Jedburgh_Ops Napisano 11 Kwiecień 2024 Napisano 11 Kwiecień 2024 6 minut temu, bjar_1 napisał: Miło mi. Ja wczoraj miałem imieniny ;) No to obaj mamy przechlapane. Może za pół wieku da się włączyć 10 kwietnia jakieś radio, czy cuś (pewnie wtedy będzie jakieś inne cuś), żeby nie było w nim ani słowa wiadomo, o czym... :-|
Czlowieksniegu Napisano 11 Kwiecień 2024 Autor Napisano 11 Kwiecień 2024 Je.... Po pierwsze primo- nie miałem racji pisząc o "dyskusjach' Waszyngton-Kijów... Po drugie primo- nie miałem powodu zastanawiać się na działaniami Moskwy.. Po trzecie primo... sprawdź, na jakie kwoty SPRZEDAŻY pojawiły się w ostatnich dniach umowy wojskowe Waszyngton-Kijów... Po kolejne primo- sprawdź, jak potężne pieniądze krążą między podmiotami z UE czy "cywilizowanego" Świata a Rosją jako krajem docelowym... No, możesz także sprawdzić, jak potężne pieniądze zarobili pośrednicy między Rosją a przedostatnim odcinkiem przewodu pokarmowego w Polsce... w wielu, wielu branżach...
Jedburgh_Ops Napisano 11 Kwiecień 2024 Napisano 11 Kwiecień 2024 24 minuty temu, Czlowieksniegu napisał: Je.... Po pierwsze primo- nie miałem racji pisząc o "dyskusjach' Waszyngton-Kijów... Jeśli chodzi o te amerykańskie naciski na Ukraińców i dyskusje między obu państwami na temat wstrzymania ataków na ruskie rafinerie to tutaj dopiero trwa „dziwna wojna”. Kowboje oficjalnie się wypierają, a inne źródła jak najbardziej twierdzą, że jakiś wysoki rangą US urzędnik naciskał na to i nadal naciska. Mówiąc po dziennikarsku - „wierzę wyłącznie w wiadomości zdementowane”.
Jedburgh_Ops Napisano 11 Kwiecień 2024 Napisano 11 Kwiecień 2024 2 godziny temu, Jedburgh_Ops napisał: Może wreszcie po tym kowboje odtniutniają się od Ukraińców z powodu wyniszczania przez nich sektora rafineryjnego dziczy. Swoją drogą - co za... nawet trudno nazwać to amerykańskie coś... draństwo?/hipokryzja?/bezwględność?/merkantylizm po trupach?... żeby przeliczać ludzkie, ukraińskie, życie na baryłki ropy. Autor tego rysunku z postu Bodzia jak widać myśli tak, jak ja. Giną ludzie na Ukrainie, tracą domy, najbliższych i cały dorobek życia, a oszalały konsumpcjonizm wyje, żeby mu z tego powodu nie psuć dobrego nastroju.
Cypis Napisano 11 Kwiecień 2024 Napisano 11 Kwiecień 2024 Европарламент отказался подписывать финансирование Совета ЕС, пока Украине не дадут 7 систем "Patriot" Решения бывшего премьера Бельгии поддержали 515 евродепутатов, против 62.
Jedburgh_Ops Napisano 11 Kwiecień 2024 Napisano 11 Kwiecień 2024 Ktoś coś wie? Artykuł z dnia dzisiejszego. Starachowice żyją potężnym wybuchem i hukiem, jaki był słyszany 6 kwietnia po godzinie 20.00. Jedna z kamer zarejestrowała całe zdarzenie. Nam udało się dotrzeć do świadka, który był w lesie, gdy doszło do wybuchu. Jeśli to się okaże nie być tematem „Wojny na Wschodzie” to najwyżej mod to wyrzuci.
karpik Napisano 11 Kwiecień 2024 Napisano 11 Kwiecień 2024 3 godziny temu, Jedburgh_Ops napisał: Jeśli chodzi o te amerykańskie naciski na Ukraińców i dyskusje między obu państwami na temat wstrzymania ataków na ruskie rafinerie to tutaj dopiero trwa „dziwna wojna”. Kowboje oficjalnie się wypierają, a inne źródła jak najbardziej twierdzą, że jakiś wysoki rangą US urzędnik naciskał na to i nadal naciska. Mówiąc po dziennikarsku - „wierzę wyłącznie w wiadomości zdementowane”. Alianckie naloty na fabrykę benzyny syntetycznej w moim mieście jako miejsce strategicznie ważne dla zatrzymania Niemców. Przez całą wojnę na hydrierwerke politz zrzucili tysiące bomb, w tym największe konwencjonalne jakie mieli. Do dziś ziemia tym naćkana jak dobra kasza skwarkami... Bombardowania fabryki w latach 1940–1945:[2] 4/5 września 1940 – 12 Niemców zabitych, 15 słowackich robotników rannych; 14/15 października 1940; 26/27 października 1940; 20 kwietnia 1944; 29 maja 1944 – 123 zabitych, spłonął częściowo obóz Pommernlager; 7 lipca 1944; 8/9 sierpnia 1944; 21 sierpnia 1944; 25 sierpnia 1944; 4/5 września 1944; 7 października 1944; 21 grudnia 1944 – zniszczono całkowicie wieś Kołpin-Langenstücken; 13 stycznia 1945 – w przeciągu 14 minut 250 samolotów zrzuciło 1600 bomb lotniczych, 6 min powietrznych i bomby z opóźnionym zapłonem; 8 marca 1945 – ostatni nalot na fabrykę.
bjar_1 Napisano 11 Kwiecień 2024 Napisano 11 Kwiecień 2024 Teraz, Jedburgh_Ops napisał: Ktoś coś wie? Pytałem dwóch zawodników ze St-wic, coś faktycznie puknęło, ale nic nie wiadomo. Może jakieś dzieciaki bawiły się np. 10 kg ANFO.
Cypis Napisano 11 Kwiecień 2024 Napisano 11 Kwiecień 2024 31 minut temu, bjar_1 napisał: Pytałem dwóch zawodników ze St-wic, coś faktycznie puknęło, ale nic nie wiadomo. Może jakieś dzieciaki bawiły się np. 10 kg ANFO. Może dzieciaki strzelały z kaliflorku
bjar_1 Napisano 11 Kwiecień 2024 Napisano 11 Kwiecień 2024 Tutaj Świętokrzyskie, tu się z pierdółek nie strzela.
Jedburgh_Ops Napisano 11 Kwiecień 2024 Napisano 11 Kwiecień 2024 Godzinę temu, karpik napisał: Alianckie naloty na fabrykę benzyny syntetycznej w moim mieście jako miejsce strategicznie ważne dla zatrzymania Niemców. Przez całą wojnę na hydrierwerke politz zrzucili tysiące bomb, w tym największe konwencjonalne jakie mieli. Do dziś ziemia tym naćkana jak dobra kasza skwarkami... Bombardowania fabryki w latach 1940–1945:[2] 4/5 września 1940 – 12 Niemców zabitych, 15 słowackich robotników rannych; 14/15 października 1940; 26/27 października 1940; 20 kwietnia 1944; 29 maja 1944 – 123 zabitych, spłonął częściowo obóz Pommernlager; 7 lipca 1944; 8/9 sierpnia 1944; 21 sierpnia 1944; 25 sierpnia 1944; 4/5 września 1944; 7 października 1944; 21 grudnia 1944 – zniszczono całkowicie wieś Kołpin-Langenstücken; 13 stycznia 1945 – w przeciągu 14 minut 250 samolotów zrzuciło 1600 bomb lotniczych, 6 min powietrznych i bomby z opóźnionym zapłonem; 8 marca 1945 – ostatni nalot na fabrykę. Absolutnie trzymam z Ukraińcami. Nie słuchać żadnych kowbojów. Walić w ruskie rafinerie, ile tylko wlezie, a szczególnie w te postawione na zachodnich technologiach, których - w razie uszkodzenia/zniszczenia - dzicz już nie odtworzy. W związku z tym ograniczenia na rynku sprzedaży paliw dla cywilów już w dziczy są. Dla wojska na razie nie, ale trzeba stosować zasadę kropla drąży kamień.
Jedburgh_Ops Napisano 11 Kwiecień 2024 Napisano 11 Kwiecień 2024 (edytowane) 20 minut temu, bjar_1 napisał: Tutaj Świętokrzyskie, tu się z pierdółek nie strzela. Moja żona pracuje w jednym pokoju z dziewczyną ze Starachowic i ona podpytuje żonę, czy ja coś wiem, co tak walnęło, a dziś w końcu media coś zaczynają o tym pisać. Na tym filmiku to faktycznie nieźle walnęło. I nikt niczego nie wie. Nawet pediatra. Chyba, że wie... Edytowane 11 Kwiecień 2024 przez Jedburgh_Ops
Cypis Napisano 11 Kwiecień 2024 Napisano 11 Kwiecień 2024 (edytowane) 30 minut temu, Jedburgh_Ops napisał: Absolutnie trzymam z Ukraińcami. Nie słuchać żadnych kowbojów. Walić w ruskie rafinerie, ile tylko wlezie, a szczególnie w te postawione na zachodnich technologiach, których - w razie uszkodzenia/zniszczenia - dzicz już nie odtworzy. W związku z tym ograniczenia na rynku sprzedaży paliw dla cywilów już w dziczy są. Dla wojska na razie nie, ale trzeba stosować zasadę kropla drąży kamień. Też tak uważam , napier... ze wszystkiego , we wszystko i jak najczęściej. Lotniska , rafinerie , zakłady produkcyjne , rurociągi , porty , mosty na dużych rzekach , elektrownie , węzły kolejowe , podstacje transformatorowe , tamy , wały przeciwpowodziowe , a nawet napier ... w słupy przesyłu WN (mały dron w szczyt słupa i awaria na kilka dni, a jak przyjadą naprawiać , to im rozp... ten naprawczy samochodzik , to będą musieli jeździć furmankami i naprawiać sznurkiem i kombinerkami) Edytowane 11 Kwiecień 2024 przez Cypis 2 1
Cypis Napisano 11 Kwiecień 2024 Napisano 11 Kwiecień 2024 Cytat z ruskich po dzisiejszym zniszczeniu elektrowni "Jednocześnie warto zwrócić uwagę na humanitarność działań Sił Zbrojnych Rosji. Cios został zadany nie w srogą zimę, ale w czasie, gdy to, co się działo, powodowało mniej niedogodności dla ludności cywilnej."
Cypis Napisano 11 Kwiecień 2024 Napisano 11 Kwiecień 2024 Cele jakie dzisiaj zostały uderzone - Elektrociepłownia Trypilska. - Charków, CHPP-3. - Charków, zakład nazwany na cześć. Malysheva, warsztat nr 510 i budynek nr 400. - Czuguew (obwód charkowski). Magazyn centralny amunicji inżynieryjnej jednostki wojskowej A-2467. - Charków, fabryka Turboatomów. Odlewnia i budynek KEMZ. - Stryj (obwód lwowski), punkt poboru gazu nr 2. - Susk (obwód rówieński). 1448 Centralna Baza Broni Artyleryjskiej. - Czerwonograd (obwód lwowski). 72. odrębny batalion mechanizacyjny Sił Zbrojnych Ukrainy. - Czerwonograd (obwód lwowski), podstacja „Czerwonograd-2” 110/35/6 kV. - Odessa, podstacja 330/110/10 kV „Usatovo”.
vis1939 Napisano 11 Kwiecień 2024 Napisano 11 Kwiecień 2024 Godzinę temu, bjar_1 napisał: Pytałem dwóch zawodników ze St-wic, coś faktycznie puknęło, ale nic nie wiadomo. Może jakieś dzieciaki bawiły się np. 10 kg ANFO. Jebło mocno, aż w chałupie słyszałem.Późna godzina, ciemno, cisza to się i hałas poniósł, nic czym by miasto żyło bardziej niż kolejnym wypadkiem na pewnym sławnym starachowickim "rondzie" Ktoś się najpewniej bawił czymś grubszym w ognisku, albo za dużo dołożył.Nic nowego Np takim czymś... https://www.radom.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/niebezpieczne-wojenne-pamiatki-w-lasach-starachowickich
Rekomendowane odpowiedzi