Skocz do zawartości

Kołobrzeg i okolice


Lobo26

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 318
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Hej Lobo!
Słuchaj pisałem do Ciebie na prywatny (jak kojarzysz wysłałem ci pocztówkę loniczą)co do spotkania w saksofonie kiedys i mielismy ustalic termin, ale obecnie jestem na wygnaniu :( i termin sie przesuwa troszkę.
Mam pytanie do Ciebie czy w książkach Voelkera, Murawskiego są jakieś fotki z walk te ze strony niemieckiej?
Na mnie kiedyś zrobiło ogromne wrażenie zdjęcie skulonych niemieckich żołnierzy przy wschodnich główkach wyjścia z portu jest ono nawet w „Twierdzy Kołobrzeg” H. Korczyńskiego.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobo w samym Mielnie nie ma nic ciekawego. Przed Mielnem jak i za Unieściem w lasku za wydmami są betonowe budowle lecz nie o charakterze obronnym. Nie mają wejść tylko ( jeśli dobrze pamiętam) po dwa twory okinne przez które łatwo dostać się do środka. Już ze 20 lat temu kumpel z Mielna wspominał mi że widuje przy jednym z nich kopiących ludzi;)NIe pmaiętam już doklądnieile on mi ich pokazywał ale pamiętam dwa: jeden w lesie za wydmami nieopodal leśnej drogi z Mielna do Mielenka drugi bardzo podobny w nadmorskim lesieza Unieściem w kierunku na Łazy. Nie wiem czy miały one zwiazek ze stalowymi masztami które kiedyś strasznie mnie intrygowały a które już prawie poznikały. Ostatni z nich widziałem w polu jakieś 100m od wydm przy polnej drodze z Sarbinowa do Gąsek (dobrze widoczny z asfaltówki). Pewnie padł już łupem złomersów. Inny stał za samą wydmą przed Mielnem w stronę Sarbinowa. Miał trójkątną, podwójną nitowaną konstrykcję - tak jakby masz w maszcie. Zcięli go pod koniec lat 70tych.
W Unieściu chłopaki zwiedzali duży hangar i opuszczoną jednostkę - zdjecia w Koszalin vol.1
Pozdrawiam L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie z Kołobrzegu czas zacząć działac - moze nie w terenie ale spotkac sie gdzies na mieście.
proponuję date: 3 lutego 2005 - godzina 19:30 - lokal o nazwie Fidlers Green (zielona tawerna na Dubois)

i Co Wy na to ???

a jak pogoda pozwoli w poźniejszym czasie zapoznamy Grupe z Koszalina :)

Pozdrawiam
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Radek to jesli bedziesz coś wiedział to daj znać. Najlepiej niedziela mi pasuje.

A tak na marginesie to w sobote jest gielda kolekcjonerow w ratuszu.... na ktorą tez polezę ;) moze tam mnie złapiesz bede około 12-12:30

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo niedziela brzmi calkkiem do rzeczy.Jezeli bede mial czas to podskocze do ratusza tylko mam do ciebie prosbe-wstepnie wytlumacz mi jak moge cie znalezc?Bedziesz mial wlasne stoisko czy bedziesz tylko tzw.ogladaczem?
jezeli pozwolisz to wroce jeszcze do sprawy spotkania-miejsce i czas pozostaje bez zmian???

pozdrawiam Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Radek niestety nie mam stoiska - az tyle nie mam aby sie wystawiac - ale chodze zobaczyć co jest nowego lub cos sie zamienić/sprzedac... lub poprostu pogadać ze znajomymi.

miejsce zostaje; a czas? jesli to bedzie w niedziele to mozna by wczesniej sie ustawic.
Co Ty na to ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozemy na 1730.Tylko teraz powiedz mi ile mniej wiecej masz lat zebym wiedzial kogo z grubsza szukac chyba ze bedzie jakas rezerwacja na konkretne nazwisko.czekam na odp...
pozd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dogich kolegow po chwilowej przerwie.
Byl ktos z was na wczorajszej gieldzie kolekcjonerow w Kolobrzeskim ratuszu.?
Jezeli o mnie chodzi to na samym wejsciu ogarnal mnie paniczny smiech ze w tak bogatym w tradycje i historyczne militarne wydarzenia stoiska ze starociami mozna bylo policzyc na palcach jednej reki,a i to pozostawialo wiele do zyczenia.To prawda bylo kilka przedmiotow ktore pamietaly wojne,ale zdecydowana wiekszosc byla chyba przywieziona zza naszej bylej zachodniej granicy.
Widok naprawde zenujacy.Ale jak kogos to kreci...
pozdrawiam Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Maciek posylam Ci jeszcze jedno zdjecie z Kolbergu. Chyba jest Ci ono znane ?

Spotkanie sie odbylo. Dzięki za przybycie !!! Myslę ze nie bedzie ono ostatnie !

Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za spotkanie.
Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dzieki za foto znane ofcourse, szukam dalej musi cos być.
Pzrecież przynajmniej jeden ss man musiał miec jakis aparat:)
To ta stronka jest ok
http://www.detektorweb.cz
Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Luger wspominaleś na spotkaniu o spisie strych cmentarzy". Jesli juz go zrobicie lub przyłożycie rękę i oko (z aparatem) to gdzie bedzie ona dostępna ? w sieci czy jakaś publikacja ?

Pozdrawiam
Lobo26

ps: mozna by bylo do niego dodać te groby pomiędzy Grzybowem a Dzwirzynem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Luger mam pytanie czy jest jeszcze możliwość dorwania drogą kupna lub wymiany od Twojego kolegi tego niemieckiego płaszcza motocyklowego o którym wspominałeś? zbliża się sezon a ja poluje na taki płaszcz...(nie będę przecież w adidasie jeżdził na ośle:)
jeśli jesteś w stanie sie o to dowiedzieć byłbym bardzo wdzięczny
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płaszcza to jest tak: żródelko w niemczech się urwało. Kolega może popytać ale to możę być drogo. Z tamtego źródła wychodziły okolo 500-600zł. Może być też austriacka wersja nieznacznie się różniąca, niestety również kolorem, a za ile nie wiem. Jak coś wyskoczy to napiszę.
Pozdrawiam L.
P.S. Bury załóż sobie jakiegoś maila specjalnie na forum żebym nie musiał tu pisać do wiadomości wszystkich:)
Pozdrawiam L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie