Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, bodziu000000 napisał:

 

 

"Ukraiński samolot wojskowy po raz pierwszy ostrzelał cel na terytorium Rosji – Sky News 

 

 „Misja Ukraińskich Sił Powietrznych (UAF) uderzyła w rosyjskie centrum dowodzenia w Biełgorodzie. Chociaż nadal przeprowadzana jest ocena zniszczeń, potwierdzono, że było to bezpośrednie trafienie. Jest to pierwsza amunicja Sił Powietrznych Ukrainy dostarczona drogą powietrzną do celu na terytorium Rosji terytorium” – podało Sky News, cytując swoje źródło.

 

Nie jest jeszcze jasne, jakiego rodzaju amunicji użyto, w tym czy była to broń zachodnia.

 

Ukraińskie źródło wojskowe poinformowało także agencję, że w sobotni wieczór siły ukraińskie przeprowadziły „skoordynowany atak” na rosyjski statek desantowy, który niedawno przepłynął od strony Morza Czarnego do Morza Azowskiego.

 

Jak podało źródło, okręt był piątym z siedmiu desantowych okrętów klasy Ropucha, które zostały zatopione lub „uczyniły się niezdatnymi do użytku” w wyniku ukraińskich ataków."

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

co zapewne także po ukraińskiej stronie ma miejsce...

Ile jest filmów z ukraińskimi rannymi popełniającymi samobójstwo? Chodzi mi o rosyjską część internetu, nie naszą. W naszej są tylko rosjanie popełniający samobójstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek....

"Ile jest filmów z ukraińskimi rannymi popełniającymi..."

Mnie nie pytaj- raz, że mnie filmy a'la gore nie interesują, dwa- mam dwóch wysokiej klasy specjalistów, pominę nicki :-)

Trzy- zapewne jest ich sporo w najróżniejszych konfiguracjach, czyli samobójstwo, efekt ostrzału, itp, itd. Ale wypadałoby ich "szukać" na moskiewskich stronach- na X jeszcze się, nawet z prorosyjskich kont nie spotkałem.

Cztery- Rosjanie, prorosyjska szuria, czy po prostu osoby o nienachalnej inteligencji, zdecydowanie wolą filmowe mistyfikacje ze zwłokami zagranicznych ochotników-najemników-żołnierzy. Nie tak dawno były wrzutki z Francuzami, o pochodzeniu których miał zaświadczyć lektor i Norweg- ten dla odmiany miał naszywkę w barwach Norwegii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Może być więcej F-16, ale nie wszystkie będą stacjonować na Ukrainie - szef lotnictwa ukraińskiego dowództwa sił powietrznych Hołubcow

Główne punkty wywiadu:

🟡 Prawie wszystkie kraje, które mają w służbie F-16, stopniowo przezbrajają się w F-35. Dlatego tych samolotów będzie więcej. Prawdopodobnie zostaną one również zaoferowane Ukrainie.

Niektóre F-16 będą stacjonować w ośrodkach szkoleniowych w innych krajach, aby szkolić ukraińskich pilotów.

Pewna liczba samolotów będzie przechowywana w bezpiecznych bazach lotniczych poza Ukrainą, aby nie były one celem ataku. Będzie to nasza rezerwa, która w razie potrzeby zastąpi niesprawne samoloty podczas rutynowej konserwacji.

W tym roku pierwsze F-16 trafią na Ukrainę (+-10 sztuk). Reszta (już ukraińskich) F-16 będzie stać w rezerwie na terytorium NATO, co najwyżej do szkolenia pilotów AFU. 

Wszystkie samoloty, które zostaną dostarczone, przeszły pewną modernizację, mają ulepszony celownik. Mają też „specjalny pojemnik”, który pozwoli im znaleźć i wycelować pociski i bomby w cele naziemne.

Dużym problemem jest osłona baz lotniczych, w których będą stacjonować F-16. To co najmniej 2 baterie Patriot, 2 baterie NASAMS i bezpośrednia osłona (Gepard).

Edytowane przez Cypis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bjar_1 napisał:

448080651_317045118010399_8138568609819130375_n.jpg

Premier Belgii też poda się do dymisji.

Trochę mnie dziwią tak radykalne kroki. Jeżeli miała być to zagrywka polityczna ze strony Macrona, to dość ryzykowna, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo Europy, jeżeli do władzy dorwie się putinistka.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie