Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
35 minut temu, MarekA napisał:

Było już?

   

 

W związku z tym że zbliżają się u nas wybory to gówno politycy zawsze wykorzystują tematy tak zwane gówno burze by słupki wyborcze rosły. Ale trzeba teraz patrzeć na szeroko idące z tym konsekwencje. Jeżeli siedzi się przy państwowym korycie to błędów politycznych się nie odczuwa ale jak pracuje się w sektorze prywatnym to już czuć konsekwencjie polityczne . 

Napisano

Bardzo ciekawe byłoby usłyszeć z ust polityków skrycie unikanego tematu co tak naprawdę było powodem nienawiści między narodami polskim a ukraińskim. Bo nikt tak naprawdę nie będzie z dnia na dzień mordował znajomych i sąsiadów . 

  • Super 1
  • Tak trzymać 1
Napisano
1 minutę temu, soldierprzemo napisał:

Bardzo ciekawe byłoby usłyszeć z ust polityków skrycie unikanego tematu co tak naprawdę było powodem nienawiści między narodami polskim a ukraińskim. Bo nikt tak naprawdę nie będzie z dnia na dzień mordował znajomych i sąsiadów . 

Ottt!! Naprawdę czekam na odważnego, co połączy (tak wykorzystywane przez prawicę) "kropki".

Napisano
Godzinę temu, MarekA napisał:

Było już?

Było...

Nie wiem, czy był Kowalski, który od "Ukrainę zapraszamy do UE" przeszedł do "[....] Ukrainę*".

W zasadzie można wielu wymienić i cytować- ewidentnie problem z UPA i Wołyniem zaczął się kilka dni temu.


* streszczenie ostatnich wytrysków jego intelektu.

Napisano
46 minut temu, soldierprzemo napisał:

by słupki wyborcze rosły

Przecież na tym polega i opiera się cała akcja- wyścig z K/KKP i próby* przejęcia choć części elektoratu i/lub zabetonowanie swojego.


* patrząc na komentarze ze strony prawilnych patriotów, wyborców K/KKP i zwykłych kretynów mocno ułomne i skazane na niepowodzenie

 

 

48 minut temu, soldierprzemo napisał:

jak pracuje się w sektorze

Zwróć uwagę na coraz to nowe oświadczenia i apele najróżniejszych gremiów- także gospodarczych, ekonomicznych, finansowych...

Napisano
24 minuty temu, soldierprzemo napisał:

Bardzo ciekawe byłoby usłyszeć z ust polityków skrycie unikanego tematu co tak naprawdę było powodem nienawiści między narodami polskim a ukraińskim. Bo nikt tak naprawdę nie będzie z dnia na dzień mordował znajomych i sąsiadów . 

21 minut temu, Cronos napisał:

Ottt!! Naprawdę czekam na odważnego, co połączy (tak wykorzystywane przez prawicę) "kropki".

Było, ale się zmyło.

Było na YT, ale już nie ma. I nie było to ukraińskie tylko polskie. Jeszcze kogoś stać na obiektywizm w całym tym bagnie.

Było o „szlachetnym, patriotycznym” międzywojennym Wojsku Polskim pacyfikującym ukraińskie wsie. O paleniu Ukraińcom wsi; o paleniu im plonów (czyli o załatwianiu im głodu); o paleniu Ukraińcom cerkwi; o upokarzaniu i wieszaniu na drzewach ukraińskich kobiet i o robieniu im „tulipana”. Itd. I to wszystko było z przywołaniem polskich źródeł, nie ukraińskich.

31 minut temu, soldierprzemo napisał:

Bo nikt tak naprawdę nie będzie z dnia na dzień mordował znajomych i sąsiadów . 

Tak właśnie jest. Rzeź wołyńska nie wzięła się znikąd, tylko wzięła się ze zjawisk powyższych, o których w Polsce jest najsurowszy zakaz uczenia w szkołach.

A że zemsta zawsze ma skalę po wielokroć przewyższającą pierwotną winę to na Wołyniu wyszło, co wyszło. Taki jest zawsze charakter zemsty bez względu na czasy i na państwa.

Napisano
4 minuty temu, Jedburgh_Ops napisał:

Było, ale się zmyło.

Było na YT, ale już nie ma. I nie było to ukraińskie tylko polskie. Jeszcze kogoś stać na obiektywizm w całym tym bagnie.

Było o „szlachetnym, patriotycznym” międzywojennym Wojsku Polskim pacyfikującym ukraińskie wsie. O paleniu Ukraińcom wsi; o paleniu im plonów (czyli o załatwianiu im głodu); o paleniu Ukraińcom cerkwi; o upokarzaniu i wieszaniu na drzewach ukraińskich kobiet i o robieniu im „tulipana”. Itd. I to wszystko było z przywołaniem polskich źródeł, nie ukraińskich.

Tak właśnie jest. Rzeź wołyńska nie wzięła się znikąd, tylko wzięła się ze zjawisk powyższych, o których w Polsce jest najsurowszy zakaz uczenia w szkołach.

A że zemsta zawsze ma skalę po wielokroć przewyższającą pierwotną winę to na Wołyniu wyszło, co wyszło. Taki jest zawsze charakter zemsty bez względu na czasy i na państwa.

Nic dodać nic ująć. Brawo ty.

Napisano
Bulba-Borowec

Dolary vs orzechy, że usłyszałbyś Chmielnicki, Koliszczyzna, Humań, Abwehra, Lwów, itp, itd....


PS A tak, na marginesie, to Kijów mógł (?) to inaczej rozegrać i przywołać Bulbę-Borowec'a, czy w ostateczności Melnyka. 
Cóż- ograniczył się do standardu i stereotypu.

Napisano

Polskie inwestycje bezpośrednie w Ukrainie wzrosły w ciągu trzech kwartałów 2025 r. o 63 proc., do 215 mln dol. - podaje niemiecki dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung, powołując się na dane Narodowego Banku Ukrainy.

 

Według ukraińskiej firmy konsultingowej GMK-Center skumulowana wartość inwestycji bezpośrednich na koniec września 2025 r. sięgnęła 1,46 mld dol. Natomiast od 2021 r. wartość eksportu na Ukrainę wzrosła z 5 do 8 mld dol.

Napisano

Szokujące doniesienia napłynęły z Rosji. Według doniesień do wojska trafiło trzech afrykańskich piłkarzy, którzy zostali skuszeni sportowymi kontraktami, a wyszło tak, że zostali wzięci w kamasze. "Trzech afrykańskich piłkarzy przyjechało, żeby grać w rosyjskim klubie, a teraz są w wojsku" - czytamy.

[....]

Mevungu Mbe Stevis Astrid miał usłyszeć, że będzie mógł grać w piłkę nożną, ale jak wróci z wojska. Jednak tak się nie stało. "Po zakończeniu kontraktu Stevis pojechał do Jekaterynburga, ale już sam - jego kolega nie zdołał przeżyć, a brat trafił do niewoli".

Napisano
11 minut temu, soldierprzemo napisał:

Screenshot_2026-06-20-09-32-26-526_com.android.chrome-edit.jpg

Screenshot_2026-06-20-09-31-19-582_com.android.chrome-edit.jpg

Screenshot_2026-06-20-09-29-46-439_com.android.chrome-edit.jpg

Screenshot_2026-06-20-09-30-36-162_com.android.chrome-edit.jpg

Wyobraźmy sobie teraz, jaka za powyższe byłaby zemsta „prawdziwych Polaków”, wiernych polskich „katolików”, gdyby tak horda jakiegoś wojska wpadła do polskiego miasta czy miasteczka i zrujnowała tam wszystkie kościoły rzymskokatolickie, a przy okazji powywieszała za nogi na drzewach polskie kobiety (jak WP robiło z Ukrainkami) oraz popaliła im domostwa i plony.

No, wyobraźmy sobie.

Napisano
Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

Przecież na tym polega i opiera się cała akcja

SAFE w dużej mierze beneficjent Polska wschodnia

Odbudowa Ukrainy , gdyby było dobrze rozegrane , beneficjent Polska wschodnia

Polska wschodnia , elektorat "prawicowy" (PiSd, konfa , korona itd.) , sukces dwóch powyższych działań , dużo kasy od Tuska , elektorat częściowo przechodzi do "demokratów" częściwo nie idzie na wybory , bo ma zrobione dobrze

Napisano
17 minut temu, Cypis napisał:

SAFE w dużej mierze

Ale o czym Ty...

Zaczynając od Czarnka, przez wielu innych, aż do np Pogody, znakomita większość środków zostanie wydatkowana w Niemczech, Czechach, Francji, itp...
Pamiętając oczywiście, o 10 miliardach złotych, które mają zostać przekazane Ukrainie.
No i o tych miliardach, za które polski podatnik wybuduje drogi w Ukrainie i Czechach.

 

 

19 minut temu, Cypis napisał:

Odbudowa Ukrainy , gdyby

To, żeś się rozpędził....
Gdzie ostatnie wydarzenia są "tylko" drobnym kamyczkiem do tego ogródka.

Napisano
17 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Ale o czym Ty...

Zaczynając od Czarnka, przez wielu innych, aż do np Pogody, znakomita większość środków zostanie wydatkowana w Niemczech, Czechach, Francji, itp...
Pamiętając oczywiście, o 10 miliardach złotych, które mają zostać przekazane Ukrainie.
No i o tych miliardach, za które polski podatnik wybuduje drogi w Ukrainie i Czechach.

 

 

To, żeś się rozpędził....
Gdzie ostatnie wydarzenia są "tylko" drobnym kamyczkiem do tego ogródka.

no właśnie po to te akcje rezydenta , żeby nie było sukcesu na wschodzie Polski i nie było odpływu elektoratu

Napisano

"Jelcyn: Nie wszyscy. (...) Możesz wziąć inne państwa i zapewnić im bezpieczeństwo. Ja wezmę Europę i zapewnię im bezpieczeństwo. No, nie ja. Rosja. (...) Bill, mówię poważnie. Oddaj Europę samej sobie. Europa nigdy nie była tak bliska Rosji jak teraz. (...) Mamy siłę, by chronić całą Europę... Spójrz, Rosja ma dość siły i intelektu, żeby wiedzieć, co zrobić z Europą”."

    

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie