Skocz do zawartości

Kołobrzeg i okolice


Lobo26

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zamarzl,nie zamarzl drogi kolego z Koszalina.W moim przypadku musze wygrac z grypa ktora mnie polozyla.Napisales mi jakis czas temu ze bedziesz mial spis oznaczen map sztabuwek.Wisz juz cis konkretnego na ten temat?
pozdrawiam Blady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 318
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Mnie narazie grypsko nie dopadło. Ale pogoda za oknem nie jest zbyt zachęcająca do wyjścia z domu a juz nie mówiąc o ruszeniu w teren.
Kurcze... czekam na wiosne :)

Panowie a moze sie znowu spotkamy? .... moze przy okazji rocznicy walk ?

Pozdrowionka
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Luca a wiec dalem rade przebudzic cie z zimowego snu?hehe...moglbys odpowiedziec na moja prosbe.Tylko na e-mail.
A co do spotkania Tomku to podaj dokladna date i godzine,moze na to spotkanie dam rade wpasc i poplotkowac razem z wami.
trzymajcie sie cieplo.pozdr...Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dopiszcie sie pod protestem przeciwko prywatyzacji Lasów Państwowych do którego link zamieszczony jest na forum głównym wątek Akcja Lasy Państwowe". Z góry dziekuję i pozdrawiam L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak mapke Mirocic dorwiesz jeszcze na sztabówkach WP ale z tym ciężkoo i trzeba miec dojścia (albo szczescie) a z mapkami przedstawiajacymi Bullenwinkel (niem. nazwa) to sie jeszcze nie spotkalem. owszem na niektórych widac gdzie jest zaznaczona wieś tak jak np w Voelker`ze ale bez żadnych rewelacji.

Pozdrowionka
Lobo26

ps: prosisz o maila :) to jeszcze zwróć się do Bociana aby Ci nowy dobry adres mail`owy napisal, bo wciąż masz stary na neo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie!!! Czytałem wasze dotychczasowe posty. Ja tekze mieszkam w Kołobrzegu i interesuje się tym tematem. Sporo Kołobrzegu zwiedziłem z piszczałka. Sporo fantów wypłynęło. Kopałem takze w Bagiczu na terenie lotniska i w lesie kołobrzeskim. Jesli by kogos cos dokładniej interesowąło to pytac!!! Co do wspomnianych grobów w lesie w zdłóż drogi na dźwirzyno to znam kolesi którzy te groby usypali, trafiajac na szczątki podczas kopania z wykrywaczami. To byli cywile najprawdopodobniej bo nie znaleziono przy nich żadnych wojskowych rzecz. Tamtędy w 1945r. wycofywała sie ludnośc cywilna z miasta.
Co do jednego z pierwszych postów o jednostkach waffen SS wchodzacych w skład batalionu Hempel to małe sprostowan9ie nalezy zamieścić. Ów batalion w żadnym niemieckim opracowaniu ani dokumencie nie figuruje jako batalion alarmowy SS tak jak ma to miejsce w polskich opracowaniach. Nawet w raporcie samego płk.Fullriede pojawia się tylko nazwa atalion Hempel". w prawdzie w jego skład wchodzili m.in. i członkowie ss ale oprócz nich była tez zbieranina zołnierzy WH,LW,KM etc.
Co do idei integracji to uważam że to bardzo dobry pomysł. Silna zwarta grupa moze więcej zdziałać.
A tak na otarcie łez i dla dodania smaczku powiem tylko ze badając niemieckie dokumenty na temat walk trafiłem na informacje o niemieckim samolocie zestrzelonym nad kołobrzegiem i musi tam gdzieś leżec do dzisiaj. Mozna by go poszukać.
Co do dokumentów niemieckich to byćmoze jeszcze w tym roku ukaze się moja monografia dotyczaca walk o festung kolberg". wtedy wszyscy będa mieli okazję zapoznac się z tymi materiałami.Pozdrawiam i czekam na odzew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldenfels jestem pod wrażeniem (choć nie jestem z Kołobrzegu).Czy kopałeś może za kanałem w Dźwirzynie? Jeśli tak to czy jest jakiś sens tam szukac?
Chętnie się do was znów przejadę (byle nie do Feedels Green bo tak mnie tam uwędziło ze jeszcze kilka dni śmierdziałem petami). Kołobrzeg i okolice to dla mnie bardzo interesujacy temat.
Pozdrawiam L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi ci o dawny teraz jednostki Rogowo? Tak kopałem tam ale w sumie nie nastawiaj się na żadne kokosy. Sporo gruzu w tym lesie jest przykrytego mchem, tam musiały stać jakies hale warsztatowe etc. Trochę zardzewiałej amunicji karabinowej do mosina, jakies popalone śmieci biurowe, poza tym jakieś blizej niezidentyfikowane duperele, nie słyszałem by kroś z moich znajomych znalazł tam coś konkretnego, w tamtym rejonie walk nie byo przecież.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście to byłbym za tym aby pokopać tak jak juz wcześniej pisał Janusz w Kołobrzeskim Lesie. Tam jest jeszcze sporo ciekawych fantów. zarówno z okresu napoleońskiego jak i II wojny. Trafiaja się kulki armatnie ale tez i drugowojenne np:odznaczenia> np, ostatnio wypłynął z tamtą EK i sturmabzeichen. Ja trafiłem sporo fantów po lotnisku Luftwaffe( niesmiertelniki, odznaki, dapy etc)
Kołobrzeski las to skarbnica tylko trzeba troche pochodzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaliscie to????


W dniu 10.02.2005 r o godz.08.00 Straż Graniczna otrzymała informację od stróża z Kamiennego Szańca informację o niewybuchach znajdujących się na plaży ,na wysokości Kamiennego Szańca. Niewybuchy zabezpieczono poprzez wystawienie obstawy zagrożonego terenu przez Straż Graniczną i powiadomiono Patrol Rozminowania z Jednostki Wojskowej Nr 1879 w Trzebiatowie.




W dniu 10.02.2005 o godz. 12.00 Patrol Rozminowania przybył na miejsce znalezienia niewybuchów i przystąpił do ich usuwania. Po zabraniu niewybuchów udał się do miejsca wysadzania niewybuchów W trakcie powrotu z akcji patrolu rozminowania Straż Miejska otrzymała o godz 13.10 informację od Komendy Powiatowej Policji informację o znalezieniu kolejnego niewybuchu w Parku im. Jedności Narodowej (niedaleko smażalni).Prawdopodobnie pocisk ktoś przyniósł z plaży. Patrol rozminowania został zawrócony i skierowany w miejsce znalezienia niewybuchu. W dniu 10.02. o godz 14.00 Patrol Rozminowania przybył na miejsce znalezienia niewybuchu przystąpił jego usunięcia. Działania oczyszczania rejonu plaży i w Parku im. Jedności Narodowej z niewybuchów wykonywał Patrol Rozminowania z Jednostki Wojskowej Nr 1879 w Trzebiatowie. Teren działań zabezpieczali:

patrol Straży Miejskiej;
patrol Straży Granicznej;
Akcją usuwania niewybuchów kierował dowódca Patrolu Rozminowania, mł.chor.szt. Mariusz Pietrzak. Działania prowadzone były na terenie plaży morskiej podlegającej pod Urząd Morski w Słupsku. Wykryto i unieszkodliwiono bezpośrednio na plaży (koło Kamiennego Szańca):

dwa pociski przeciwpancerne kalibru 85 mm;
dwa granaty obronne F-1 ;
jeden pocisk przeciwlotniczy 12,7 mm.
W Parku im Jedności Narodowej:

jeden pocisk moździerzowy kalibru 82 mm.
Bezpośrednią przyczyną wykrycia niewybuchów był silny sztorm. Niewybuchy pochodziły z czasu II wojny światowej. Akcję zakończono 10.02.2005 o godz. 15:10.


Co my byśmy zrobili w tym Kolbergu bez naszych dzielnych saperów i bohaterskiej straży miejskiej
a swoją droga to dziwię sie zę nie wezwano saperów z wicka morskiego sokro to miało miejsce na terenie plaży to powinni z wicka saperzy marynarki przyjechac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Blady dokładne info było na
http://www.kolobrzeg.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=932&mode=thread&order=0&thold=0
Mam nadzieję, ze niezbys satysfakcjonującego maila ostrzymałeś, prawda ? :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldenfels jak zima puści to ja się na ten lasek piszę;) Chodzi mi po głowie juz od ładnych paru lat kiedy to spotkalem w nim poszukiwaczy z południa polski. Ja niestety byłem tam wtedy ogladać barszcz sosnowskiego. Mimo że mam do was 40 km to chyba lepeij znam lasy kolo Bornego;)
Pozdrawiam L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
widze ze kolobrzeskie grono zaczyna dzaiałać coraz mocniej.

co do spotkania to bedzie w marcu - narazie nie rzucam datą bo jeszcze sporo czasu... ale na bank sie odbędzie - dołączy wtedy do nas Luca i moze Waldenfels....

co do Rogowa to jestem skłonny raczej wybrasc sie tam bez piszczałki a za to z cyfrą , co Wy na to ?

Pozdrawiam
Lobo26

ps: Waldenfeld najpierw napisz tę książkę to wtedy pogadamy :P :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, blady koniecznie jak widzę zamierza za te Mirocice się wziąć. Ja osobiście bym odradzał. Co do samej wioski to wioska jak wioska i nic się tam nie znajdzie poza tym po zabudowaniach tylko fragmenty gruzów zostały i to zarośnięte jak cholera, poza tym z piszczałką chodzic tam to nie bardzo raczej ze względu na geste zarośla i te smieci z zabudowań a lokalni mieszkańcy oprócz tego non stop coś podrzucają(obok jest miejskie wysypisko więc żeby nie płacić za składowanie autohtoni wywalają smieci gdzie popadnie) Co najwyżej mozna by po okolicy dawnych mirocic pochodzić z nastawieniem na rok 1807. Były tam obozy kilku pułków. Jednakże w latach 60tych XX w. wojsko PRL zrobiło sobie tam plac do ćwieczeń i od cholery jest po nich łusek po slepakach, konserw etc. Szału mozna dostać ale połazić mozna czemu nie? A nóż widelec coś wypłynie?
Proponował bym takze łąki po obu stronach toru kolejowego Kołobrzeg-Białogard.Są trochę podbagnione miejscami ale jak bedzie ciepło to chodzić się da. Z jednej strony bronili się niemcy z drugiej atakowali sowieci i polacy, moze coś po nich zostało?
zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zapytac kumpla. On kseruje i skanuje wszystko co mu w ręce wpadnie bo chce napisać książke o walkach. Ma masę niemieckich opracowań tylko nie wiem czy na ten temat. Chce zweryfikować zawarta tam wiedzę doświadczeniami z kilkunastu lat poszukiwań na tym terenie. W tygodniu zapytam.
Pozdrawiam L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie