Skocz do zawartości

Panzer '39 - wraki


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 426
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Faktycznie sliczne zdjecie.Byly jeszcze inne zdjecia chyba z tej samej jednostki.Swoja droga - ma ktos pod reka dokladna liczbe uzytych we wrzesniu 1939 r. Sd.Kfz.251?
Nie chce mi sie grzebac w ksiazkach.
Pozdrowienia
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamto poprzednie zdjecie bylo opisane, jako zrobione w Koszycach.Marek Jaszczolt twierdzi, ze pochodzi z okresu kampanii francuskiej i jestem pewny, ze ma racje.
Rysynek tego samego czolgu pochodzi z ksiazki Jean'a Restayn'a Tanks of the WW2".
Jednolicie biale krzyze identyfikacyjne na stropie wiezy, pokrywach silnika lub z tylu wiezy mozna jeszcze napotkac na zdjeciach z kampanii balkanskiej, a nawet z wczesnej fazy kampanii rosyjskiej.
Pozdrowienia
Grendel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego zdjęcia, to rzeczywiście jest podobne zdjęcie z poległym kawalerzystą. Ale nie wiem czy to ta sama scena, a jakoś nie mogę znaleźć. Jeśli ktoś ma pod ręką, to proszę niech tutaj wstawi.

Pzdr,

jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam link, bo jest ładne powiększenie. Teraz zagadka: gdzie to jest? :-)

Spojrzałem na mapę i mój typ to Mszczonów (między W-wą a Rawą Maz.) albo gdzieś w okolicy. Chyba że Skierniewice? - ale o ile drogowskaz jest do Radziejowic, pasowałby raczej do Mszczonowa..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie