Jump to content

PiotrRadz

Forum members
 • Content Count

  310
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Do Polsmol i innych I tak nie jest źle. Jeszcze do niedawna w ogóle wątpiliśmy w to, że uda się znaleźć wojenne fotki z MSczonowa, a teraz okazuje się, że dzięki takim pozytywnie zakręconym szperaczom (chyba nikogo nie uraziłem)możemy je oglądać i to nawet w liczbie kilkunastu sztuk. To naprawdę super. Apetyt rośnie w miare jedzenia. Najwięcej zniszczonego sprzetu stało ponoć wzdłuż ulicy Warszawskiej i Rawskiej, czyli na trasie przejazdu lub przemarszu niemieckich kolumn.Widziałem już niesamowite ujęcia z ulicy Rawskiej, a z Warszawskiej jeszcze nie. Wierzę jednak, że doczekam się obrazków rodem z wyjazdu z miasta w kierunku stolicy. Jeżeli znajdę je pierwszy z pewnością pokażę na tym forum.
 2. Do bolas Nie zapomnij o tych fotkach ;) Może masz coś jeszcze z Mszczonowa. Tu 11 września Niemcy stracili 30 maszyn, w tym 14 lub 16 czołgów (różne źródła różnie podają). Jak do tej pory udało mi sie znaleźć fotki tylko dwóch rozbitych czołgów i cieżarówki. Pierwsz rozbitek to 145" pokazana w poście z 8 stycznia, a drugi jest na tej fotce, którą po raz pierwszy na tym forum zaprezentował POLSMOL (chyba sie nie mylę. To niemożliwe, aby Szkopy nie zrobili zdjęć innym rozprutym konserwom. Oprócz całej masy żelastwa załatwionego w Mszczonowie przez 31pp (Strzelcó Kaniowskich) trzeba jeszcze wspomnieć o zabitym tu pułkowniku (niestety nie znam jego nazwiska). To uderzenie w Mszczonowie wywołało niezłe zamieszanie w szeregach hitlerowskich. Sądzili oni, że jest ono połączone z działaniami Kutrzeby i w pośpiechu ściągali do miatsa oddziały, które już szturmowały Wrszawę.
 3. Do Kat w sprawie postu z dnia 8.01.2006 To czołg zniszczony przez artylerzystów 31 pułku Strzelców Kaniowskich, którymi dowodził ppłk. Wincenty Wnuk. Rozbitek stoi nie w warszawie, ale w Mszczonowie na Placu Piłsudskiego u wylotu ulicy Rawskiej. W Mszczonowie Polacy rozbili jednostki tyłowe XVI Korpusu , który był już na przedpolach Warszawy. Do odbicia Mszczonowa doszło w godzinach porannych 11 września. Ten czołg nosi numer taktyczny 145 i jest mu poświęcony cały watek tego Forum pt.Czy to ta sama maszyna?
×
×
 • Create New...

Important Information