Skocz do zawartości

Kołobrzeg i okolice


Lobo26

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 318
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Lobo dzieki za zaproszenie alr jest maly problem w tej chwili smigam na pozyczonym sprzecie i nie do konca go rozpracowalem a po swoj jade pod koniec miesiaca do stolicy.moze wtedy cos sie urodzi.a dzisiaj probuje szczescia w okolicy torow za Kadzielnem.zobaczymy?a o efektach powiadomie jak wroce.Pozdrawiam Radek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. juz jestem z wami. a wiec tak:powiem wam gdzie sobie dzisiaj pobiegalem" z wykrywaczem i jakie mialem efekty.przejdzmy do rzeczy zaabawa zaczela sie na trasie Kolobrzeg-Koszalin,pierwsze tory przed basenem w Poczelu.wszedlem w las.po mniej wiecej godzinie wyszedlem na pole tam niestety oprocz nieskonczonej ilosci odlamkow,gwozdzi,srob i nakretek nczego nie udalo mi sie znalezc.zniechecony brakiem wynikow znowu postanowilem postawic na las,ale tym razem wybor padl na ruiny starego poniemieckiego zajazdu o ktorym slyszalem juz duzo wczesniej.na miejscu zastalem niezliczona ilosc rozbitej porcelany i butelek prawdopodobnie po piwie z napisem KOLBERG...reszty napisu nie pamietam.po okolo dwodziestu minutach wsrod drzew moja elektroniczna zabawka znajomo sie odezwala-po wydobyciu ow przedmiotu troche sie przestraszylem gdy zobaczylem jakis jasny skrystalizowany proszek.sadze ze to jest jakis pocisk burzaco-zapalajacy do mozdzierzy.ale jezeli sie myle to bylbym bardzo wdzieczny gdytby mnie ktos poprawil.pozdrawiam blady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho widzę ze przeczesujesz Schulerbrink.
sporo porcelany tez tam trafiłem - przedewszystkim talerze (potłuczone) z wroną na spodzie.
przeczesałeś moze okolice leśniczówki - głębiej w lesie???

ps: jesli mozna to podeslij mi to zdjęcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lesniczowki nie roszalem a to z tego powodu ze nie wiem gdzie ona jest.moglbys napisac cos wiecej.ale mam prosbe odpisz na e-mail.czekam.jesli sie wyrobisz dzisiaj z odpowiedzia to moze jutro sie tam wybiore.z gory dziekuje.pozdr..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Radek !!!
Dzięki za fotkę !! I cóż.. Przychylam się do dziagnozy, że to granat moździerzowy. Jesli chcesz to i tak wrzuciłbym fotkę na wątek identyfikacja. Mam nadzieję, że w niedzielę wyruszasz znów na łowy !! Czekamy na wieści !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za namiary.o tym kamieniu wiedzialem juz chyba od 7-8 lat ale do glowy by mi nie przyszlo ze tam kiedys stala lesniczowka.sadzilem ze to jest jakas mogila bo co tam sie pojawialem to bylo mozna zauwazyc znicze zarowno stare jak i calkiem nowe.a czy ty tam Tomku juz sprawdzales jezeli tak to jakie efekty miales?jeszcze jedno co bys powiedzial na temat starej strzelnicy za szkola nr.5?? byles?pozdr.Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kamien to prawdopodobnie grób lesnika (lub kamien pamiatkowy - rożne sa źrodła) . Ja niestety sprzętu nie posiadam aby spenetrować grunt ale w tamtych okolicach czesto sie pojawiałem. A co do zniczy to ktos tam na 100% przychodzi bo niekiedy mozna bylo natrafic na swieże kwiaty.

co do strzelnicy to teren zasmiecony mocno jest - pelno zlomu i śmieci a o tej porze to jeszcze zbyt mokro.

pochwal sie co trafiłeś dziś ?

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym kamieniu bylem jakies trzy miesiace temu ale bez wykrywacza i wygladalo na to ze ten grob byl przez kogos rozkopany bo byla gleboka dziura przysypana liscmi.a c odo dzisiejszej wyprawy to niestety nie doszlo do niej.z powodu malego nieporozumienia z wlascicielem czterech kolek.a co sadzisz o lesie od strony Dzwirzyna?Slyszalem ze konwoje z uciekinierami byly tam zatrzymane.a na samym zakrecie ktos wykopal jakas skrzynke a po zawartosci zostaly tylko odcisniete slady na papierze.


pozdrawiam Radzio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj blady a mowilem ze przy torach to odlamkow od zarypania sprobuj moze w lesie od strony ustronia morskiego przypominam sobie ze jak sie jedzie w strone przetworni ryb super fish droga od ustronia to po prawej stronie pod lasem stoi niemiecka wierza obserwacyjna pzdr obert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka obert.masz na mysli okolice Malechowa za miejscowoscia Kukinia?bylem tam ale bardzo dawno i to tylko jako obserwator i widzialem jak znajomy znalazl w pniu zlamanego przez piorun drzewie topur kata do obcinania rak zlodziejom i wygrawerowane imiona skazanych ktorzy ta kare poniesli.jezeli mozesz to napisz cos wiecej na temat tej wierzy obserwacyjnej.a sam tam chodziles juz?

serdecznie pozdrawiam R A D E K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blady coś chyba pokręciłeś. Malechowo jest gdzieś w połowie trasy z Koszalina na Sławno (kierunek Gdańsk).
Zabiłęś mi ćwieka i teraz się zastanawiam co to za miejscowośc wedle Kukinii miałeś na myśli. Znam te rejony dośc dobrze ale nie mam pojęcia gdzie jest ta wieża. Choć po konsultacji z mapą :) coś mi świta gdzie to jest. Znacie dobrze ten las? Na mapie jest taki prosty kawał drogi jakby zapasowy pas startowy.
Pozdrawiam L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie