Skocz do zawartości

Kołobrzeg i okolice


Lobo26

Rekomendowane odpowiedzi

Radku mail juz poszedł....
co do gryfa to juz go dawno widialem ale nie mialem mozliwosci aby go uchwycic - a ostatnio spotkalem to zdjecie na sieci wiec wrzucilem.
strandschloss owszem ale juz go nie ma - mi raczej chodzi o to co jeszcze stoi i mozna to oblukać.

tylko mi nie mow ze pracujesz na terenie MW....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 318
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Wiem ,wiem Tomku że tego pięknego miejsca już nie ma,a na jego miejscu możemy dziś oglądać niezbyt ładny ośrodek BAŁTYK".
Miałeś rację z MW tam właśnie pracuję.Na jednym z tych małych śmiesznych okrętów,jest w tym coś dziwnego że tak zareagowałeś????

pozdrawiam Blady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kochani oglądał ktoś słynny program NDW?tym razem program poświęcony był Tajemnicy pozdziemnego Szczecina.Ten odcinek akurat im się udał ale jak zwykle nie wyjaśniono tej tajemnicy z powodu braku potrzbnych zezwoleń i specjalistycznego sptzętu.Jakie to... smutne.Pozdrawiam Blady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oho widzę ze oglądaleś ten rozrywkowo-komediowy program NDW.
i jak odczucia ? a swoja drogą to jak oni bez pozwoleń mogli tam wejść ???

co do Twojej pracy Radku to miałbym do Ciebie mały romansik" ;) ale to wolę obgadać osobiście.

pozdrawiam
Lobo26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.
Oglądałem,oglądałem.Z tymi pozwoleniami to wogóle parodia.Apropos romansiku to w mmojej Jednostce MW służe jako marynarz nadterminowy i nie wiem czy ci w czymś pomogę ale służe pomocą.
A wracając do wczorajszego odcinka NDW to trochę zazdroszcze tym kolesiom szwędania się po takich obiektach-sam bym tak chciał.OOOO właśnie a nie ma czegoś podobnego blisko Kołobrzegu które można by było spenetrować???
Czekam na wyczerpującą odpowiedź.Hehe.Pozdrawiam Blady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli was tak interesuje podziemny sz-n to tu o programie http://sedina.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=1428 i trochę tu http://sedina.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=90 natomiast tu seria artykułów o podziemiach http://www.kurier.szczecin.pl/?d=podziemia natomiast tu http://www.podziemnyszczecin.pl/ o tych co maczali swe palce w tym programie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie to ale mówiąc o podziemiach miałem na myśli Kołobrzeg co zresztą napisałem a nie Szczecin.Po co mi Szczecin???Ale nie ukrywam że temat bardzo ciekawy.
pozd...B...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Radku z racji ze tam pracujesz to juz jesteś pomocny :)

co do podziemi - w Kołobrzegu jako takich nie znajdziesz, kilka schronów p.lot. kilka piwnic i pomieszczeń pod budynkami. W okolicach... to jedynie oslawione podziemia Bagicza". Ogólnie to z podziemiami to jest deficyt ;)

Pozdrowienia
Lobo26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to jest melioracja terenu. a to wejście przy fosie amfiteatru jest zasypane.
a co do BAS to i tak suie tam wiosną wybieram, wiec mysle ze nie ma sprawy. ale wczesniej zaliczyc musze Bagicz - zdjęcia porobić i poszwędać sie po terenie.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Nie stwierdzałbym tak definitywnie że nie ma podziemi w Kołobrzegu....nie chce tworzyc legend i bajdurzyć ale wiem iż pod bazyliką kołobrzeską w jakimś stopniu są częsciowo zasypane i niedrożne już dzisiaj korytarze, w jednym z nich był mój Ojciec tuż po wojnie i o tym mi opowiadał,
Pozatym sprawa korytarzy na Lauenburger vorstadt i św. Jerzy to sa fakty, jasne że dzisiaj pewnie w 80 są pozasypywane i splantowane ale gdyby zrobić przekrój to myśle ze nadal częściowo tam są może z fajnymi fantami...
pozdr.
Bagicz raczej bym powiedział to raczej jest beznadziejna sprawa...
Bury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowusz od swojego staruszka słyszałem o podziemiach na których dzisiaj stoi sanatorium BAŁTYK,basen obok,i ten pawilon z prawej strony basenu.Z jego opowiadań wynikało że było tam bardzo dużo niemieckich mundurów i odznak popakowanych w różnego rodzaju skrzynie.
pozd...Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie muszę z przykrością stwierdzić że rozczarowałem się widząć ostatni post mojego autorstwa z wczorajszego popołudnia.Ludki kochane piszcie,piszcie i jeszcze raz piszcie bo nam temat przysycha.A to nie ładnie.

Pozdrawiam blady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co my tu jakiś rekord ustanawiamy ? Nic sie nie dzieje tak wiec temat przycichł" ;)

a teraz poważnie - kiedy spotkanie ? teraz w weekend czy w następny ? od razu mowie ze ja jestem na miejscu i kazdy termin mi pasuje (a Luca bedzie w K-gu 16-19.III) Więc slucham propozycji...

Luger bedziesz mogł się zjawic ?

pozdrawiam !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobo chętnie przyjadę o ile nie zaskoczy nas ponownie zima i o ile zdrowie mi na to pozwoli. Jeszcze jest tydzień czasu więc będziemy w kontakcie. Myślę ze ktoś z Koszalina chętnie ze mną pojedzie.
Pozdrawiam L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,
mam pytanie do kolegów: Bury i Janushew - co Wy myślicie o spotkaniu? dacie rade sie zjawić?

i spotkanie chyba zrobimy w sobote bo w Kolbergu bedzie jeszcze przebywac Luca i Waldenfels. Tylko teraz gdzie ?

Pozdrawiam
T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów.
Możecie rozgrzewać aparaty i kamery bo nasze kołobrzeskie okręty będą brały udział w inscenizacji zaślubin z morzem.A na jednym z nich będe sobie pływał JA.Oczywiście także z aparatem.
Pozd...Blady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o okręty z 16dKZOP to przy wiekszej fali będą udawały u-booty :D - cała naprzód i zanurzenie ;)

oki tak na poważnie - to niby co maja robić w tej inscenizacji ?

hmm... a co do spotkania to chyba godzina 18 wszystkim pasuje???

Pozdrawiam
Lobo26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !!
Taka jak Lobo mówi na sobotę też się szykuję ;) i oczywiście w aparacik z mam nadzieję w miarę obszerną kartą będę zaopatrzony. Szykujmy się państwo ;) ja powinienem (powinienem ;) ) być w środę wieczorkiem w Kgu i gotów będę na wszelkie wycieczki !! Damy radę !! ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Lobo Ciebie przed wyjazdem telefonicznie poinformuje. Nocleg mam nadzieję załatwie na Sułkowskiego w byłym ośrodku ZNTK (naprzeciw byłego miejsca wieży). Lobo jesli byś cos wiedział o przerwie działalności tego ośrodka w związku z 'nie sezonem' pusc proszę smsa.
pozdrawiam !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Rogowa to nie zgadzam się z kolegą Walfendes`em z tezą o ubogich terenach", Rogowo to nie tylko betonka. Fakt ze najwiecej to sie znajduje tam amunicji, np. na wydmach bylo tego TONY !
W zasadzie całe Rogowo + okolice (stare Rogowo - budynków brak :) za to ziemia jest tam ogata" :] - polna droga w kierunku Karcina) A teren jednostki od Dzwirzyna do Mrzezyna to teren ok. 6km wzdłuż drogi. Od Rogowa przy drodze do Mrzyzyna funkcjonowała też kolej wąskotorowa (pewnie pełniła rolę zaopatrzeniową dla jednostki), śladów brak :] - ruskie zdjęły tory tuż po wojnie :]
Niestety od kilku lat nastepuje dewastacja, zeszly rok i teraz to juz makabra - nawet szyny pod drzwi hangaru z betonki zdemontowali. Wokół betonki masa dołów i rozkopana instalacja podgrzewająca jezioro (całkiem sporo betonowych kanałów). Drugie lotnisko i teren wokół niego tez powoli ukazuje pozostałości po ciekawskich ludkach :]
Samo Rogowo może dlatego jest takie ciekawe z powodu małej ilości informacji o jednostce jak i to że był to teren zamknięty przez prawie 50lat - ale nie dla mnie ;P
Jak ktos chce fotki z moich wypraw na terenie Rogowa to moge dac, lub wrzucic na serwer. Niedługo powinna też ukazać się strona na temat Rogowa.

p.s. od 2 miesiecy mieszkam juz w Kołobrzegu :P (ehh mieszkalo sie w Rogowie te 26lat :])
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie