Skocz do zawartości

Figury ● Rozdział VII


Rekomendowane odpowiedzi

takafura

"To ile ma łącznie i na którym jest miejscu ? Pierwszym ?"

Nie mam pojęcia i nie sądzę, aby ktoś 1:1 znał całość...

 

Wystarczy i nie jest to zapewne ostatnie słowo, że:

Wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski poinformował [ sierpień 2022 ], że w okresie od 1992 r. do dnia 30 czerwca 2022 r. na rzecz kościelnych osób prawnych przekazano nieodpłatnie z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa 90 378 ha, w tym 82 656 ha na rzecz Kościoła Katolickiego.

Czy na pierwszym- jako jedna "instytucja", pomijając Skarb Państwa, przyjmuję orzechy wobec dolarów, że tak...

 

 

 

PS Co my wiemy o trollowaniu... Poniżej masz mistrza, z usłużnymi podnóżkami w tle:
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Czy na pierwszym- jako jedna "instytucja", pomijając Skarb Państwa, przyjmuję orzechy wobec dolarów, że tak...

https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/B5Zk9ktTURBXy9lMGI3MGU2Ni1kMGYxLTQ5YjUtYjBiZC1lOTc0NjIwMWJlYTIucG5nkpUCzQMUAMLDlQIAzQL4wsOBoTAF

W/w tabela ujmuje grunty już przekazane w latach 2002-2014, więc nie można dodawać całych 90 378 ha o których pisze minister. Przypadek, że tego "nie rozumiesz" ?

W 2014 roku kościoły i związki wyznaniowe miały 0,44 % udziału w powierzchni gruntów. Nawet jakby oddano im 140 000 ha to miały by 0,88 % więc do tezy z mema kosmicznie daleko. Ale wyznawcy ***** *** potrafią naginać rzeczywistość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"przekazane w latach 2002-2014, więc nie można dodawać całych 90 378 ha o których pisze minister. Przypadek, że tego "nie rozumiesz" ? "

Zlituj się... gdzie ja "coś" do "czegoś" dodaję?
W wersji mini, co do powierzchni, opieram się na wypowiedzi ministra...

 

"więc do tezy z mema kosmicznie daleko."

Tak? A dlaczego? Bo sobie promile policzyłeś? A może wystarczy sprawdzić, ile powierzchni ma największe gospodarstwo w PRL tudzież, jak bardzo gospodarstwa, w dalszym ciągu, są rozdrobnione?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pazerność Kościoła - list do komunisty, dnia 22 września 2010.

Niewiele szanowny panie!

Na Onecie.pl - http://wiadomosci.onet.pl/kraj/posel-lewicy-pazernosc-kosciola-przekroczyla-wszel,1,3699690,wiadomosc.html - przeczytałem ze zdumieniem pańskie wynurzenia.

Nie będę polemizował z komunistą bo was trzeba zwyczajnie napierdalać a nie dyskutować…

Otóż, niewiele znaczący panie – oddać trzeba w ręce prawowitych właścicieli ¾ Polski zwyczajnie zajebanych (w majestacie ustanowionego przez was – komunistów – bezprawia) nieruchomości. Należały one do osób prywatnych ale również i do Kościoła. To pańscy ideowi przodkowie spowodowali, że dzisiaj dopiero dochodzić można swoich praw. Przypomnę ci młody człowieku, że ówczesne (wasze) „prawo” przewidywało odszkodowania za zajebane mienie, które nigdy nie były zrealizowane. Niechże więc pana nie dziwi fakt posiadania przez Kościół majątków wartych wg pana 24 mld zł oraz gruntów rolnych o powierzchni 76 tys. ha. To i tak tylko skromna część tego co Kościołowi trzeba oddać

Kościół stał się ich właścicielem na przestrzeni wieków – wam miało wystarczyć zaledwie parę lat…

Pańskie słowa cyt. - „pazerność Kościoła przekroczyła już wszelkie granice” jest niczym innym jak tylko zwyczajnym kurewstwem.

Wspomniana przez pana instytucja nie upomina się o cudze ale o swoje…

Jeśli zaś chodzi o sumy (24 mld) to jest to następna manipulacja – nikt nie oddawał takich sum pieniędzy – zwrócono PRAWOWITEMU WŁAŚCICIELOWI jego nieruchomości i gówno to pana obchodzi jakiej wartości - nie jest to pańska sprawa. Chociaż wiem, że bardzo by pan chciał, żeby pańską była…

No, cóż! Granie na niskich, ludzkich uczuciach i zbijanie tzw. kapitału wyborczego to wasza specjalność.

Mam nadzieję, że nie pogniewał się pan o tego komunistę – ale nie ma pan też prawa się gniewać.

Nosząc (mniemam, że z dumą) na własnych piersiach koszulkę z wizerunkiem E. Guevary sam sobie wystawia pan świadectwo.

Bez poważania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"przekazane w latach 2002-2014, więc nie można dodawać całych 90 378 ha o których pisze minister. Przypadek, że tego "nie rozumiesz" ? "

Zlituj się... gdzie ja "coś" do "czegoś" dodaję?
W wersji mini, co do powierzchni, opieram się na wypowiedzi ministra...

 

"więc do tezy z mema kosmicznie daleko."

Tak? A dlaczego? Bo sobie promile policzyłeś? A może wystarczy sprawdzić, ile powierzchni ma największe gospodarstwo w PRL tudzież, jak bardzo gospodarstwa, w dalszym ciągu, są rozdrobnione?

Podważyłem kłamstwo i manipulację z mema że "KK jest największym posiadaczem ziemi w Polsce po skarbie państwa".

W 2014 roku więcej ziemi miały:

- osoby fizyczne

- samorządy

- spółki

- spółdzielnie

KK miał 0,44 %.

No właśnie się nad Tobą lituję i sugeruję abyś przemógł nagłą niemoc intelektualną i dodał to "coś" ( czyli grunty otrzymane po 2014 r.) dodał do tego "czegoś" czyli posiadanych w 2014 r. 138 211 ha. I nawet jakbyś dodał wszystkie ha z 20 lat jakie KK otrzymał to nadal jest to max. 5 miejsce ... a nie drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Spirit- pomijając, że nie o tym(...)

Ja tam się nie znam, ale od ilu "śmiesznych" postów na godzinę na temat np. węgla można otrzymać zaszczytne miano stachanowca ? Kolega się tak stara, wrzuca fejki, memy a Ty zero reakcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

Yhmmmm.... bo Kowalski z jakieś wsi ma c.a. 80 tys hektarów, itp it...

I podobnie- znajdź mi spółkę lub spółdzielnię, która tyle ma...

 

Metodyka u Ciebie kuleje...

Jak porównujesz areał pojedynczej osoby czy konkretnej spółdzielni, spółki to porównuj to np. z konkretną parafią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Kolega się tak stara, wrzuca fejki, memy a Ty zero reakcji ;) "

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce, mógłbym z podziałem na funkcje w przewodniej partii narodu, zacytować chronologicznie, od "węgla jest do oporu i w cenie poniżej 1000 złotych", do "kupujcie część, a resztę na wiosnę"...

Ale mi się nie chce kopać leżącego i/lub się z koniem... zwłaszcza, że koń kłamie w żywe oczy, a pozostali mają duuuuuży problem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Jak porównujesz areał pojedynczej osoby czy konkretnej spółdzielni, spółki to porównuj to np. z konkretną parafią :)"

To tak na serio?


Propozycja- czy przywołany Kowalski musi się kogoś pytać, co mu wolną z ziemią zrobić? Dlaczego nie?

Czy poszczególne parafie, w ramach KK, muszą się zwierzchników pytać? I dlaczego czasami aż do Watykanu?


 

PS Znalazłeś już te firmy-spółki-spółdzielnie-itp, które mają powyżej 80 tys hektarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacz mi na usta i czytaj ze zrozumieniem:

podważyłem kłamstwo i manipulację z mema że "KK jest największym posiadaczem ziemi w Polsce po skarbie państwa".

 

 

Analizuj sobie ile ziemi mają Kowalscy, spółki, spółdzielnie, ale w formie dygresji bo to nie wpływa na to co napisałem powyżej demaskując fejka.

I to by było na tyle w temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"podważyłem kłamstwo i manipulację z mema że "KK jest największym posiadaczem ziemi w Polsce po skarbie państwa". "

Nie, ani to kłamstwo, ani manipulacja...
KK jest największym posiadaczem ziemi w Polsce po skarbie państwa...
Nie ma osoby prywatnej, spółki, spółdzielni, itp, itd, która ma więcej ziemi niż KK...

Jeśli uważasz, że jest inaczej, podaj mi przykłady... jakieś nazwisko, nazwa, itp itd...

 

PS A żeby ci odrobinkę utrudnić zadanie, to przy liczeniu tych hektarów powinno się poza Komisją Majątkową dla Kościoła katolickiego (1989-2011) znaleźć informacje, ile hektarów objął art. 70 tzw Konkordatu...

 

Dla jasności dokumentnie mnie nie interesuje ile hektarów KK posiada- do momentu, gdy nie jest to osiągane niezgodnie z prawem i/lub to prawo obchodząc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"Oceniając w tym rankingu pojedyncze instytucje ( firmy, spółki, spółdzielnie) to masz rację. "

A KK nie jest jednym-dużym bytem, podzielonym na filie?
Nie znajdziesz takiego "coś" w wykonaniu "cywilnym"...

Przy takim doprecyzowaniu jest to prawda. LP też byłby wysoko ale my tylko zarządzamy lasami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego nie rozumiesz? Pewnie nie przeczytałeś do końca... Sama opozycja głosowała za tym by nie używać słowa  "reparacje" bo mogło by to skomplikować sprawę.  Może nie rozumiesz, że istnieją przepisy o tajemnicy dyplomatycznej a które, jak stwierdzili "posłowie" ich nie obowiązują. Święte krowy? Stwierdzenie na podstawie domniemania? Ustawka typu frajer hunter level master...

Ty fala za to bez przedrostka "dyplo" 

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie