Skocz do zawartości

Sprzątanie 😉


bodziu000000

Rekomendowane odpowiedzi

12 hours ago, Czlowieksniegu napisał:

Janko...

Ale zapewne widziałeś dementi tej informacji...

Nie? No popatrz...- proponuję u źródła, czyli Andrzej Domański, min. finansów...

Rozumiem że z powodu wprowadzania demokracji i praworządności "walka klas się zaostrza" i sytuacja jest dynamiczna ale autopoprawka do budżetu na dofinansowanie mediów w kwocie 2,95 mld jeszcze w środę była faktem. Tak czy nie ?

Dywersanci jacyś są w rządzie ? Przecież od roku darto ryja że to ma iść na chore dzieci. 

Odnośnik do komentarza

Podsumowując sprzątanie po zmianie władzy to koalicja ma na razie sukcesy:

- ustawa wiatrakowa niewiadomi przez kogo napisana

- odblokowana pożyczka z KPO 5 mld na wiatraki Siemensa

- siłowe przejmowanie wszystkich mediów publicznych

- przymusowe przesiedlenia migrantów przyjęte dla całej UE ( warto zapamiętać komu zawdzięczamy ubogacanie kulturowe napływ doktorów i inżynierów)

 

To są jak na razie suche fakty i żadne obelgi czy szyderstwa tego nie przykryją.

  • Słabe 2
Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, bjar_1 napisał:

Nie publicznych, tylko propagandowych mediów pisowskich. A to jest różnica.

Oglądałem i9.30. Nic o takim drobiazgu jak wytęsknionych przez Ochojską i całą obecną koalicję przymusowych przesiedleniach. Przypadek ?

Może dzisiaj się pochwalą "relokacją" ( co za sowiecka nowomowa) ?

  • Słabe 1
Odnośnik do komentarza

"Nowa jakość" 

Miał zostać szefem polskiej policji. "Albo wykończą Dąbka, albo Dąbek dojedzie ich"

Dąbek pracował w firmie deweloperskiej, w której prezes w 2019 r. usłyszał korupcyjne zarzuty. Twierdził, że były komendant miał rzekomo zajmować się "czyszczeniem kamienic z lokatorów", i rzekomo używać przy tym broni.

https://wiadomosci.wp.pl/mial-zostac-szefem-polskiej-policji-albo-wykoncza-dabka-albo-dabek-dojedzie-ich-6976206939720672a

Odnośnik do komentarza

Coś  dla lemingów i "Moderatora":

 

Miliardy na TVP, nie na chorych na raka. Są bezlitośni dla rządu Tuska

TVP oraz Polskie Radio mają otrzymać w 2024 r. blisko 3 mld zł z budżetu państwa. Ta decyzja nowej ekipy rządzącej wywołała burzę. Przypomniano obietnicę Platformy Obywatelskiej, która zapowiadała, że te pieniądze przekaże na onkologię.

https://www.money.pl/gospodarka/zamiast-na-onkologie-miliardy-na-tvp-przypomnieli-nagranie-6976169116019200a.html

Odnośnik do komentarza

Tak grzebali nie tylko przy mediach, ale i przy sądach, TK, i gdzie tylko mogli. Tłuki bez wyobraźni myśleli że ludzie już są tak ogłupiali  iż będą głosować tylko na nich.

"Bezpieczniki, o których mowa, to po pierwsze wyłączenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z procesu wyłaniania władz mediów publicznych. PiS w grudniu 2015 roku znowelizował ustawę o radiofonii i telewizji, przenosząc kompetencje z KRRiT do ministra skarbu. W ten sposób w styczniu 2016 roku w fotelu prezesa TVP zasiadł Jacek Kurski.

PiS miał wiele okazji, by przywrócić kompetencje wyłaniania władz mediów publicznych Krajowej Radzie. Zamiast tego wolał powołać w czerwcu 2016 roku Radę Mediów Narodowych i jej powierzyć wyłanianie rad nadzorczych i zarządów TVP, Polskiego Radia i PAP. Pałac Prezydencki dobrze pamięta, dlaczego tak zrobiono.

 
"- Radę Mediów powołano głównie po to, by ominąć prezydenta i pozbawić go wpływów na media. To samo dotyczy finansowania mediów. Na początku była do tego potrzebna ustawa i podpis prezydenta. Potem PiS, chcąc ominąć prezydenta, zaczął wpisywać pieniądze dla TVP do ustawy budżetowej, której prezydent nie może wetować. A teraz zdziwienie, że głowa państwa nic nie może. No nie może, bo sam PiS do tego doprowadził - wytyka się nasz rozmówca z okolic Pałacu."
 
 
Tu całość...
Edytowane przez fala
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Merill_Marauder napisał:

Poświęciłem swój czas i przeczytałem podlinkowany przez @Kazik.S tekst. Wynika z jego jednoznacznie, że Dąbek został pomówiony przez osoby powiązane z działalnością przestępczą. Naprawdę zastanawiam się czy linkujący przeczytał tekst do końca, gdyż jednoznacznie oczyszcza on Dąbka z zarzutów.

Bez znaczenia. Jest już nowy szef policji.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Janko Muzykant napisał:

Tak. Przeginali w drugą stronę tak jak TVN że aż zęby bolały.

[...] jak potłuczony. W tvn zadają dużo bardzo " trudny" pytań nowemu rządowi i ci, z niewesołą miną wychodzą ze studia.

Pokaż mi jedno takie nagranie z Tvpiss do byłych rządzących.

Odnośnik do komentarza

Janko...

"Tak. Przeginali w drugą stronę tak jak TVN że aż zęby bolały. "

Z ciekawości, bo sam nie mam pojęcia- ile MILIARDÓW złotych podatnicy czy to w postaci abonamentu czy dofinansowania rok w rok pakują w TVN?

Serio nie wiem- ode mnie od kilku dobrych lat, komornik raz na trzy (?) lata ściąga sobie zaległy abonament w wysokości kilku tysięcy złotych..., bo obejmuje także samochody firmowe, gdzie w sposób oczywisty producenci radia montują...

Odnośnik do komentarza
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie