Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Landszaft napisał:

Cypis a pisałem żebyś gębę trzymał na kłódkę  bo  jesteś chamem i burakiem jakich mało ale widać w domu tak Ciebie mamusia i tatuś trepem traktowali dlatego tak teraz tu używasz takich inwektyw więc ja tylko w tym poście zniżę się do twego poziomu choć przychodzi mi to z bardzo dużym trudem i obrzydzeniem . Trzeba było chilfkę ukończyć a nie z resztą kolesi wagary uskuteczniać i z wora klej wdychać.

OMG ale buraki tutaj piszą. Gdzie jest moderator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygrysek będzie polował:

Polska pomoże Ukrainie odzyskać poborowych? Jest deklaracja szefa MON

My już dawno sugerowaliśmy, że jesteśmy też w stanie pomóc stronie ukraińskiej w tym, żeby ci, którzy są objęci obowiązkiem służby wojskowej, udali się na Ukrainę - dodał.

https://wiadomosci.wp.pl/polska-pomoze-ukrainie-odzyskac-poborowych-jest-deklaracja-szefa-mon-7020506395175872a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, karpik napisał:

To se postrzelał.

Tylko dlaczego tak długo strzelał? Powinien zaliczyć czymś już dużo wcześniej.

Gdzie się podziało 9 tysięcy ppk-ów, jakie Ukraina dostała od USA w marcu 2022 roku i tysiące kolejnych ppk-ów później? Poszły na prezenty dla światowych milicjantów? Przecież Ukraina do tej pory nie zniszczyła 9 tysięcy ruskich wozów bojowych...

Ukraińcy alarmują od kilku miesięcy, że nie mają ppk-ów. To gdzie one się podziały, bo łącznie przez ponad dwa lata dostali ich kilkanaście tysięcy, a tylu wozów bojowych dzikim nie zniszczyli ppk-ami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pawel_breslau napisał:

Czy aby to prawda z tymi zmodernizowanymi S-200?

Ja w te klocki niezbyt dobry jestem więc czekam na opinie jegomościów.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-niszczy-najlepsze-samoloty-putina-to-koszmar-dla-lotnictwa-rosji/vxxjb30

Kompletna bzdura. Nie mam niestety czasu opisywać tego i rozrysowywać na mapach, chociaż zacząłem to robić. Może w końcu mi się uda...

Tutaj chodzi o efekt psychologiczny. Co się dzieje, gdy jest spory zamach terrorystyczny typu metro albo inne coś? Z mety przyznaje się do tego kilka organizacji terrorystycznych, bo się chcą podłączyć pod czyjś sukces. Chodzi o to, żeby ruscy piloci bali się zbliżać do granic Ukrainy. Ukraińcy prawie każdą awarię w locie ruskiego samolotu i prawie każde samobójcze ruskie zestrzelenie przypisują sobie.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jedburgh_Ops napisał:

Kompletna bzdura. Nie mam niestety czasu opisywać tego i rozrysowywać na mapach, chociaż zacząłem to robić. Może w końcu mi się uda...

Nie ukrywam, że liczyłem na Twoją wypowiedź w tym temacie. Czyli propaganda pełna parą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jedburgh_Ops napisał:

a tylu wozów bojowych dzikim nie zniszczyli ppk-ami?

Pytanie przede wszystkim, ile z tych ppk w ogóle zostało użytych, a ile utraconych w ten czy inny sposób przed użyciem, ile zostało wystrzelonych do pojazdów pancernych, a ile do innych celów (a jak widzieliśmy, strzelano ppk do samochodów, czy nawet grupek żołnierzy), i wreszcie ile statystycznie wystrzelonych ppk potrzeba na zniszczenie jednego pojazdu pancernego, biorąc pod uwagę awarie, strzały niecelne i trafienia nieskuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie