Jump to content

gros

Forum members
 • Content Count

  191
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Losot dokonał odkrycia roku a może i kilku lat, nie było wcześniej fotki szczeniaka w takim stanie, wygląda na to że są 2 za wschodnią granicą. Ciekawe czy Rumuni nie zachowali egzemplarza z łosi które przejęli. powiększyłem poprzednie zdjęcie.
 2. Tego sprzętu nie wdrożyliśmy, bo kupiono licencję na działko 37mm Boforsa. W miesięczniku „Do Broni” ukazał się super artykuł na jego temat. Mnóstwo archiwalnych zdjęć i rysunków. Wcześniej nie było tak dobrze udokumentowanej monografii prototypu polskiej broni. Na skanie jest rysunek działka 40mm z projektem wierzy do Vickersa. Ciekawe co jest jeszcze w CAW.
 3. Przydała by się też rysownikowi lepsza analiza tego zdjęcia z innego forum, dla uniknięciu błędów w oddaniu kształtu kabin.
 4. Ukazał się tom II książki A.Glass „Polskie Konstrukcje Lotnicze” a na stronie nr 150 rysunek bombowca LWS 6 Żubr II. Z analizy rysunku wynika, że jego autor nie jest bywalcem forum odkrywcy. Kadłub za tylną wieżyczką strzelecką i sama wieżyczka jest przerysowana z Żubra I bez zmian. Na lepszą rekonstrukcje tego prototypu trzeba będzie jeszcze poczekać.
 5. W ubiegłym roku w prawdopodobnie w Wyborczej" była kolorowa rekonstrukcja (wizja) lotniskowca w akcji, przydało by się ją wkleić.
 6. Ten sam autor i archiwalna dokumentacja KU-30 a w wielu publikacjach pisano że brak danych. Na wiosnę 1939r. rozpoczęto budowę dwóch jednostek o poprawionej konstrukcji. Szkoda że nie wydano tych artykułów na lepszym papierze.
 7. Działko czołgowe 40mm 55 kal. nie weszło do uzbrojenia bo kupiono 37mm Boforsa. Z artykułu P.Zarzyckiego w WPT z 1987r. W artykule jest więcej danych technicznych działka niż w niektórych artykułach o Boforsie.
 8. Chodziło mi o coś takiego, dużo prostszego w zastosowaniu, made in Japan.
 9. Dla armii szukano sprzętu dobrego i najlepszego a jeżeli takiego nie znaleziono dalej szukano. Z perspektywy widzimy, że brakło czas na produkcje np. dobrego granatu ppanc. i nie skorzystano z prostego rozwiązania erzatza" w postaci butelek z benzyną. Japończycy np. stosowali do zwalczania poj. pancernych butelki z zapalnikami od granatów.
 10. Celownik bomb. to pewnie ten element na środku fot.
 11. Do kompletu ze strony www.dws.xip.pl/ celownik PZO wz.38 WH-32 montowany na Żubrze ale pewnie do ŻubraII był planowany Grerz-Bykow. Brak jeszcze trochę wyposażenia może uda się coś skompletować od Łosia.
 12. Do kompletu reszta szczeniaka . Ta lufa (wzięta z wz.28) to przeróbka dla lepszego chłodzenia. Pewnie nie jest to wersja fabryczna dla piechoty do obrony plot.
×
×
 • Create New...

Important Information