Czlowieksniegu Napisano 20 Maj 2023 Napisano 20 Maj 2023 pawel.... "To, że minister sobie przeczytał jakieś tam oświadczenie, to nie znaczy, że jest to prawdą, że nie mija się w ..." Widać uciekł Ci "nagłówek"- to, co Błaszczak wygłosił, to wyniki KONTROLI, którą na jego polecenie przeprowadzono. Czyli pointa jakiegoś oficjalnego i formalnego dokumentu. Dwa- nawet jeśli, a jest to oczywiście możliwe, opowiadał kocopoły, to tym bardziej w mocno niefajnej i niebezpiecznej pozycji stawia generalicję. Generalicję, która udaje (?), że nie ma problemu, wszystko jest jak najbardziej w porządku, itp... PS A prawda jest taka, że poza dramatem związanym z samą rakietą, pod dywanem gryzą się ratlerki i inne kundelki, które walczą o władzę na dziś i na późną jesień...
pawel_breslau Napisano 20 Maj 2023 Napisano 20 Maj 2023 4 godziny temu, Czlowieksniegu napisał: pawel.... "To, że minister sobie przeczytał jakieś tam oświadczenie, to nie znaczy, że jest to prawdą, że nie mija się w ..." Widać uciekł Ci "nagłówek"- to, co Błaszczak wygłosił, to wyniki KONTROLI, którą na jego polecenie przeprowadzono. Czyli pointa jakiegoś oficjalnego i formalnego dokumentu. Dwa- nawet jeśli, a jest to oczywiście możliwe, opowiadał kocopoły, to tym bardziej w mocno niefajnej i niebezpiecznej pozycji stawia generalicję. Generalicję, która udaje (?), że nie ma problemu, wszystko jest jak najbardziej w porządku, itp... PS A prawda jest taka, że poza dramatem związanym z samą rakietą, pod dywanem gryzą się ratlerki i inne kundelki, które walczą o władzę na dziś i na późną jesień... Ja uważam, że to przedstawił MB wcale nie można nazwać wynikami kontroli. Nie będzie tak dopóty dopóki nie będzie powołany niezależny zespół nie zajmie się tą sprawą, a nie taki pod kontrolą MON-u Moim zdaniem nie można było oczekiwać innego zakończenia kontroli na obecną chwilę. Co do generalicji-nie odzywają się teraz jakoś w tej sprawie bo, mogę tylko podejrzewać w tym przypadku, przyszedł z góry zakaz. Wydaje mi się, że każdy z nas posiada instynkt samozachowawczy i będzie się bronił jeśli jest niewinny. Natomiast jeśli faktycznie leży wina po stronie generałów to albo sami powinni odejść albo powinni zostać wysłani na emkę. Jednak wymowne były relacje z ćwiczeń (gdzieś nad Bałtykiem-nie zakodowałem miejscowości) gdzie oskarżany generał towarzyszył Prezydentowi RP. Czyli niektórzy wiedzą więcej niż inni. Z tym, że my też powinniśmy o tym wiedzieć. Również ci którzy będą w przyszłości takie błędy popełniać powinni wiedzieć jakie mogą ponieść konsekwencje za swoje błędy. Dramatem w sprawie rakiety byłoby to, jakby była ona uzbrojona w głowicę bojową a nie betonową i gdyby spadłą na jakieś tereny zurbanizowane. Teraz to jest farsa i śmiech na sali, gdyż, jak wspomniałeś, zaczyna się gra o stołki i nikt nie chce podpaść.
Czlowieksniegu Napisano 20 Maj 2023 Napisano 20 Maj 2023 pawel... "Co do generalicji-nie odzywają ...." Było kiedyś takie coś, co się honor i etos nazywało... "Dramatem w sprawie rakiety byłoby...." Musi nie słuchałeś wypowiedzi szyszek z BBN (?), które wszystkie problemy na złą pogodę i widoczność rzędu 200 metrów zwalały...
pawel_breslau Napisano 20 Maj 2023 Napisano 20 Maj 2023 2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał: pawel... "Co do generalicji-nie odzywają ...." Było kiedyś takie coś, co się honor i etos nazywało... "Dramatem w sprawie rakiety byłoby...." Musi nie słuchałeś wypowiedzi szyszek z BBN (?), które wszystkie problemy na złą pogodę i widoczność rzędu 200 metrów zwalały... Generał powinien oddać stanowisko jeśli jest winien i honor powinien zachować, jak najbardziej. Pytanie tylko czy jest winien. Też jestem za tym, że ta osoba co zawiniła powinna podać się do dymisji. Możę kiedyś faktycznie się dowiemy jak było Tak, słyszałem, że warunki atmosferyczne były złe Ale to raszyści mają tylko atakować w ładne pogodne dni? Taki śmiech przez łzy Pierwszy raz jak usłyszałem tłumaczenia, że była zła pogoda to od razu przypomniałem sobie wypowiedź jednej Pani redaktor
MarekA Napisano 20 Maj 2023 Napisano 20 Maj 2023 3 godziny temu, Czlowieksniegu napisał: Było kiedyś takie coś, co się honor i etos nazywało... Czyli generał powinien wyzwać ministra na pojedynek?
Czlowieksniegu Napisano 20 Maj 2023 Napisano 20 Maj 2023 Marek "Czyli generał powinien...." Nie sądzę, aby Błaszczak kojarzył nazwisko Boziewicz... Pomijając brak czy nawet ujemne zdolności honorowe wyżej wymienionego ministra... https://pl.wikipedia.org/wiki/Polski_kodeks_honorowy
Tailor Napisano 20 Maj 2023 Napisano 20 Maj 2023 Zamiast kodeksu honorowego powinniście raczej postudiować prawo lotnicze- jak wygląda postępowanie w przypadku naruszenia przestrzeni powietrznej. Miłej lektury.
pawel_breslau Napisano 20 Maj 2023 Napisano 20 Maj 2023 32 minuty temu, Tailor napisał: Zamiast kodeksu honorowego powinniście raczej postudiować prawo lotnicze- jak wygląda postępowanie w przypadku naruszenia przestrzeni powietrznej. Miłej lektury. Przeczytałem fragment na ten temat i faktycznie odpowiedzialny za działanie jest Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych. Fakt, nie wydał rozkazu zestrzelenia rakiety. Więc ja się pytam dlaczego nie został odsunięty ze stanowiska. Tutaj minister MB zarzucał, że nie został powiadomiony o incydencie. I tutaj jest pytanie- nie został czy został powiadomiony? Jeśli pierwsza wersja jest prawdziwa, że gen. nie powiadomił to do dymisji. To samo tyczy się innej osoby jeśli została powiadomiona - to ta druga z wersji. Obaj Panowie nadal tkwią na swoich stanowiskach a coś jednak jest nie tak jak powinno. Któryś z nich już powinien pisać zwolnienie z roboty a tutaj niczego takiego nie ma. Więc można podejrzewać, że coś się ukrywa albo można takie babole walić (czy to z jednej czy drugiej strony) beż żadnych konsekwencji.
karpik Napisano 20 Maj 2023 Autor Napisano 20 Maj 2023 Спецпризначенці підрозділу «Білий вовк» продовжують полювання – знищено ще 10 російських цілей За цей тиждень бійці СБУ додали до статистики ворожих втрат: танк 4 БМП 2 бронеавтомобілі 2 будівлі з особовим складом противника 1 вантажівку з боєприпасами. VID_20230520_223444_742-1.mp4
karpik Napisano 20 Maj 2023 Autor Napisano 20 Maj 2023 Что там в Мордоре? ️ путина выдвинули в президенты в 2024 году. Сделал это председатель партии «Справедливая россия – За правду» миронов, добавив, что от самой партии кандидатов не будет. прилепину уже хватило одного покушения! ️ Анонсирован 11-й пакет санкций от ЕС. Он нацелен на компании, помогающие россии обходить предыдущие пакеты санкций. Игра в кошки-мышки продолжается. ️ На владельца машины с надписью «шойгу, с***, где снаряды?» составили протокол о «дискредитации армии». А на автора первоисточника слабо протокол составить? Что-то взрывалось в оккупированном Мариуполе, в микрорайоне, где в марте был путин (либо его двойник). Больше теперь не приедет, а жаль! Родственники мобилизованных направили петицию путину с требованием установить сроки пребывания резервистов в зоне боевых действий. Так вам путин и расскажет срок собственной смерти! Проверяют караоке-клубы в краснодаре из-за песни Верки Сердючки «Ще не вмерла Україна». Сотрудники клуба, в котором пели песню заявили, что не знают, как песня оказалась в трек-листе, и что в клубе принципиально не допускают исполнения песен на украинском языке. Проверяйте тщательно, возможно посетителей караоке покусали боевые комары! Депутат госдумы чаплин порекомендовал перестать украшать свои участки садовыми гномиками. Причина: «Потому, что они вышли из моды». Ну чем еще заняться депутату в россии? Разве что самому податься в садовые гномы.
Tailor Napisano 20 Maj 2023 Napisano 20 Maj 2023 Warto zwrócić uwagę nie tyle na to kto jest odpowiedzialny za wydanie takiego a nie innego rozkazu ale co dzieje się po tym jak jakiś latający obiekt przeleci nad słupem granicznym. Mnóstwo ludzi straciło życie w powietrzu dlatego, że kogoś świerzbił palec. Procedury są tak skonstruowane aby zredukować ryzyko powtórki takiego nieszczęścia.
Rekomendowane odpowiedzi