Jump to content
  • 0

Identyfikacja ułana na koniu jaki pułk

Question

14 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Właśnie... nie ustalony. Chyba że Formoza coś się dowiedział. Chyba odznaka ma zaokrąglone ramiona krzyża. A takie miały 9 Pułk Strzelców Konnych i 9 Pułk Ułanów?

• 0

Czołem.

Szabla pruska M 1896 - troczona do siodła - to też może pomóc w ustaleniu pułku.

mon_3psks.jpg.92f294dd587b1196c48838c89c9ab305.thumb.jpg.5d0da066f85cda597d6e743cc806aa26.jpg

Spis pułków uzbrojonych w pruskie  M 1896 - w latach.

1.prusy.thumb.JPG.b9eb8dfd8307dd827b07d73e72e37068.JPG

pzdr.

stani

Edited by toyotomi
  • 0

Ale Panowie  proszę zwrócić uwagę iż widoczny na fotografii żołnierz to nie żaden ułan i nawet nie kawalerzysta, doskonale widoczne ciemne patki na kołnierzu a kawaleria nie nosiła patek tylko proporczyki naszywane bezpośrednio na kołnierzu. Moim zdaniem widoczny żołnierz dosiadł konia tylko do tejże fotografii a z jakiego pułku pochodził koń to inna sprawa albo to artylerzysta a artyleria chyba też miała na stanie szable pruskie.

Edited by Edmundo
  • Like 1
  • 0
2 godziny temu, Tyr napisał:

Chyba że Formoza coś się dowiedział

Niestety, od umieszczenia kadru w wątku o ozdobnych czaprakach nie dowiedziałem się więcej. Nie spotkałem się z podobnym monogramen... do dziś.

• 0

Może widoczna litera inicjału z pętlą na dole z lewej strony to "Ź" ?

Jeśli jest to "ż" to pierwszą literą byłaby "S" czyli "S.Ż." - Stanisław Żółkiewski (honorowy szef pułku). W środku buława hetmańska.

Takie inicjały były w 6.pułku strzelców konnych

• 0

No nie bardzo Sedco, na zdjęciu wiodącym w wątku  otok rogatywki , odznaka pamiątkowa, oraz miejsce na kołnierzu kurtki  nie wskazuje, że to może być 6 PSK. Zresztą na drugim zdjęciu, odnośnie otoku, to potwierdza.

zs.JPG

• 0
On 12.07.2021 o 19:04, Tyr napisał:

Jeśli to artylerzysta to odznaka pasuje pod 11 PAC

On 12.07.2021 o 19:40, Edmundo napisał:

Tyr malutka uwaga, nie było 11 PAC-u, tych było tylko dziesięć

Dziobaczku, toż to wiekopomne odkrycie, odnaleźć zaginiony w pomroce... pułk. Pisz dziobaczku monografię a pierwszy w kolejce po autograf się ustawię.

Będzie hicior. Hi hi hi.

• 0

Dam ci jak chcesz adres możesz już przyjechać po "autograf"  Możesz wszystkie swoje buraczane wcielenia forumowe przywieźć...

W dniu 12.07.2021 o 19:40, Edmundo napisał:

Tyr malutka uwaga, nie było 11 PAC-u, tych było tylko dziesięć czyli 1-10, jaka to odznaka, tego nie wiem ale zapewne tak jak napisałeś coś z artylerii.

Dwa razy kliknąłem-tablet... i nie zauważyłem a podobną w kształcie miał 1 PAC.