Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Landszaft napisał:

Cypis a pisałem żebyś gębę trzymał na kłódkę  bo  jesteś chamem i burakiem jakich mało ale widać w domu tak Ciebie mamusia i tatuś trepem traktowali dlatego tak teraz tu używasz takich inwektyw więc ja tylko w tym poście zniżę się do twego poziomu choć przychodzi mi to z bardzo dużym trudem i obrzydzeniem . Trzeba było chilfkę ukończyć a nie z resztą kolesi wagary uskuteczniać i z wora klej wdychać. Do dziś toczy się dysputa czy fakty opisane w militariach o zdobyciu uszkodzonego Tygrysa i praktycznie natychmiastowej jego utraty są faktem mitycznym czy prawdziwym . Niestety do dnia dzisiejszego nie da się tego potwierdzić a historia jest opisana. I nie piszemy tu o 3 Panterach które zdobyli powstańcy czy innych pojazdach. Ale ty buraku książek nie czytasz dlatego takie farmazony piszesz. Historii nie znasz czy powtarzasz brednie że można latać samolotem po kilkudniowym przeszkoleniu bo tak niektórzy idioci w trakcie wojny robili . To tak jak byś twierdził że "mięsne radzieckie ataki w Ukrainie to szczyt genialności dowodzenia bo dają efekty" . Do ciebie nie dociera aby pilot był efektywny to zajmowało to często prawie pól roku . Przykładem nasi piloci szkoleni w Wielkiej Brytanii , i nie powiesz że to byli nowicjusze czy prymitywne chłopy . A jednak brytole stwierdzili że muszą mieć efektywnych pilotów a nie kretynów co zaraz porozbijają samoloty. Poproś aby ktoś ci poczytał  " mam nadzieję że znajdziesz wokół siebie trochę wykształconych osób" ile trwało szkolenie czołgistów w wermachcie lub u Brytoli aby byli efektywni w boju a nie przynosili tylko straty . Do ciebie nie dotrze że nawet przed wojna Dęblinkę kończono po 3 latach a nie 3 tygodniach. Jak masz wykształcenie kolegium debilum to tak potem piszesz. Dla Ciebie każdy czołg działa tak samo i wystarczy 30 godzin i hajda w bój . Dla ciebie załoga 2 osobowa a 5 osobowa jest bez różnicy tak jak czołg lekki a ciężki . Nawet jak pancerniacy już gdzieś walczyli to zauważ hegemonie dziwnej wiedzy - nawet Niemcy swoje dywizje pancerne  przywracając po walkach i wycofaniu często na tyły i przezbrajaniu na nowy sprzęt razem ze szkoleniem trwało to najkrócej 3 miechy aby jednostka była efektywna w boju . Dlatego ruscy po takich szkoleniach 30 godzinnych mieli takie a nie inne straty - nawet w ostatnich miesiącach mieli straty kolosalne do Niemieckich . Ale do Ciebie to nie dociera człowieku inteligentny inaczej dając przykład jako pozytywny że da się. Zresztą M 81 twoja wiedzę co chwila prostuje . Na tym kończę burakuy i przepraszam wszystkich z tak niski poziom dysputy ale z niektórymi nie da się inaczej.

 

 

Landszaft , przemyślałem dyskusję z tobą i postanowiłem , że nie będę z tobą dyskutował , stosując się do Marka Twaina "Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem..."

Pozostałych przepraszam , że dałem się wciągnąć w odpowiadanie na debilne argumenty Landszafta .

Koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jedburgh_Ops napisał:

Tylko dlaczego tak długo strzelał? Powinien zaliczyć czymś już dużo wcześniej.

Gdzie się podziało 9 tysięcy ppk-ów, jakie Ukraina dostała od USA w marcu 2022 roku i tysiące kolejnych ppk-ów później? Poszły na prezenty dla światowych milicjantów? Przecież Ukraina do tej pory nie zniszczyła 9 tysięcy ruskich wozów bojowych...

Nie rozumiem zdziwienia. Jeśli masz atakować pozycje obronne przeciwnika to najpierw przeprowadzasz ich rozpoznanie. Opracowujesz plan natarcia uwzględniając dane z rozpoznania. Atak przeprowadzasz maksymalnie wykorzystując ukształtowanie terenu dające osłonę przed ogniem wroga. Broń na wykrytych przed i w trakcie natarcia pozycjach na bieżąco neutralizujesz. Jeśli nie nawali współdziałanie dronów, artylerii, piechoty, czołgów itd to natarcie powinno się udać nawet wtedy gdy przeciwnik ma dużo ppk. Kluczem w ataku i obronie jest sprawne współdziałanie rożnych rodzajów broni. Jeśli nawali to kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Jedburgh_Ops napisał:

Dlatego zapytałem dziś, gdzie jest kilkanaście, a może i ponad 20 tys. ppk-ów przekazanych Ukraińcom przez USA i resztę NATO? Ppk-ów, które niby dawno się Ukraińcom skończyły...

Możesz też zapytać dlaczego jacyś żołnierze rosyjscy jeszcze żyją- przecież wystrzelono miliony sztuk amunicji strzeleckiej. Może ktoś ją zwędził!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zapytanie mnie czy na wojnie na Ukrainie..."

Przecież były już informacje, że ukraińskie służby zwijały potężne siatki sprzedawców potężnych ilości najróżniejszego sprzętu...

A żołnierz, który N miesięcy temu informował o cudach w pełnych dronów magazynach, a którego same nieprzyjemności, łącznie z delegacją do oddziałów szturmowych spotkały?

Za moment się już oficjalnie zacznie mówić, że tak jak upadek ZSRR, wojna w b. Jugosławii, czy nieustanne zamieszanie na Bliskim Wschodzie, tak teraz wojna na U. uzupełni magazyny najróżniejszych ugrupowań terrorystycznych, pospolitych przestępców, itp...
RPG i podobnych, którymi posługują się już masowo gangi w Szwecji raczej nie kupuje się w dowolnym sklepie z RPG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

Możliwe, że jestem zdecydowanie mniej obrzydliwy od Was, więc donoszę..- po prawej i "prawej" stronie internetu nastąpiła od wczoraj mocna i duża zmiana narracji...


Mianowicie- już nie należy wyrzucać ukraińskich migrantów z Polski, jak opowiadano przez ostatnie N miesięcy, stosując najróżniejszą argumentację, włącznie z "zabierają Polakom pracę"...


Na dziś narracja się zmieniła i ten [....] [...] Kosiniak-Kamysz znów gra, jak Berlin Tuskowi kazał :-) Jak nasze służby zaczną wyłapywać "nielegalnych" U., to pozostali uciekną do Niemiec. I tak będą budować niemiecką gospodarkę, a kto [...] [...] będzie w Polsce pracował :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie