Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

According to the preliminary version, the cause of the fall was difficult weather conditions”.

Jakie złe te pogody są u dzikich i jak bardzo się na nich zawzięły. Zła pogoda - jak wiemy z ust mędrca - zabiła prigożyna; teraz zła pogoda zniszczyła śmigłowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jedburgh_Ops napisał:
5 godzin temu, Jedburgh_Ops napisał:

A Rumunia zdementowała.

Pobór lekcji od partii PiS...?

- „Myślę, że w tym konkretnym przypadku oni (rumuńskie władze - red.) badają teraz wszystkie aspekty tego, co się stało. Nie ma sensu zaprzeczać, że coś się stało. I autorytatywnie stwierdzamy, z dowodami, że to drony Shahed tam poleciały. Mamy fotograficzne dowody” - stwierdził Dmytro Kułeba. - „Istnieje tendencja, aby nie eskalować interpretacji pewnych wydarzeń przez sojuszników, aby nie angażować się w bezpośredni konflikt” - dodał Kułeba.

_________________________________________

Czyli chyba jednak szkoła partii PiS.

image.thumb.jpeg.e2b14ba564d7639e0d6f334cfb89c8bf.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pełnej jasności:

● 15 listopada 2022 – dwie rakiety (zestrzeliwana i zestrzeliwująca) spadają w Przewodowie → „Nic się nie stało”, 11 godzin milczenia partii PiS, pierwsze informacje o zdarzeniu z USA, nie z Polski. Zastosowana przez PiS najlepsza PRLowska szkoła po wybuchu rotundy PKO w Warszawie w 1979 roku.

● 16 grudnia 2022 – trzy ruskie cruise'y odpalone na Polskę → Milczenie PiS, kłamstwa PiS, oficjalnie nikt niczego nie wie przez pół roku, typowe PiSowskie „Nic się nie stało, bum, bum, Polacy nic się nie stało!”

● 12 maja 2023 – dwa białoruskie balony wleciały nad Polskę → PiSowskie „Polacy spox, nic się nie stało”

● 1 sierpnia 2023 – wlot białoruskich Mi-8 i Mi-24 nad Polskę → PiSowskie dementi idące w zaparte, do absurdu i urzygu, nikt niczego nie wie, dopiero cywilni sygnaliści pokazali gościnne występy (biało)ruskich śmigłowców nad III RP. Typowe PiSowskie „Nie widziałem, nie słyszałem, nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem”.

__________________________________________

Dla zainteresowanych łącznie historią, politologią i polityką warto będzie obserwować, jak z tym wydarzeniem poradzi sobie Rumunia? Teraz się okaże, czy w Rumunii rządzi Rumunia, czy Ambasada Stanów Zjednoczonych, czy amerykańskie media, które powiedzą coś o sprawie szybciej i więcej, jak miało to miejsce w przypadku polskiego Przewodowa, „bo Pentagon pozwolił”…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Porucznik Michalska już niejedną nieprawdziwą rzecz wygłosiła, więc zostawmy ją w spokoju.

Ukraińcy twierdzą, że z samej tylko Polski jest do wzięcia nie 80 tys. dekowników (wg dziennika Rzeczpospolita i Michalskiej), ale 60 tys. To i tak bardzo dużo, ponieważ to jest skład osobowy 15 ukraińskich brygad, których dramatycznie brakuje na froncie.

W samej tylko mojej wsi wystarczy, żeby policja weszła dziennie do tramwajów, autobusów i metra i spokojnie wygarnie się - dziennie - 300÷400 ukraińskich dekowników. Już nie mówiąc o weekendzie i bulwarach nadwiślańskich z hektolitrami piwska, gdzie poweekendowy urobek policji spokojnie wyniósłby 700-1000 dekowników.

Tylko komu będzie się chciało chcieć? Odpowiedź: Nikomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je...

"Tylko komu będzie się chciało chcieć? Odpowiedź: Nikomu. "

I tu się mylisz... Tyle, że aby to z sensem i formalnym, i technicznym zrobić, trzeba N tygodni na uzgodnienia, a wcześniej na opracowanie jakiejś formy...

Mam niemiłe uczucie, że z powodów... różnych*, może to być standardowo na łapu-capu wprowadzone i wtedy dopiero będzie problemów i tragedii cała masa.




* eufemizm, żeby się kolejna afera koperkowa nie rozpętała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie