Skocz do zawartości

Kołobrzeg i okolice


Lobo26

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 318
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam Witam
No niestety nie wytrzymałem Luger, Pora była dość pózna ale
mimo to musiałem zareagować, bo zrobi sie niedługo tutaj jakiś plotkarski kabarecik, nie jest moim zamiarem duszpasterstwo ale to jest ten jedyny skrajny przypadek....
P.S.
Był ostatnio płaszcz na allegro ale szwedzki nie zupełnie identyczny i już poszedł, poszukam jeszcze, jeszcze raz dzieki za info.

Pozdrawiam
Bury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O płaszczu pamiętam i będę się pytał dalej.
Po Tobie jeden jeszcze bardziej się zirytował i dał upust emocjom. A tak notabene nikt to rutus - gość sympatyczny ale raczej plebejskie poczucie humoru jest mu obce.
Pozdrawiam L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
jakież dzis moje zdziwienie jest.... wchodzac na odkrywce zauwazyłem nowy numer gazety. jest tam text o Festung Kolberg". ciekawe co to jest za teskscik.
ciekawe czy to bedzie replay w stylu wniosków z Bagicza" z marca 2004.

jak sądzicie ? co to za rewelacje będą ?
az sie nie mogę doczekac.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
jak kazdy co interesuje sie kołobrzeskim tematem miałem stycznośc z ksiażką a drodze stał Kolobrzeg".
Przyznam ze zadziwiło mnie trochę stwierdzenie faktu przez autora ze w obronie Kolberg`u brały udział 8,8cm Panzerjäger Tiger" - SdKfz 184 Ferdinand-Elefant". Owszem trójeczki i czwóreczki i nawet Hetzery zostały uchwycone na zdjęciach po walkach, ale tego nie widzialem.
Czy ktoś z szanownego grona moze sie się na ten temat wypowiedziec ?

Co do spotkania to marzec niebawem i trzeba bedzie cos zorganizować - pomyslcie teraz tylko gdzie bo datę chyba przyjmniemy juz dziś - 13 III 2005.

Pozdrawiam
Lobo26

ps: fotka nie z Kolbergu - wrzucona tylko poglądowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
No właśnie, nigdzie nie mozna znalezć takiej informacji może to typowa bajeczka gdzie każdy niemiecki czołg z długą lufą to Tygrys...autor Alojzy Sroga mógł się mylić w tej kwestii.
(ale nie czytałem Murawskiego i Voelkera- może tam cos jest o tych pojazdach?)
Na bank był Hetzer, pzkw IV i III i nawet ten stary model z dwoma mg 34.
W Neue Kolberger Zeitung szukałem ale tam tylko jest notka w artykule o bitwie iż dywizja Holstein zostawiła do remontu 4 czołgi ale nie napisane jakie.
załączam fotke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, piekna fotka !! Czy to z Twojej kolekcji czy coś ?
Ano też poszukuje wszelkich sladów czołgów i pojazdów pancernych. narazie ze tych znanych fotek to są zindentyfikowane PzIV Ausf.J, ten PzIII to moze być Ausf.E albo jakaś hybryda.. No tylko jedną fotkę widziałem i to w niezbyt ciekawej jakosci... A z pojazdów półgąsienicowych udało się znaleść dwa SdkFz 7/2 z FlaK 3.7cm. No i te hetzery... A to ile ich naliczyliście ? sadze że po fotkach na trzy mozna postawić... Co myslicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z mojego rodzinnego albumu
Rok 1946 ale na jakiej ulicy konkretnie nie wiem, stawiam na okolice koszar, patrząc na budynek w tle i murek, może ulica Artyleryjska albo Jedności...no i jest to właśnie Hetzer
Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Łobo co do daty 13 marca to proponował bym raczej datę 18 marca lub 19 marca wieczorkiem. Żaden inny termin nie wchodzi mi w grę.
Co do tych Ferdynandów to to mit jest i tyle typowa wstawka propagandowa. Jabyś dokładnie poczytał Srogę to byś zauwazył że oni na wszystkie niemieckie czołgi mówili Ferdynandy, nie wiadomo w sumie czemu albo Tygrysy!!!! sic!
Płk. Fullriede w swoim raporcie napisanym do dowództwa po walkach szczegółowo wymienia jakie pojazdy były w Kolbergu i o żadnych tego typu sprzętach nie wspomnina.
Co do sesji naukowej to Prof. Jadziaka na niej nie będzie. Zamiast niego będzie tylko Prof. Polak , trochę jestem w sumie zawiedziony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Luger słuchaj mam trochę fotek z tamtych kołobrzeskich lat ale już bez panzerów ;) widać w nich zupełnie inny obraz miasta czyli kupa gruzów albo puste place tam gdzie kiedys stały piękne kamienice...no i jedną szczególnie fajną właśnie ją szukam z rozebranym w 1986 roku przez kretynów XVIII -wiecznym Batardeau na Parsęcie, jak znajde to skan załączę.
Pozdrawiam
Tamta fotka na bank w okolicach koszar bo ciotka tam mieszkała do 1948 r. tylko jakich? białe czy czerwone?wydaje mi się iż jest to ten budynek na rogu ulic Artyleryjskiej i Mazowieckiej czyli Langenbeck strasse i Stettiner Strasse.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
wczoraj odladalem wiadomości TKK (nasza kablówa) i wypowiadał sie predydent K-gu i zapowiedzial ze Baterdeau zostanie ODBUDOWANE !!!
juz jest plan (choc byl od `88) ale teraz sa podobno zlotówki na to , wiec niebawem zaczną sie roboty. W tym lub next year.
...az chce sie krzyknąć No Nareście !!!

pozdrawiam.
Lobo26

ps1: jak ja dorwe siue do skanera to tez kilka fotek z mojego albumu wrzucę,
ps2: jesli odbudują Baterdeau to nasz prezydent dostanie plusa odemnmie - pierwszego ale tez sie liczy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
juz służę odpowiedzią:
pomnik wzniesiony 2.07.1903r przedstawiający burmistrza Joachima Nettelbecka i komendanta Festung Colberg Neiharda von Gneisenau w symolicznym uścisku dłoni.
Dzieło mistrza z Berlina (podobno znanego?) Georga Meyera.

niżej na cokole jest płaskorzeżba (to sie nazywa relief) przedstawiająca Ferdynanda von Schilla.

pomnik oficjalnie odslonięto 2.07.1907 (na stulecie bitwy)

po wojnie usunięto figury w 09.1945 oraz zerwano relief. a cokół rozebranow w latach 50-tych.

Pozdrawiam
Lobo26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi Janushew:
mam podpowiedz :) - ja używam po wejsciu do watku Kolobrzeg klawisza END i momentalnie przerzuca mnie na sam dół do najnowszych wątków. a HOME - przerzuca na samą górę.

co do nowego wątku to niech jeszcze troche postów przybędzie nie bedziemy sie rozdrabniac ;)

Pozdrawiam
Lobo26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
przechadzając sie o porcie mozna zobaczyć bardzo ciekawa rzecz - na jednym z elewatorów jest gryf - na zdjęciu - teraz mam pytanie do szanownych kolegow: czy znacie jeszcze inne ciekawostki z naszego miasta lub okolicy które warto zobaczyć ???

Pozdrawiam
Lobo26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tomku.
Gratuluje.Sądziłem że widzałeś tego gryfa na elewatorze.Prawda jest imponujący.Ja mogę go podziwiać codziennie w pracy MW.Osobiście wolałbym pochodzić po tym obiekcie.heh.Tomku mógłbyś mi odpowiedzieć na meila?
A do kolegi Woytasa-trafne spostrzeżenie.
pozdrawiam blady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie