Skocz do zawartości

Sturmpanzer-y w Powstaniu Warszawskim


Cypis

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w czasie koncertu z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego , w pewnym momencie jako tło wyświetlane było kolorowe zdjęcie przedstawiające grupę pojazdów na tle ruin (na jakimś placu). Były tam na pewno StuG-i i Sturmpanzer. Szukam w niecie i nie mogę znaleźć tego zdjęcia. Może ktoś z koleżanek i kolegów może mi w namierzeniu tego zdjęcia. A może są jeszcze jakieś inne zdjęcia przedstawiające tą grupę pojazdów .

Cypis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadry z programu TVP "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki 2021" (tylko do dyskusji w temacie.

Kadr 1 kolorowy - od lewej Sturmpanzer IV , StuG III , Sturmpanzer IV , za nim prawdopodobnie StuG III , kolejny Sturmpanzer IV , przed nim pojazd na podwoziu Panzer III lub IV , skrajnie z prawej trochę z przodu StuG III , a przed nimi chyba Borgward.

PW 02.jpg

Kadr 2 czarno-biały , widać na nim trzy Sturmpanzer IV 4 serii oraz 2 StuG III i przed nimi jakiś mały pojazd (prawdopodobnie Borgward), obłok kurzu to prawdopodobnie kolejny StuG III po wystrzale.

PW 01.jpg

Edytowane przez Cypis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 9 months later...

witam, 

w związku z Pz.Abt. 302 (Fkl.) który używał w Powstaniu Bowgardów, krąży w Internecie takie zdjęcie (nie znam źródła)

Nosij-zaryada-z-novymy-stug-40.jpg

spotkałem się z opisem że to rozładunek przed Powstaniem we Włochach pod Warszawą

w źródłach spotkałem się z informacją, że ten batalion został rozładowany również w Błoniu pod Warszawą

jest tam w okolicy podobny most na Utracie w Kopytowie; mam pytanie czy zdjęcie mogły być tam wykonane?

w załączeniu załączyłem odwrotkę, która bardzie by pasowała do "okolicy" ale StuG 40 stałby wtedy na platformach kolejki wąskotorowej z Płochocina do cegielni w Kopytowie (technicznie podobno to możliwe);

oczywiście będę wdzięczny za wszelkie sugestie gdzie to zdjęcie mogło być wykonane? może to inny Pz.Abt. (Fkl.) ? moze nie w Polsce? 

most.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinguzek napisał:

StuG 40 stałby wtedy na platformach kolejki wąskotorowej z Płochocina do cegielni w Kopytowie (technicznie podobno to możliwe)

Bez sensu. Po co ładować sztugi na kolejkę, która może je przewieźć tylko kilka kilometrów dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie