Czlowieksniegu Posted May 28 Posted May 28 "Ciężkie bombardowanie Tyru przez..." Gdy talibowie/islamiści niszczyli, w ilościach hurtowych, zabytki w np Afganistanie, Świat zgrzytał ze złości i nerwów zębami... Ciekawe, czy ktokolwiek, skomentuje antyczne miasto, które znika. Tak, wiem- przy okazji I. wymorduje kolejne setki czy tysiące ludzi. Ale ludobójcy tak mają.
toska Posted May 28 Posted May 28 Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał: "Ciężkie bombardowanie Tyru przez..." Gdy talibowie/islamiści niszczyli, w ilościach hurtowych, zabytki w np Afganistanie, Świat zgrzytał ze złości i nerwów zębami... Ciekawe, czy ktokolwiek, skomentuje antyczne miasto, które znika. Tak, wiem- przy okazji I. wymorduje kolejne setki czy tysiące ludzi. Ale ludobójcy tak mają. To niedobre jest o tym mówić... Państwo 404 ma glejt który sobie wypracowało przez 80 lat...
Czlowieksniegu Posted May 28 Posted May 28 1 minutę temu, toska napisał: To niedobre jest Jakby Ci to powiedzieć....
MonikaNJ Posted May 28 Posted May 28 Nawet nie wiem jak to nazwać. Mam przyjaciół i po stronie Izraela (tu nawet przechrztów kuzynów); ale też po stronie Palestyny, Syrii. Nie wiem jak wszyscy, ale ci których znam chcą spokoju i pokoju. Naród, który przeszedł Szoah nie powinien mordować innych i niszczyć zabytków. Q... nie czyń drugiemu co tobie nie miłe. Jaki z tego morał? Człowiek jest podły i w zależności od świecznika, eksterminuje innych. Eksterminacja zawsze jest ubierana w politykę i wyższe cele. No bo jak zapobiec poniżania kobiet w islamie - najlepiej wysadzić szkołę z dziećmi.
Erih Posted May 28 Posted May 28 58 minut temu, MonikaNJ napisał: Nawet nie wiem jak to nazwać. Mam przyjaciół i po stronie Izraela (tu nawet przechrztów kuzynów); ale też po stronie Palestyny, Syrii. Nie wiem jak wszyscy, ale ci których znam chcą spokoju i pokoju. Naród, który przeszedł Szoah nie powinien mordować innych i niszczyć zabytków. Q... nie czyń drugiemu co tobie nie miłe. Jaki z tego morał? Człowiek jest podły i w zależności od świecznika, eksterminuje innych. Eksterminacja zawsze jest ubierana w politykę i wyższe cele. No bo jak zapobiec poniżania kobiet w islamie - najlepiej wysadzić szkołę z dziećmi. Bo widzisz, Moniko, twoi znajomi najwyraźniej reprezentują pewną specyficzną grupę, która, jak z kolei ja obserwuję, jest jednak mniejszością. O czym świadczy na przykład skład rządu Izraela - ale po drugiej stronie jest podobnie. PS Dlatego nie odczuwam żadnej sympatii do stron konfliktu, choć po obu stronach są osoby które lubię i cenię.
pawel_breslau Posted May 31 Posted May 31 — Teraz moje instrukcje brzmią: pogłębić i rozszerzyć naszą kontrolę nad obszarami, które były pod kontrolą Hezbollahu — powiedział premier Izraela Binjamin Netanjahu w nagraniu opublikowanym przez jego biuro. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/izrael-rozszerza-dzialania-w-libanie-binjamin-netanjahu-zabral-glos/1j2k3pg?utm_source=livebar&utm_campaign=newsy_sg
Czlowieksniegu Posted June 1 Posted June 1 W dniu 28.05.2026 o 23:28, MonikaNJ napisał: ci których znam chcą spokoju i pokoju Promile tambylców... Ja do upadłego będę bronił mojej wersji, trzymam się jej od lat, że nikomu, wliczając zdecydowany % tambylców, państwa ościenne i nie tylko, nie zależy na, już nawet nie pokoju, a spokoju w tamtym zakątku. I każdy z nich, pomijam religie, gdzie każda dramatycznie ryje głowy, ma w zanadrzu politykę mikro i makro, frukta, władzę i uniwersalne, że "wojna to doskonały moment dla interesów". Pamiętajmy także o zbiorowych lub indywidualnych dysfunkcjach intelektualnych.
MonikaNJ Posted June 1 Posted June 1 Erich i Yeti myślę, że macie rację (niestety) - specyficzny promil tambylców - trafne. Niby wiem jak działa polityka- pieniądze i rządzenie strachem, ogłupianie ludzi zarówno religijnie jak i materialnie( ziemia !!!!!!); jednak cały czas u mnie głupia nadzieja próbuje wziąć górę, że ludzie uczą się na błędach historii. Nie uczą się wybierają ( no wiadomo kogo); często zemsta jest wyznacznikiem przyszłości. Albo tak się wydaje. Wszędzie to samo. p.s. jestem matką i rozpacz nad losem dzieci, zaciera spojrzenie.
Erih Posted June 1 Posted June 1 (edited) 11 godzin temu, Czlowieksniegu napisał: nikomu, wliczając zdecydowany % tambylców, państwa ościenne i nie tylko, nie zależy na, już nawet nie pokoju, a spokoju w tamtym zakątku. Część państw ościennych to akurat pokoju i spokoju bardzo by chciała, Egipt, Oman, Arabia Saudyjska... nie mówiąc o takim Libanie. Co najwyżej są tam gromady oszołomów/kombinatorów którym konflikt pasuje. Ale to nie większość. Edited June 1 by Erih
Czlowieksniegu Posted June 2 Posted June 2 8 godzin temu, Erih napisał: nie mówiąc o takim Libanie Hmmmmm.... Tyle, że i Hamas, i Hezbollah doskonale sobie w Libanie radziły. Na tyle doskonale, że Hezbollah ma grupę swoich posłów w Zgromadzeniu Narodowym i bezpośrednio uczestniczy w instytucjach państwowych.
pawel_breslau Posted June 3 Posted June 3 Szefem izraelskiego wywiadu został urodzony na Białorusi gen. Roman Gofman. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/mosad-ma-nowego-dyrektora/45j6yrg?utm_source=livebar&utm_campaign=newsy_sg
pawel_breslau Posted June 4 Posted June 4 Unia Europejska zwiększa wsparcie finansowe dla libańskich sił zbrojnych i ostrzega przed niestabilnością rozejmu między Bejrutem a Tel Awiwem. W środę w Libanie zginął żołnierz sił pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/smierc-serbskiego-zolnierza-onz-w-libanie-unia-europejska-reaguje/k273z26?utm_source=livebar&utm_campaign=newsy_sg
Czlowieksniegu Posted Saturday at 02:19 PM Posted Saturday at 02:19 PM Pentagon raised threat of Israeli spying on U.S. to highest level, sources say The counterintelligence threat level was raised by the Defense Intelligence Agency in recent weeks after growing concerns that Israeli espionage had become more aggressive than usual, sources say. [...] https://www.nbcnews.com/politics/national-security/pentagon-raised-threat-israeli-spying-us-highest-level-sources-say-rcna348565
Erih Posted Saturday at 09:53 PM Posted Saturday at 09:53 PM W dniu 2.06.2026 o 08:26, Czlowieksniegu napisał: Hmmmmm.... Tyle, że i Hamas, i Hezbollah doskonale sobie w Libanie radziły. Na tyle doskonale, że Hezbollah ma grupę swoich posłów w Zgromadzeniu Narodowym i bezpośrednio uczestniczy w instytucjach państwowych. A radziły sobie, bo Liban przyjął duże ilości Palestyńczyków lata temu. Tymczasem działalność tych organizacji była rządowi Libanu bardzo nie na rękę, choćby przez wywoływanie/podsycanie konfliktu z Izraelem.
Jedburgh_Ops Posted Saturday at 11:03 PM Posted Saturday at 11:03 PM Izraelscy żołnierze zastrzelili niemowlę. Chłopiec zginął na rękach matki
Czlowieksniegu Posted Sunday at 09:54 AM Posted Sunday at 09:54 AM 11 godzin temu, Erih napisał: A radziły sobie, bo Liban Pomyśl, jaki był status Bejrutu, zanim się różnej maści [....] nie zabrały za wojny religijne.
Erih Posted Sunday at 05:02 PM Posted Sunday at 05:02 PM 7 godzin temu, Czlowieksniegu napisał: Pomyśl, jaki był status Bejrutu, zanim się różnej maści [....] nie zabrały za wojny religijne. No właśnie to mam na myśli. taki piękny kraj...był.
Czlowieksniegu Posted Sunday at 05:15 PM Posted Sunday at 05:15 PM 11 minut temu, Erih napisał: No właśnie to mam Każda religia okrutnie ryje banie.... A gdy do tego w tle władza, rząd dusz, potężne pieniądze, mamy pełne combo i kumulację.
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now