Skocz do zawartości
  • 0

Stary scyzoryk wielofunkcyjny


kazioW24

Pytanie

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mozliwe tyle to są lata 40/50 max 60 ,akurat na scyzorykach trochę się znam ,zarówno wykonanie jak i użyte materiały to nie jest chińskie na 100% ,to typowy niemiecki wyrób z tamtego okresu. Zresztą kupiony też w Niemczech na flumarku .Kształt ostrzy nożyczek i innych elementów to nie jest made in china.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Victorinox to akurat szwajcarska firma. Oryginalny niemiecki to tu może być jedynie flohmark, choć i to obecnie nie do końca. 20-30 lat temu jeździłem na flohmark do Wiednia, po wielu latach przerwy zawitałem tam 4 lata temu. Doznałem szoku jak specyfika miejsca się zmieniła, za miast starzyzny, głównie nowe chińskie badziewie. 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Byłem posiadaczem takowego scyzoryka jakieś 40-35 lat temu i mógłbym przysiąc że był zakupiony w Kiosku "Ruchu", niestety przysięgać nie będę bo pamięć już nie ta i tak daleko nie sięga ale na pewno był kupiony w naszym kraju. Może to jakaś rodzima produkcja "rzemieślnicza" nawiązująca w "treści i formie" do Szwajcara no a wykonanie takie jak to było w latach 70-80 tych.

Edytowane przez Edmundo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nigdy nie pisałem że to Victorinox, to nie jest polska produkcja to Niemiec zresztą świadczy o tym napis na ostrzu rostferi.No nic widzę  ze na siłę chce się przypisać pochodzenie wschodnie, faktycznie w tamtym czasie mało trafiało do nas scyzoryków ze zgniłego zachodu.Ale wystarczy pogrzebać na stronach niemieckich i znajdzie się więcej takich,ebay knife vintage i szukać. Nie trzeba tworzyć teorii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, kazioW24 napisał:

to Niemiec zresztą świadczy o tym napis na ostrzu rostferi

Rostfrei jeśli już, co znaczy "nierdzewna" Na tym swoim masz mnóstwo wykwitów rdzy,a i po stanie krawędzi ostrzy widać, że to rdzewny gównolit pokryty jakimś niklem.Podsumowując - tania tandeta, mająca z grubsza naśladować scyzoryki znanej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nic niczego nie naśladuje, gerlach też robił takie scyzoryki, odrobina wyobraźni i pojęcia o starych scyzorykach i było by jasne że przekładki między ostrzami są ze zwykłej węglówki. A wiek i wilgoć powoduje że nalot pojawia się na ostrzach to norma w strych scyzorykach, ba nawet srebro dostanie rdzawego nalotu, ba nawet w nowych wyrobach np. zostaw na zimę leathermana na jachcie i zobaczysz jak będzie wyglądał a też nierdzewny ale nity są ze zwykłej stali, ale trzeba kolekcjonować stare scyzoryki by o tym wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

to nawet nie jest podróbka, tylko coś w stylu "SAK"

przykłady podobnych

https://www.allaboutpocketknives.com/catalog/seki-manufactured-knives/41657-swiss-army-style-multi-tool-pocket-knife-made-in-japan-

i tutaj 

https://www.ebay.com/itm/353352569950

Edytowane przez bert.F
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

bert.F trafiłeś w sedno ,czyli miałem rację ze to nie jest współczesne i że to nie china, rodzaj scyzoryka wielozadaniowego na zachodni rynek z lat 60 i jak pisałem wystarczy pogrzebać w necie a nie przyczepić sie nie wiedzieć czemu do teorii że to jakiś nie victorinox, już chyba 3 razy pisałem że nigdy nie twierdziłem nawet raz że to może być vicek. Byłem tego świadom od samego początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, kazioW24 napisał:

ale trzeba kolekcjonować stare scyzoryki by o tym wiedzieć.

Więcej po lasach wykopałem podobnego szajsu po grzybiarzach, niż taki "kolekcjoner" jak ty miał okazje pomacać.Nikt kto ma pojecie o scyzorykach nie wrzuca na forum o poszukiwaniach takiego badziewia.

23 minuty temu, kazioW24 napisał:

że to nie china

Nie łudź się.Tylko bicia dla frajerów się zmieniają - raz niemcy, raz japonia.Ruskich nie ma, bo oni z jakości nie słynęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

vis ty lepiej pozostań przy tych co wykopałeś i więcej się nie wypowiadaj o czymś co nie masz pojęcia ,a  na ruskie to cię nie stać, victorinox to by mógł się od nich uczyć o stali. Nakopałeś g... z Julii czy też innego marketu co w sklepie po 6 zł można kupić i uważasz się za eksperta i potem podchodzi do mnie tego typu spec i zdziwiony ze scyzoryk za 1500zł bo on lepszego kandara za 40zł kupił,a scyzoryk na rynku z drewnianymi okładkami za 15zł widział więc jak puma może 600zł kosztować a  w ogóle puma to buty ,wszystko.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie