Skocz do zawartości

Ursus wz.29


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 316
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
radett - pytałeś się o spaloną 29 jest jeden opis -Wieczorem, 11. dywizjon posuwający się w kierunku Dęblina stoczył potyczkę na skrzyżowaniu dróg koło wsi Gończyce, odrzucając oddział rozpoznawczy 1 DP, ze stratą jednak spalonego własnego samochodu pancernego dowódcy dywizjonu (załoga uratowała się)." Czy ten ze zdjęć może być tym z opisu? Szkoda, że na naszych pojazdach nie było wyraźnie naniesionych numerów pojazdów, zapewne byłoby łatwiej z identyfikacją. Raptem 8 (słownie: osiem) samochodów i w miarę precyzyjnie zidentyfikowany tylko jeden. Seroczyn - czy udało Ci się namierzyć asz" pojazd. Piszę asz" gdyż okolice Stoczka Łukowskiego, Seroczyna są mi bardzo bliskie, a tu zostały dwa wz.29 i prawdopodobnie dwa wz34 oraz tankietka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jsd1968 udał mi się namierzyć jeden wóz na zdjęciu z 11-08-2007 23.41.00 stoi przy Napoleonie" wozy pancerne stoją przy drodze Seroczyn-Łomnica. Jeden wz 29 lub 34 rozbity na moście, jeszcze inny za pierwszymi zabudowaniami, więc moze być to z koniem... Na odkrywcy natrafiłem jeszcze na 2 zdjęcia z tych okolic.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

batta, seroczyn dzięki za odpowiedź. Może udałoby się jeszcze zindentyfikować coś z tego rejonu!
Czy są jakieś zdjęcia ozebranego" wz 29 chodzi mi konkretnie o ramę na kołach wraz z silnikiem, lub ewentualnie Ursusa A. Mam TBiU ale tam jest nie zabogato i jeszcze wydaje mi się, że jest skopany przekrój, jakoś nienaturalnie ułożona jest rama. Panie Adamie gdzie i kiedy szukać artykułu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie