Skocz do zawartości
  • 0

Co to za miny przeciwpiechotne?


maurycy

Pytanie

Witam, trafiłem na artykuł o znalezionych minach przeciwpiechotnych, natomiast patrząc na zdjęcia zastanawiam się co to konkretnie za miny, bo ich wygląd chyba nie jest zbyt charakterystyczny, a lepiej w razie czego trochę się orientować.

601d602aa137c_p.jpg

601d60270cd7e_p.jpg

Edytowane przez maurycy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie wiem czemu wszyscy sądzą, że to moje znalezisko. ?

W dniu 5.02.2021 o 17:47, bjar_1 napisał:

Oleju w głowie na przyszłość życzę.

O co ci chodzi? Chłopie szukanie militarki to nie zabawa w piaskownicy, na wszystko można przypadkiem natrafić, granat już kiedyś też wygrzebałem. Na pewno fajnie byłoby, aby taka osoba znała wszystkie rodzaje broni używanej w obu wojnach światowych i innych bitwach, ale w praktyce raczej rzadko to się zdarza, stąd też przydaje się forum, aby pogłębić swoją wiedzę i uzyskać informacje, a nie mało wnoszące przytyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak czegoś nie znasz, to lepiej nie bierz tego w łapy, bo na SD 2 to się możesz tak przejechać, że do końca życiu ktoś będzie musiał ci tyłek wycierać. Granaty wszelkie to pikuś przy tym. Więcej pokory.

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sd 2 to jedne z najbardziej niebezpiecznych urwiłapek, jeśli nie nr 1 na tych terenach. Niektóre mają zapalniki poruszeniowe, to nawet gorsze niż uzbrojone s miny. Przy wykopach nie da się odczytać oznaczeń na zapalniku.  Gigantyczne nie są i raczej nie zabiją, lecz sprawią że do końca życia osoba nierozsądnie z nimi eksperymentująca dozna redukcji długości rąk. Ciekawostką jest, że ich puste skorupy osiągają horrendalne ceny, nieporównywalne z np sd 1 czy sd 4. Zgadnijcie dlaczego. Każdy kto ceni wszystkie swoje cześci ciała powinien jak najszybciej oddalić się i zgłosić, bądź zakopać głęboko. Samobójcom też odradzam, bo zamiast się zabić, permanentnie pozbawią się tej możliwości, a zamiast zostaną szpetnym świerzakiem. Jak ktoś kopie militarkę to powinien solidnie się wyedukować w zakresie zardzewiałej śmierci. Niektóre urwiłapki (nie tylko sd 2, sporo jest dziwnych modeli nieprzypominających klasycznych pocisków, np Hafthochladungi, czy granaty GG/P40 bez lotek) nie wyglądają niebezpiecznie, a w istocie takie są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A to już insza inszość, generalnie to jak się nie ma 100% pewności to lepiej nie tykać nic co choćby potencjalnie może być urwiłapką.

U mnie w takim małym lasku trzeba uważać by się nie potknąć o niewypał, tyle tego, ja zawsze omijałem szerokim łukiem, choć pewnie połowa tego była bezpieczna, ale sam się nie znam zbytnio na temacie i wolę nie ryzykować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie