Skocz do zawartości

Wojna w Ukrainie vol.9


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Український ударний дрон на 1000 км уже випробували в небі – «Укроборонпром».

«На сьогоднішній день проєкт з розробки безпілотного літального апарату з дальністю ураження понад тисячу кілометрів та можливістю корисного навантаження до 75 кілограмів досяг такого етапу, коли про нього ми, на жаль, говорити зараз нічого не можемо»,

w skrócie , ukraiński dron uderzeniowy jest już na etapie testów w locie , ma zasięg 1000km i udźwig 75 kg ładunku.

photo_2023-01-13_18-11-50.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecąc w śmigłowcu gdzie pilot w ostatnich sekundach przed strzałem zadziera nos helikoptera o jakiś kąt na tak zwane oko , a tak to wygląda to jak strzelanie pociskiem szrapnelowym w I wojnie światowej . rozrzut kolosalny, trafność w obiekt iluzoryczna. Rozumiem gdyby był autopilot i końcowy etap lotu i strzału nadzorował jakiś komputer w którym zaznaczono by obiekt do ostrzału i w którym miejscu zacząć wznoszenie i o jaki kąt to może miało by to sens . Strzelanie gdzie sam pilot dolatuje do celu i ma namiar na oko a do tego gra adrenalina czy zdąży się wywinąć i odlecieć zanim wygarną ze strieły bądź innego dziadostwa powoduje że działanie jest istotnie umoralniające własne wojsko że lotnictwo działa , więc nie mają się co bać bo jakby co to przylecą i pomogą , a wzmocnienie moralności własnych wojsk jest więcej warte niż ten beznadziejny ostrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Landszafcie, zgadzam się z Tobą, ale co oni - nasi Bracia Ukraińcy - mają zrobić innego?

Robią wszystko na miarę tego, co zły los im dał. A zły los nie dał im Apaczy, Tigerów i Mangust. Mają to samo goowno, co ma jeszcze bardziej żałosne polskie LWL.

Pamiętasz pierwszy ukraiński atak dwóch Mi-24 na Biełgorod i jego zbiorniki paliwa? Nasze polskie LWL nigdy w życiu by takiego ataku nie przeprowadziło, bo nasze kretyńskie MON na ćwierć wieku ugrzęzło w negocjacjach Grupy Wyszechradzkiej o tym, czy modernizować Mi-24 czterech państw, czy też nie?

A Ukraińcy na nic i na nikogo się nie oglądali, tylko kupili w polskim PCO taką awionikę dla ichnich Mi-24, że spokojnie mogli w nocy rozpierniczyć ruską rafinerię w Biełgorodzie. Nasi durnie z LWL nigdy w źyciu nie byliby do tego zdolni.

Na tym właśnie polega ta różnica... :-)

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OO i zacznie być ciepło juz na naszych terytoriach. Jestem i tak mocno zdziwiony że jeszcze rosyjskie bojówki nie zaczęły u nas powodować pożary i wybuchy , to by dość mocno skomplikowało sytuację.  Ale przeczuwam że się doczekam bo jakaś odpowiedź kiedyś musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Kto, ile, i jakich ma Leo. PAD to kompletnie, ale to kompletnie nie moja bajka, ale mam dla niego podziw, że zapoczątkował lobbing ma rzecz przekazywanie Leo Ukrainie. Oby to poszło wśród właścicieli Leo lawinowo..

image.thumb.jpeg.5491115e43af7741ea6395282bac83d7.jpeg

Nie sądzę aby taka pancerna lawina nastąpiła, to nie jest takie proste. 

A to zestawienie, które nieco lepiej obrazuje stan posiadania 

Fji4KKIXgAAQ9-v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, takafura napisał:

Tak się zastanawiam, jak te niekierowane rakiety mają stały i przewidywalny zasięg lotu ( zgaduję) to odpalanie ich w trakcie krótkiego wznoszenia powoduje spory rozrzut i nieprzewidywalność zasięgu.

Na pewno ma ogromne znaczenie propagandowe i psychologiczne takie ostrzeliwanie wroga, ale od strony militarnej ma to sens ? 

https://portalmilitarny.pl/wiadomosci/ogien-posredni-rosyjskich-smiglowcow-szturmowych/

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co jest w Mordorze?

 

Ponownie zaproponuj bezpośrednie negocjacje z Ukrainą w celu zakończenia wojny

Rzeczywiście, poprzednie negocjacje były jakoś zbyt krzywe - Rosja próbowała czegoś zażądać, postawić jakieś ultimatum.

 

Zmobilizowani z Nowosybirska poprosili swoje żony i siostry o uratowanie ich od śmierci na froncie

Powiedzieli: „Wyślą nas na front wojny na Ukrainie, skąd wracają albo zabici, albo ranni”.

 

To dziwne, ale w RosTV powiedzieli, że na Ukrainie spotykają się z kwiatami ...

 

Rosyjscy uczniowie będą grać w łykowe buty

Ministerstwo Edukacji opracowało kurs edukacyjny dotyczący gry w łykowe buty dla uczniów klas 1-11 na lekcjach wychowania fizycznego.

 

Umiejętność uderzania pałką bekhendową to ważna umiejętność, która z pewnością przyda się w przyszłości Rosji.

 

Wykorzystaj siłę roboczą więźniów w fabrykach obronnych

Przyjrzyj się uważnie, inaczej wepchną małe dzieci do muszli i wsypią do zbiornika chifiru!

 

Pierwszą tablicę pamiątkową odsłonięto więźniowi walczącemu w ramach PKW Wagnera na Ukrainie.

Został skazany za morderstwo.

 

Odwołano odroczenie mobilizacji dla ojców rodzin wielodzietnych

Uderzy to przede wszystkim w Czeczenów, Inguszów i ludność Dagestanu.

 

Bastrykin zasugerował również wysłanie na wojnę osób z Azji Środkowej, które otrzymały rosyjski paszport, jako „priorytet”

Rosja kontynuuje stare ludobójstwo innych narodów, tylko w nowych formach.

 

Przejęto chińskie supertankowce do eksportu ropy

Chiny, największy na świecie importer ropy naftowej, nadal kupują rosyjskie surowce.

 

Najważniejsze, aby nie palić w niewłaściwym miejscu, w przeciwnym razie zgaśniesz połowę oceanu.

 

W budżecie nie ma pieniędzy na rozwój krajowego odpowiednika Androida i iOS

To naprawdę naprawdę „Analoga nie ma i nie będzie”.

 

Rozpoczęły się przygotowania do reelekcji Putina na piątą kadencję

Przejdźmy od razu do królów. Cała Haga!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

landszaft - cyt. "przeczuwam że się doczekam bo jakaś odpowiedź kiedyś musi być"

Cóż - pierwsza dywersja/eksplozja na naszym terenie może sprawi ci nieco radości .

Nam niekoniecznie ale może być przydatna , rozwiąże ręce i zmusi do odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miroslav nie sil się na cynizm , czy ja powiedziałem że sprawia mi to radość , no chyba że twoja inteligencja jest wielkości mchu. Ja tylko wskazuję jakie będą cele Rosjan i dziwię się że jeszcze nie zaczęli dywersji w krajach przygranicznych a powinni , bo to spowodować może psychozę oraz u niektórych stwierdzenie po co pomagamy Ukrainie. Rosjanie Krym zajęli zielonymi ludkami , teraz mogą w krajach ostro wspomagających Ukrainę i tego powinniśmy się spodziewać po kacapach. Obym się mylił co było by wspaniałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że w obecnej sytuacji Amerykanie bardzo intensywnie pomagają Ukrainie i nam, ale dziś trzech kowbojów odstawiło niezły numer nad Warszawą, a ściślej nad dzielnicą Sadyba. Trzy CH-47 lotem prawie koszącym radośnie przeleciały sobie nad bardzo ruchliwą ulicą Sobieskiego i poleciały kursem 90 stopni na wschód. Dawno nie widziałem tak przerażonych ludzi na ulicy.

Ale może to był manewr taktyczny w celu uniknięcia ognia z granatników z Komendy Głównej Policji? Sadyba to taka dzielnica Warszawy, że jak się z niej podjedzie w górę ulicą Idzikowskiego to wypada się niemal wprost na KGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie