnych pytańodnośnie tej ciekawej konstrukcji:
Czy istnieją dostępne zdjęcia ukazujące wnętrze tego pojazdu?
Czy płyta podłogowa była umieszczona na równi z drzwiami, czy był tam próg i jak wysoki?
Czy istnieją jakieś choćby szkice mechanizmu obrotu wieży?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc
Pozdrawiam serdecznie
Jaroslav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na całkowicie spalonego więc moze to jest jakaś wskazówka? ( lub chociaż jej cień) chyba nie wszystkie pojazdy spłonęły w wyniku walk? Jest cos na ten temat w materiałach ikonograficznych, wspomnieniach?? Mozna było by spróbować pokusić się o identyfikację, o ile ma sie dostęp do takich źródeł, bo ja niestety nie mam( może np coś jest napisane na albumie w którym była fotka tego samego pojazdu? )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na całkowicie spalonego więc moze to jest jakaś wskazówka? ( lub chociaż jej cień) chyba nie wszystkie pojazdy spłonęły w wyniku walk? Jest cos na ten temat w materiałach ikonograficznych, wspomnieniach?? Mozna było by spróbować pokusić się o identyfikację, o ile ma sie dostęp do takich źródeł, bo ja niestety nie mam( może np coś jest napisane na albumie w którym była fotka tego samego pojazdu? )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie