Skocz do zawartości

Panzer '39 - wraki


Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście wygląda to bardzo obiecująco. Czekam na następne zdjęcia ;-)

Mam w kolekcji cztery fotografie z tego miejsca (jedną już wykorzystałeś) i chętnie ci je udostępnię. Mam tylko prośbę, aby były podpisane moim nazwiskiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 426
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Do BODZIA

Po pierwsze skad wiesz, że ostatnia fotka, ze spalonym transporterem to Mszczonów?

Po drugie, czy te fotografie są gdzieś do kupienia?

Po trzecie- jeśli nie są a masz ich dobre skany- to czy mogę liczyć, na ich udostępnienie?

mszczonow1(małpa)neostrada.pl

Wraz z Vincentem Vegą zamierzamy stworzyć Wirtualne Muzeum Ziemi Mszczonowkiej i te skany wykorzystalibyśmy do tworzenia tego serwisu. Jeszcze do niedawna mieliśmy zaledwie 10 historycznych zdjęć miasta (a o wojennych fotkacj nawet nie myśleliśmy) teraz dzięki współpracy z kustosz miejscowego muzeum i internetowym poszukiwaniom mamy już około 1500 starych fotek (mieszkańców, architektury, członków Sokoła, harcerzy itp). Ten serwis miałby pomóc miejscowej młodzieży i pasjonatom historii w pogłębianiu swej wiedzy. Oczywiście wszystko za free... dla idei.
Możesz pomóc??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, na Bodzia można zawsze liczyć :)
Pisałem właśnie o tych zdjęciach, raczej nie ma wątpliwości co do ich lokalizacji (przynajmniej względem siebie, bo tego domu, co pod nim stoi czwórka" to jeszcze nie widzieliśmy ;) ).
Jeśli uda mi się jeszcze coś znaleźć, to maks. jedno lub dwa.

Pzdr,

jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to druga obiecana fotka.

w domu z białymi obramówkami okien mieszkał niejaki Ojrowski i tam był skład materiałów tytoniowych i restauracja. W domu pod którym stoi czwórka mieszkał Żyd Danziger, zaś w budynku następnym (widzianym na pierwszej fotografii ) kolejny Żyd o nazwisku Grosswald

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nie zrozumieliśmy :) Zdjęcia z wrakami znam i inni forumowicze też. Nie znamy natomiast zdjęć (achiwalnych bądź współczesnych), które pokazywałyby ten dom i stanowiły dowód, że to Mszczonów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie