Skocz do zawartości

Morski Dywizjon Lotniczy- zdjęcia i materialy.


Rekomendowane odpowiedzi

Tak dla porządku, Puck, Cmentarz nad Zatoką przy al. Lipowej.

20240723_131342.thumb.jpg.a9e1de45db8701c5f53fd9a5bea32a0e.jpg

Przeszedłem się ostatnio po wszystkich trzech puckich cmentarzach - parafialnym, Św. Jerzego i nad Zatoką - fakt, że tak bardziej spacerowo, niezbyt skrupulatnie, ale żadnych innych pochówków żołnierzy MDLot nie widziałem. 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
6 godzin temu, Sedco Express napisał:

Łódź latająca Latham 43 HB.3 nr 34 (I Esk. Liniowa "Wiking" - vide godło) na plaży "Poniatówka" w dniu 07.05.1930 r. Pobyt z okazji tygodnia L.O.P.P.

Na czas czas pobytu , zaloga podejmowana była przez 1 PL. Była wzmianka w prasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, formoza58 napisał:

I tutaj się niestety mylisz. Jeśli wg. Ciebie są to mundury carskiej floty, to proponuję przejrzeć wątek poświęconym Marynarzom z lat 1918 - 1920. Brakuje czapki z orzełkiem?

Dlatego napisałem "wg mnie'. Nie neguję, że są to polscy marynarze, ale jak sadzę nie w mundurach polskiego kroju. Wątek przejrzałem i są też mundury MW kajzerowskich Niemiec. Jeśli masz info to napisz jaki to wzór /rok etc. tego typu munduru i podkoszulki w paski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie muszę, bo nie mam z tym  problemu. A podkoszulki w paski, używane były w obu flotach zaborczych. A nasi  w nich walczyli w 1920 roku i donaszali po wojnie.

Napisałes " Nie neguję, że są to polscy marynarze, ale jak sadzę nie w mundurach polskiego kroju" więc cieszę się  że to postęp, .bowiem inaczej brzmi że "Wg mnie to są mundury carskiej floty więc nie z okresu służby w BLM."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2024 o 18:15, formoza58 napisał:

Ja nie muszę, bo nie mam z tym  problemu. A podkoszulki w paski, używane były w obu flotach zaborczych. A nasi  w nich walczyli w 1920 roku i donaszali po wojnie.

Napisałes " Nie neguję, że są to polscy marynarze, ale jak sadzę nie w mundurach polskiego kroju" więc cieszę się  że to postęp, .bowiem inaczej brzmi że "Wg mnie to są mundury carskiej floty więc nie z okresu służby w BLM."

:-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie