formoza58 Napisano 26 Sierpień 2024 Autor Napisano 26 Sierpień 2024 53 minuty temu, Sedco Express napisał: Nad Wisłą w Warszawie, w głębi " Poniatoszczak"
Sedco Express Napisano 27 Sierpień 2024 Napisano 27 Sierpień 2024 21 godzin temu, formoza58 napisał: Nad Wisłą w Warszawie, w głębi " Poniatoszczak" Tak jest. Łódź latająca Latham 43 HB.3 nr 34 (I Esk. Liniowa "Wiking" - vide godło) na plaży "Poniatówka" w dniu 07.05.1930 r. Pobyt z okazji tygodnia L.O.P.P.
formoza58 Napisano 27 Sierpień 2024 Autor Napisano 27 Sierpień 2024 6 godzin temu, Sedco Express napisał: Łódź latająca Latham 43 HB.3 nr 34 (I Esk. Liniowa "Wiking" - vide godło) na plaży "Poniatówka" w dniu 07.05.1930 r. Pobyt z okazji tygodnia L.O.P.P. Na czas czas pobytu , zaloga podejmowana była przez 1 PL. Była wzmianka w prasie.
formoza58 Napisano 4 Wrzesień 2024 Autor Napisano 4 Wrzesień 2024 Od lewej mar. Franciszek Kijewski, podczas służby w Pucku w latach 1920- 1921.
formoza58 Napisano 4 Wrzesień 2024 Autor Napisano 4 Wrzesień 2024 Z Allegro...Przed jednym z hangarów
Sedco Express Napisano 5 Wrzesień 2024 Napisano 5 Wrzesień 2024 12 godzin temu, formoza58 napisał: Od lewej mar. Franciszek Kijewski, podczas służby w Pucku w latach 1920- 1921. Wg mnie to są mundury carskiej floty więc nie z okresu służby w BLM.
formoza58 Napisano 5 Wrzesień 2024 Autor Napisano 5 Wrzesień 2024 I tutaj się niestety mylisz. Jeśli wg. Ciebie są to mundury carskiej floty, to proponuję przejrzeć wątek poświęconym Marynarzom z lat 1918 - 1920. Brakuje czapki z orzełkiem?
Sedco Express Napisano 5 Wrzesień 2024 Napisano 5 Wrzesień 2024 5 godzin temu, formoza58 napisał: I tutaj się niestety mylisz. Jeśli wg. Ciebie są to mundury carskiej floty, to proponuję przejrzeć wątek poświęconym Marynarzom z lat 1918 - 1920. Brakuje czapki z orzełkiem? Dlatego napisałem "wg mnie'. Nie neguję, że są to polscy marynarze, ale jak sadzę nie w mundurach polskiego kroju. Wątek przejrzałem i są też mundury MW kajzerowskich Niemiec. Jeśli masz info to napisz jaki to wzór /rok etc. tego typu munduru i podkoszulki w paski.
formoza58 Napisano 5 Wrzesień 2024 Autor Napisano 5 Wrzesień 2024 Ja nie muszę, bo nie mam z tym problemu. A podkoszulki w paski, używane były w obu flotach zaborczych. A nasi w nich walczyli w 1920 roku i donaszali po wojnie. Napisałes " Nie neguję, że są to polscy marynarze, ale jak sadzę nie w mundurach polskiego kroju" więc cieszę się że to postęp, .bowiem inaczej brzmi że "Wg mnie to są mundury carskiej floty więc nie z okresu służby w BLM."
Sedco Express Napisano 11 Wrzesień 2024 Napisano 11 Wrzesień 2024 W dniu 5.09.2024 o 18:15, formoza58 napisał: Ja nie muszę, bo nie mam z tym problemu. A podkoszulki w paski, używane były w obu flotach zaborczych. A nasi w nich walczyli w 1920 roku i donaszali po wojnie. Napisałes " Nie neguję, że są to polscy marynarze, ale jak sadzę nie w mundurach polskiego kroju" więc cieszę się że to postęp, .bowiem inaczej brzmi że "Wg mnie to są mundury carskiej floty więc nie z okresu służby w BLM." :-)))
formoza58 Napisano 11 Wrzesień 2024 Autor Napisano 11 Wrzesień 2024 2 godziny temu, Sedco Express napisał: :-))) :-)))
Sedco Express Napisano 11 Wrzesień 2024 Napisano 11 Wrzesień 2024 4 godziny temu, formoza58 napisał: BLM 1921 r. Hansa-Brandenburg NW nr 6
Grzesio Napisano 4 Październik 2024 Napisano 4 Październik 2024 W dniu 11.09.2024 o 16:56, formoza58 napisał: W Pucku, współcześnie ;-) No, to kilka lat temu. :) W tym roku Lotniczy Puck się niestety nie odbył - z powodu braku środków.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się