Skocz do zawartości

Panzer '39 - wraki


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 426
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

W temacie ostatnio pojawiły się trzy zdjęcia na które czekałem od dawna. Chodzi mi o spaloną Pz III z Sochaczewa. Wcześniej było jeszcze zdjęcie Pz II ale nie zostało zidentyfikowane. Pragnę podzielić się z kolegami swoimi spostrzeżeniami. Mieszkając w Sochaczewie często odwiedzałem Muzeum Bitwy nad Bzurą. Tylko w nim lub jego publikacjach można zobaczyć zdjęcie wraku Pz IV ( nie było go jeszcze na forum). Do zdjęcia miałem sentyment, bo mieszkałem 150 m od tego miejsca. Widać na nim w oddali jeszcze jeden wrak. Wydaje mi się, że to Pz III który pojawił się w dwóch ujęciach ostatnio. Na dodatek mamy jeszcze Pz II również chyba z tego miejsca. Charakterystycznym elementem jest płot z cegły który istnieje obecnie. Za płotem jest stacja kolejki wąskotorowej co również widać na zdjęciu z Pz II. Mamy więc trzy wraki na jednej ulicy (obecnie to ulica Towarowa) w Sochaczewie na odcinku 100 m!!!. Lokalizacja tych wraków jest jednak trochę dziwna. Na planiku Sochaczewa który załączam zaznaczyłem je na czerwono. Niemcy to jest 19DP atakowała od strony Żyrardowa (strzałka). Kierunek ten ubezpieczały przed torem kolejowym Bofors i UR a za torem armata 75 mm. 4 DPanc atakowała z kierunku Błonia-Warszawy, a wiec ok. 1 km na północ od tego miejsca. Wraki te zostały więc chyba zciągnięte na to miejsce, chociaż Pz II wygląda na trafionego w przedział silnikowy i dalej to już chyba nie pociągnął.
Pozdrawiam
kielon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe informacje. Możliwe, że kiedyś dojdzie się do tego np. po numerach wozów z innych zdjęć, te są zbyt słabe. Moim skromnym zdaniem, to po prostu miejsce, w które ściągnięto wraki, sugeruje to bliskość stacji kolejowej.

Pzdr,

jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie