Skocz do zawartości

Panzer '39 - wraki


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 426
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Wydaje mi sie , ze to nie bedzie raczej Kakolowka a ktoras z sasiednich wsi lezacych przy trasie z Przemysla do Barwinka .Kakolowka lezy na terenie pagorkowatym przy bocznej drodze tej trasy. Wedlug mnie beda to raczej obecne Wyreby , lezace ok 1 km na wschod od duzo wiekszej wowczas Kakolowki . Swiadczy o tym zwlaszcza uksztaltowanie terenu. Prawdopodobnie byla to robota zolnierzy 11 KDP wycofujacych sie tamtendy 9-10 IX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jotes swietnie kalkulujesz !tak pochodze z sasiedniej wsi Ujazdy ,ktora lezy przy tej samej trasie . Z opowiadan starszych osob wynika ,ze w tym rejonie tkich wrakow bylo sporo . Problem jest taki , ze mieszaja oni fakty i czasami informacje sa sprzeczne (np.w jednym dniu czolg jest ruski w drugim niemiecki) Niewatpliwie w mojej okolicy Niemcy nie mieli zbyt cieplego przyjecia a slady po walkach znajduje sie nawet dzis .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Sporo :)

647, z tego 218 nijak nie dało się naprawić, co widać po zdjęciach powyżej (czyli tyle bezpowrotnie).

89 pz. I
78 Pz. II
26 Pz. III
19 Pz. IV
6 Pz 35(t)

Do tego 319 samochodów pancernych.

Trudno ocenic straty radzieckie, ale zważywszy że mieli 52 zabitych i 81 rannych pancerniaków (średnio licząc 3 osoby w czołgu daje łacznie 44,3 czołgów i sam. pancernych :D)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Forteca, skąd masz straty czołgów radzieckich?
Ja w monografii czołgów BT Żentow i inn. znalazłem że BT wszystkich typów stracono w Polsce bezpowrotnie 17 sztuk (z 1026 użytych), a silniki przepracowały od 120 do 250 motogodzin.

Ciekaw jestem jak wygląda sprawa z innymi typami czołgów?

Pozdrawiam
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!
Bodzio te fotki co wstawiles 05.01.13,przedstawiaja Pz.IV(7,5cm)wersje C.
Mam te zdjatko (widok od przodu).IVka ta zostala zalatwiona przez URa(Krzyz na przednim pancerzu jest podziurawiony jak sito)Jak zainwestuje w skanner to wrzuce fotki na forum.

Pzdr.
sten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie