Skocz do zawartości

Wojna w Ukrainie vol.9


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

"Makiejewka 2.0? Nie uwierzycie, ale wygląda na to, że Tolikowi Szarijowi udało się ujawnić dobrą historię: w okupowanej wsi Lantratowka w obwodzie ługańskim w wyniku ataku rakietowego na miejscową szkołę zginęło od 70 do 100 czmobików. Trupy zostały po prostu po cichu wyprowadzone, a Rosjanie zamknęli usta przed propagandonami i „komisarzami wojskowymi”."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co jest w Mordorze?

 

▪️Myśleli, że od ich ostrzału zginęło 600 żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy w Kramatorsku.

Postać wygląda „z sufitu”, albo Rosja po prostu przemilczała własne straty w Makiejewce.

 

▪️Zastępca Kurskiej Dumy Obwodowej złożył życzenia noworoczne z Meksyku.

Sekretarz Rady Generalnej „Jednej Rosji” Turczak zagroził mu „Wagnerowskim młotem”.

 

Rosja zamienia się w ogromne PMC, w którym o wszystkim decyduje się młotem w głowę.

 

▪️Wkrótce uruchomi własną produkcję irańskich dronów kamikaze w Togliatti.

Oznacza to, że nowe drony będą kilkukrotnie droższe, a połowa nie wystartuje.

 

▪️Lotnisko Perm zostało zamknięte z powodu utknięcia samolotu w zaspie na pasie startowym.

Rzeczywiście, po co czyścić zaspy - służą do miękkiego lądowania!

 

▪️Patriarcha Cyryl-Gundiajew powiedział, że w Moskwie buduje się już 200 nowych cerkwi, ale potrzeba jeszcze więcej.

Szykujecie się do masowego pogrzebu chmobików?

 

▪️Wynaleźli wyjątkowy środek transportu - w Petersburgu połączyli sanki i toaletę i nazwali to "srankami".

Dlatego najeźdźcy ukradli toalety na Ukrainie w zeszłym roku!

 

Obiecali wyprodukować samochód elektryczny oparty na „Bochenku” (UAZ-452) z lat 60.

Koszt wyniesie od 3 milionów rubli (50 tysięcy dolarów), czyli nawet więcej niż niektóre modele Tesli.

 

Co o tym sądzisz, Elonie Musku?

 

Komitet Rady Federacji ds. Obrony i Bezpieczeństwa proponuje, aby „Młoda Gwardia” Fadejewa była studiowana w szkołach.

Niebezpieczna sugestia – w końcu książka opowiada o tym, jak podziemna organizacja w okupowanym Krasnodonie walczy z nazistami.

 

Mapy, które „kwestionują integralność Rosji” zostały zakazane.

Nie smakowało ci ciasto Budanowa?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jedburgh_Ops napisał:

Hmm, lektor tego filmiku ma bardzo dobry humor, jest jedynie pytanie, czy to się nie ociera o przestępstwo wojenne...?

Zacznę to rozważać zaraz po tym, jak podasz, którego prawa wojennego nie naruszyła dzicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jedburgh_Ops napisał:

Hmm, lektor tego filmiku ma bardzo dobry humor, jest jedynie pytanie, czy to się nie ociera o przestępstwo wojenne...?

Nie bardzo tam widać znaki czerwonego krzyża , więc raczej nie . Przecież na noszach mogą nieść zakamuflowaną amunicję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karpik napisał:

Zacznę to rozważać zaraz po tym, jak podasz, którego prawa wojennego nie naruszyła dzicz.

Czyli uważasz , że w ramach odwetu ukraińcy powinni zabijać rosyjskie dzieci , gwałcić i zabijać ruskie kobiety ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cypis napisał:

Nie bardzo tam widać znaki czerwonego krzyża , więc raczej nie . Przecież na noszach mogą nieść zakamuflowaną amunicję .

Dlatego napisałem, że "jest pytanie". Mimo wszystko atakowanie ludzi targających nosze to jednak ryzyko, żeby z miejsca nie podpaść setce organizacji watchdogowych.

To nie II wojna - mam takie albumy, gdzie amerykańscy spadochroniarze poniżają niemieckich jeńców to dziś zaraz sztab prawników i speców graficznych zacząłby identyfikować tych spadochroniarzy i dawaj stawiać ich przed sądem. Co uchodziło podczas II wojny dziś jest ryzykowne. Tylko tyle chciałem powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jedburgh_Ops napisał:

Dlatego napisałem, że "jest pytanie". Mimo wszystko atakowanie ludzi targających nosze to jednak ryzyko, żeby z miejsca nie podpaść setce organizacji watchdogowych.

To nie II wojna - mam takie albumy, gdzie amerykańscy spadochroniarze poniżają niemieckich jeńców to dziś zaraz sztab prawników i speców graficznych zacząłby identyfikować tych spadochroniarzy i dawaj stawiać ich przed sądem. Co uchodziło podczas II wojny dziś jest ryzykowne. Tylko tyle chciałem powiedzieć.

Ryzyko jest teraz powszechne , pamiętajmy , że kiedyś polski minister na podstawie "opowieści przy piwie" oskarżył polskich żołnierzy o zbrodnie wojenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regularne wiadomości z federalnego kanału telewizyjnego w Rosji:

Brytyjki uprawiają seks dla jedzenia i ogrzewania, podczas gdy w Niemczech w międzyczasie wyprzedały się wszystkie świeczki i żeby nie umrzeć z głodu, przerzucają się na karmę dla zwierząt.

Jaki trzeba mieć mały, spaczony mózg , żeby wierzyć w takie informacje i żeby mówić takie rzeczy.

 

Edytowane przez Cypis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Cypis napisał:

Czyli uważasz , że w ramach odwetu ukraińcy powinni zabijać rosyjskie dzieci , gwałcić i zabijać ruskie kobiety ?

O, praworządny teoretyk przy klawiaturze, zadaje równie teoretyczne pytanie. 

Nie odpowiem, bo wiem jaki jest status prawny kobiety z dzieckiem, do którego włamują się okupanci, a nie wiem jaki jest status prawny kobiety z dzieckiem, która przyjeżdża z kraju okupanta i te mieszkanie nielegalnie zasiedla.

Oczywiście żartuję. Nie wchodzę w takie dywagacje z poziomu ciepłego fotela. Nie czuję, żebym miał prawo to oceniać. Szczególnie, że nie jestem w tym obiektywny. Jestem przeciw zabijaniu dzieci, ale też przeciw nadstawianiu drugiego policzka.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie