Skocz do zawartości

Figury rozdział VIII


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

karpik

"600 mld zł poza kontrolą parlamentu

Widać to przy porównaniu długu państwa liczonego metodologią krajową a unijną, która zlicza wszystkie fundusze celowe PiS-u. Eksperci zauważają, że różnica pomiędzy różnymi miarami długu publicznego zgodnymi z metodologią krajową a miarą unijną (tzw. dług EDP) jest wskaźnikiem skali łamania zasad przejrzystości, choć wskaźnikiem niedoskonałym.

Ta różnica rośnie zgodnie ze strategią zarządzania długiem sektora finansów publicznych "do 421,8 mld w 2023 r. i do astronomicznej kwoty 638,3 mld zł w 2026 r." – piszą eksperci."

 

vs

 

Prezydent 2 lutego podpisał ustawę budżetową* na 2023 r. Zaplanowane dochody budżetu państwa wyniosą 604,5 mld zł, wydatki - 672,5 mld zł, a deficyt około 68 mld zł. Wzrost PKB ma spać do 1,7 proc., inflacja średnioroczna sięgnie 9,8 proc., a stopa bezrobocia na koniec roku ma wynieść 5,4 procent.

 

* pal licho na ile realny...

 

PS Czyli nie "blisko połowa", ale dobre 2/3....

Najważniejsze, że "nie wydadzą na lewaków i komunistów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bjar_1 napisał:

Za komuny (nieboszczki) połowa kleru w PRL była TW, więc nie wiem o co raban ;)

Było lepiej.

100 proc. kleru z definicji musiało mieć założone teczki pracy operacyjnej z UB/SB. Czy TW było 50 proc., czy 80 to jeszcze nie zbadano, ale na pewno 100 proc. TW było wśród pederastów, pedofilów, alkoholików, hazardzistów, innych zboków i oczywiście heteroseksualnych w związkach z kobietami, albo korzystających z usług prostytutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, bodziu000000 napisał:

20230206_155716.jpg

Mazurek to wyjątkowo wredna PiSowska menda.

Mieszka w Warszawie przy tzw. Parku Morskie Oko. Do tego parku przylega całodobowy monopolowy pn. „Carrington”. Ten PiSowski cham nieraz w swoich audycjach nabija się z tego sklepu. Tymczasem ten sklep reprezentuje większą etykę, niż Mazurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2023 o 19:21, Czlowieksniegu napisał:

Tak na marginesie, to ja Was nie do końca...
Przecież nikt Wam nie bronił założyć fundację,

Poszedłem za Twoją radą.

Szukam wiceprezesów do poniższych fundacji. Prezesem będę ja, jako wierny wyborca PiS, ufny w jego dobroć i mądrość oraz strategiczną wizję dla Polski. Potrzebne będą wille na te fundacje, ponieważ są one jak najściślej związane z największym przyjacielem mojej partii PiS.

● Fundacja ku czci 14. Dywizji Grenadierów Waffen-SS tzw. SS-Galizien. Część współzałożycieli francuskiego Frontu Narodowego – największego przyjaciela PiS – to zacni kombatanci SS-Galizien. Zadaniem fundacji będzie kultywowanie tradycji tej jednostki, opowiadanie o jej szlaku bojowym i szlachetnych dokonaniach tamże, dbanie o rodziny kombatantów SS-Galizien. Willa na fundację może być średniej wielkości.

● Fundacja Kulturalna PiS i Frontu Narodowego, czyli największego przyjaciela PiS. Zadaniem fundacji będzie reedycja płyt wydawanych przez Front Narodowy, a głównie płyt z przemówieniami Adolfa Hitlera oraz płyt z serii „III Rzesza w muzyce”. Wydawcą takich właśnie płyt był francuski Front Narodowy i ufam, że mojej partii PiS taka działalność kulturalna bardzo by się spodobała. Willa na fundację powinna być spora i okazała, ponieważ musi tam być sprzęt do produkcji płyt, sklep i sala do prezentacji dorobku muzycznego III Rzeszy.

● Fundacja ku czci Légion des Volontaires Français 638 Régiment d’infanterie. Zacny ten legion i jego 638. pułk dzielnie wspierały Waffen-SS, a po wojnie nobliwi kombatanci tych jednostek współtworzyli Front Narodowy, czyli największego przyjaciela PiS. W planach fundacji jest kultywowanie tradycji wspomnianych jednostek, dbanie o rodziny ich kombatantów oraz prelekcje poświęcone wartościom wspólnie wyznawanym przez PiS i Front Narodowy, a zatem także przez Waffen-SS wspierane przez Légion des Volontaires Français 638 Régiment d’infanterie. Bez willi fundacja nie ruszy, więc willa jest potrzebna. Poniżej SSmański Légion des Volontaires Français, czyli ojcowie-założyciele Frontu Narodowego - strategicznego partnera PiS.

image.thumb.jpeg.ee636eb8b6551b1064e4d0ffe374e077.jpeg

● Fundacja imienia Victora Barthélémy’ego, czyli jednego z prominentnych współzałożycieli Frontu Narodowego – największego przyjaciela PiS. Zacny ów kombatant to kolejny francuski Waffen-SSman z Légion des Volontaires Français. Willa na fundację będzie potrzebna.

● Fundacja imienia Pierre’a Bousqueta, czyli francuskiego Waffen-SSmana i głównego współzałożyciela Frontu Narodowego. Ta fundacja będzie drukarnią prestiżowych publikacji Frontu Narodowego, czyli największego przyjaciela PiS. Jedna z tych publikacji poniżej. A jak drukarnia to i willa będzie bardzo potrzebna. Należy i warto ukazywać duchowych (poniższych) przyjaciół PiS i reprezentujący tych przyjaciół Front Narodowy.

image.thumb.jpeg.f24a9bc1c4b754d2c8554e65fa66f6e5.jpeg

● Fundacja imienia Paula Malagutiego. Zacny ów współzałożyciel Frontu Narodowego, największego przyjaciela PiS, to francuski funkcjonariusz Gestapo. Zadaniem fundacji będzie zabieganie wśród członków PiS o nadawanie polskim ulicom, placom i skwerom imienia Paula Malagutiego w uznaniu tych samych wartości wyznawanych przez PiS i Front Narodowy, jako duchowego spadkobiercę Gestapo. Willa będzie potrzebna na działalność edukacyjną ukazującą PiS w szerszym kontekście historycznym i uwypuklającą miłość PiS z Frontem Narodowym, a wraz z tym jego z kolei miłość do Gestapo.

 Tak więc wiceprezesi poszukiwani.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bidulek nie był członkiem Frontu Narodowego, więc trudno powiedzieć, czy można go zaliczać - jak Front Narodowy - do najwybitniejszych przyjaciół PiS.

W moich fundacjach dbam o czystość rasy, myśli politycznej, przesłań dla społeczeństwa, więc nie mogę tworzyć fundacji z willami na cześć postaci niepewnych. Ufam tylko - jak Front Narodowy i jego przyjaciel PiS - Waffen-SS i Gestapo.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Leon, nie Leon, grunt że mi się sześć ww. willi należy od czarnka i to zanim pójdzie siedzieć na 7-10 lat, jak oceniają to prawnicy.

Tyle dobra wnoszę w życie polityczne PiS! Sześć fundacji będących jedną wielką laudacją na cześć spółki Waffen-SS/Gestapo/Front Narodowy/PiS. Szefową Frontu Narodowego PiS przyjął w Polsce według protokołu prezydenckiego. To tym bardziej Waffen-SSmański Légion des Volontaires Français musi być w Polsce czczony, jako duchowy ojciec pani Le Pen. A nikt tego nie zrobi lepiej niż sześć moich fundacji z willami od czarnka. Należą się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2023 o 06:34, karpik napisał:

"Chiny wyrażają niezadowolenie z powodu zestrzelenia przez USA chińskiej sondy pogodowej i zastrzegają sobie prawo do reakcji na to, co się stało - oświadczenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej.

 

"Strona chińska wyraża zdecydowane niezadowolenie i protest przeciwko użyciu siły przez USA w celu zaatakowania cywilnego bezzałogowego balonu. Chiny już po inspekcji wielokrotnie informowały stronę amerykańską, że balon jest przeznaczony do użytku cywilnego i wszedł w przestrzeń powietrzną USA z powodu użycia siły" siły wyższej, to była absolutnie nieprzewidziana sytuacja” – czytamy w komunikacie."

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/w-czasach-trumpa-chinskie-balony-szpiegowskie-swobodnie-lataly-nad-usa/5hwydmv,79cfc278

Tak to jest, jak się jedzie do Moskwy, a potem są hotelowe kompromaty z prostytutkami. I te kompromaty świetnie potem owocują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Jedburgh_Ops napisał:

Mazurek to wyjątkowo wredna PiSowska menda.

Mieszka w Warszawie przy tzw. Parku Morskie Oko. Do tego parku przylega całodobowy monopolowy pn. „Carrington”. Ten PiSowski cham nieraz w swoich audycjach nabija się z tego sklepu. Tymczasem ten sklep reprezentuje większą etykę, niż Mazurek.

Odradzam słuchania i oglądania podcastów i innych materiałów medialnych z tą pisowską mendą mazurkiem.

Czy Robert Mazurek powiela narrację TVP Info i ministra Czarnka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2023 o 18:47, beaviso napisał:

O, a ja nie byłem! W ogóle gładko to poszło. Żadnych pytań "komisji weryfikacyjnej", w ogóle takowej sobie nie przypominam.

Oooooooo, widzisz, bo to jest tak, że u katabasów każda diecezja i archidiecezja to jest odrębne autonomiczne księstwo. Mój ślub konkordatowy był związany z aż dwoma województwami. W jednym (w warszawce) były załatwiane kwity na ten ślub, a w drugim ślub był zawierany (w malusieńkim klasztorze w Polsce pod czeską granicą).

I być może dlatego katabasowska komisja śledcza podsunęła mi pod nos formularz z pytaniami o seks, a następnie zostałem przesłuchany (do wypełnienia tego formularza) w kwestii tego, czy:

1. Jestem zainteresowany seksem z moją narzeczoną, a przyszłą żoną?

2. Czy jestem zdolny do uprawiania seksu z moją przyszłą żoną i czy jestem w stanie zadowolić ją seksem?

Pytania wprost na miarę Kościoła Katolickiego i na miarę tego, co się dzieje w seminariach oraz między klerykami a biskupami. I właśnie dlatego podszedłem do przesłuchania z pełną życzliwością dla bidulków katabasów i barwnie opowiedziałem, że oboje z narzeczoną jesteśmy zdolni do seksu i jak on wtedy wygląda. A co? Niech się katabasy cieszą i ...ą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"1. Jestem zainteresowany seksem z moją narzeczoną, a przyszłą żoną?

2. Czy jestem zdolny do uprawiania seksu z moją przyszłą żoną i czy jestem w stanie zadowolić ją seksem?"

A Ty, przez skromność i z racji miejsca świętego, mam nadzieję odpowiedziałeś gromkim "NIE!"...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie