Skocz do zawartości

Pandemia


les05

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, takafura napisał:

Też tak to widzisz jak ten wychowany od dziecka na prawdzie z "Prawdy" ?

Nie zaskoczyła mnie twoja prymitywna odpowiedź, bo co się można spodziewać po takim fanatycznym korniku?

Ale mylisz się, bo ja akurat od dziecka byłem wychowany na tradycjach patriotycznych i niepodległościowych. Bo urodziłem się w rodzinie, która co najmniej od kilku pokoleń wstecz takie tradycje miała w swojej historii. Ba, moja Babcia wychowywała mnie w kulcie całowania księdza w rękę [teraz bym się brzydził]. To i ja w swojej wielkiej naiwności, gdy ogłosili stan wojenny, już od drugiego dnia zaangażowałem się w działalność anty. Za co na obwieszczeniach, które zresztą oblewałem im czerwoną farbą [takie hobby, acz raz prawie bym wpadł] straszyli karą śmierci i na początku nikt nie wiedział, czy to na poważnie czy tylko żartują. Na szczęście, jak wszystko w tym naszym dziwnym kraju, nawet Stan Wojenny był taki na pół gwizdka. Ale gwarantuję ci, że kilka razy znalazłem się w takich sytuacjach, że pewnie byś "galoty pobrudził".

I jeszcze odnośnie sugerowania mi tu reprezentowania interesów Kremla. Ja niczyich interesów tu nie reprezentuję, bo gdyby tak było, to wszechobecne  na tym forum służby [których jest tak pewnie z 5 razy więcej niż za Bieruta] już dawno by mnie zwinęły. Ja tylko w latach 90-tych zrozumiałem - gdy zobaczyłem jak miliony ludzi traci pracę, bo ich zakłady są rozkradane i likwidowane. Jak sprzedaje się cwaniakom całe osiedla zakładowe wraz z lokatorami, którzy na te mieszkania cale życie pracowali, czyli traktuje się tych ludzi jak chłopów pańszczyźnianych, których się sprzedawało wraz z całą wsią. Jak tysiące ludzi popełnia z powodu biedy samobójstwo, a w najlepszym przypadku grzebie po śmietnikach - to wtedy zrozumiałem, że doszło do największego w dziejach nowoczesnej Europy OSZUSTWA. A później jeszcze przyszła refleksja, że historia jednak nie jest czarno biała, a fanatyzm w każdym wydaniu jest gorszy od faszyzmu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, balans napisał:

Ale mylisz się, bo ja akurat od dziecka byłem wychowany na tradycjach patriotycznych i niepodległościowych. Bo urodziłem się w rodzinie, która co najmniej od kilku pokoleń wstecz takie tradycje miała w swojej historii. Ba, moja Babcia wychowywała mnie w kulcie całowania księdza w rękę [teraz bym się brzydził].

No to wszystko jasne... Ty tak na złość babce! Zawsze w rodzinie jakaś czarna owca (płci męskiej) się znajdzie;)

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, balans napisał:

Nie zaskoczyła mnie twoja prymitywna odpowiedź, bo co się można spodziewać po takim fanatycznym korniku?

Ale mylisz się, bo ja akurat od dziecka byłem wychowany na tradycjach patriotycznych i niepodległościowych. Bo urodziłem się w rodzinie, która co najmniej od kilku pokoleń wstecz takie tradycje miała w swojej historii. Ba, moja Babcia wychowywała mnie w kulcie całowania księdza w rękę [teraz bym się brzydził]. To i ja w swojej wielkiej naiwności, gdy ogłosili stan wojenny, już od drugiego dnia zaangażowałem się w działalność anty. Za co na obwieszczeniach, które zresztą oblewałem im czerwoną farbą [takie hobby, acz raz prawie bym wpadł] straszyli karą śmierci i na początku nikt nie wiedział, czy to na poważnie czy tylko żartują. Na szczęście, jak wszystko w tym naszym dziwnym kraju, nawet Stan Wojenny był taki na pół gwizdka. Ale gwarantuję ci, że kilka razy znalazłem się w takich sytuacjach, że pewnie byś "galoty pobrudził".

I jeszcze odnośnie sugerowania mi tu reprezentowania interesów Kremla. Ja niczyich interesów tu nie reprezentuję, bo gdyby tak było, to wszechobecne  na tym forum służby [których jest tak pewnie z 5 razy więcej niż za Bieruta] już dawno by mnie zwinęły. Ja tylko w latach 90-tych zrozumiałem - gdy zobaczyłem jak miliony ludzi traci pracę, bo ich zakłady są rozkradane i likwidowane. Jak sprzedaje się cwaniakom całe osiedla zakładowe wraz z lokatorami, którzy na te mieszkania cale życie pracowali, czyli traktuje się tych ludzi jak chłopów pańszczyźnianych, których się sprzedawało wraz z całą wsią. Jak tysiące ludzi popełnia z powodu biedy samobójstwo, a w najlepszym przypadku grzebie po śmietnikach - to wtedy zrozumiałem, że doszło do największego w dziejach nowoczesnej Europy OSZUSTWA. A później jeszcze przyszła refleksja, że historia jednak nie jest czarno biała, a fanatyzm w każdym wydaniu jest gorszy od faszyzmu.

Nie kwestionuję Twojego pięknego życiorysu, patriotycznych tradycji w rodzinie, itp.

Ja tylko punktuję niektóre bzdury które aktualnie głosisz. Więc ten manifest jakim ja jestem/byłem fajnym gościem to mocno nie na temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tyr napisał:

Nic nie poradzisz... balansowi ckni się do Polski ormowca, sekretarza i zomowca i radzieckich obrońców mira. Przydziały, kartki, talony na wszystko oprócz octu. To były czasy!

Odnośnie Ormowców, to był mały pikuś w porównaniu z obecnymi czasami, gdy za pomocą Pegasusa i kilku innych programów, oraz monitoringu na ulicach jesteś inwigilowany 24/na dobę. Ba, nawet gdy masz wyłączony telefon to mogą ci zrobić zdjęcie, czy uprawiasz sex w celach prokreacji, czy tylko dla przyjemności, co jak wiadomo jest grzechem, acz jeszcze za niego na razie nie zamykają...

A odnośnie "tylko octu na półkach i kartkach na wszystko", to ten ocet na półkach, jako jeden z niewielu na nich, zaistniał w drugiej połowie 1981 roku z powodu notorycznych strajków solidarności i paniki na rynku, które załamały system [z tych strajków, które załamały gospodarkę, to mam gdzieś jeszcze na pamiątkę opaskę bo byłem porządkowym - jak znajdę, to wy...pierniczę na śmietnik historii].

A odnośnie I sekretarzy, to partii zależało na tym, aby była odbierana jako przedstawicielka ludu i wielu ludzi udając się do takiego sekretarza w zakładzie pracy faktycznie mogło liczyć na pomoc. Ja zawsze trzymałem się od nich jak najdalej. A dzisiaj, jak nie masz 6-cyfrowego konta, to jesteś nikim, chyba że jakiś nawiedzony lewak ci pomoże gdy masz kłopoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, balans napisał:

A mam na myśli, że Amerykanie do końca lat 80-tych popierali roszczenia Niemiec dotyczące rewizji naszych granic. A wcześniej, w czasie zimnej wojny, planowali zrzucić na Polskę kilkadziesiąt bomb atomowych, z tego na samą Warszawę coś ze cztery. Cele wskazał im Kukliński...

 

13 godzin temu, takafura napisał:

   Miło poznać rosyjski punkt widzenia na Zimną Wojnę.

 Rewizja granic, atomówki na Polskę dzięki Kuklińskiemu - na szczęście Breżniew i altruistyczna polityka Rosji nas przed tym uchroniła :)

Kto tu jest fanatykiem piszącym banialuki zgodne w 100 % z oficjalnym przekazem z Rosji ?

Prawdą jest, że bomby atomowe USA mogły spaść na Polskę ale może !@#$%^&* odrobina refleksji DLACZEGO tak sie mogło stać ?

To jest właśnie najgorszy rodzaj kłamliwej manipulacji, takie przedstawienie wybranych faktów i ich pokrętna interpretacja aby ktoś niezorientowany zgłupiał doszczętnie.

Bo wprost sugerujesz że źli i podli Amerykanie wycelowali swoje rakiety w państwa miłujące pokój czyli Układ Warszawski.  I tylko dzięki Breżniewowi, KGB, GRU czy innemu NKWD udało sie uchronić Polskę przed atakiem...

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, balans napisał:

A odnośnie "tylko octu na półkach i kartkach na wszystko", to ten ocet na półkach, jako jeden z niewielu na nich, zaistniał w drugiej połowie 1981 roku z powodu notorycznych strajków solidarności i paniki na rynku, które załamały system [z tych strajków, które załamały gospodarkę, to mam gdzieś jeszcze na pamiątkę opaskę bo byłem porządkowym - jak znajdę, to wy...pierniczę na śmietnik historii].

Kolejny bzdurny mit że to strajki wywołały kryzys - tak było pięknie, żyło się dostatnio, w TV pokazywali gospodarskie wizyty, statystyki produkcji gumowców, papieru toaletowego i sznurka szybowały, przekraczano kolejne plany pięcio, trzy i dwuletnie a tu nagle strajki. Zainspirowane przez imperialistów. A, zapomniałem jeszcze o żuku z Colorado zrzucanym z samolotów :)

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les

"Biedne siroty po PO. PiS obiecuje a wyborcy nie dają się już oszukiwać i dlatego PO nie może wygrać. "

Trzeba być misiem o bardzo małym i nieskomplikowanym rozumku, aby każdego (?), kto nie zgadza się z przewodnią partią narodu definiować jako zwolenników PO...
Ciekawe, co na to np Konfederacja czy część przydawek Ziobry...

 

takafura

"Nie sumuj wszystkich wojen, porównaj tylko geopolityczną rolę USA/ZSSR w genezie IIWS. "

Znaczy się po II WŚ i wcześniej na Świecie nie było konfliktów zbrojnych, w których dwa wymienione brały udział, czy wręcz prowokowały? Fiu fiu...

 

"Prawdą jest, że bomby atomowe USA mogły spaść na Polskę ale może !@#$%^&* odrobina refleksji DLACZEGO tak sie mogło stać ? "

Słyszałeś o Jałcie? I kto Europę tak a nie inaczej podzielił?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Czlowieksniegu napisał:

"Nie sumuj wszystkich wojen, porównaj tylko geopolityczną rolę USA/ZSSR w genezie IIWS. "

Znaczy się po II WŚ i wcześniej na Świecie nie było konfliktów zbrojnych, w których dwa wymienione brały udział, czy wręcz prowokowały? Fiu fiu...

Nie mam takiej wiedzy ani umiejętności analizowania i z syntezowania historii wojen nowożytnego Świata.

Dlatego zawężam sprawę do IIWS która była dość istotnym dla Polski konfliktem, a rola Rosji i USA bardzo rożna ( na początku).

 

1 minutę temu, Czlowieksniegu napisał:

"Prawdą jest, że bomby atomowe USA mogły spaść na Polskę ale może !@#$%^&* odrobina refleksji DLACZEGO tak sie mogło stać ? "

Słyszałeś o Jałcie? I kto Europę tak a nie inaczej podzielił?

Prawda z tą Jałtą. Ale ja nie o tym, tylko o  tym kto chciał podbić Europę uderzeniem atomowym i tysiącami czołgów.

Czyli kto był zagrożeniem, a kto się musiał bronić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie i to już po upadku muru i ZSRR wyspecjalizowali się w niesieniu demokracji na całym świecie za pomocą bomb, rakiet, dronów i CIA. Aby było śmieszniej[?] to nasi głupcy już drugi raz w ciągu tylko dwóch dekad nabrali się na sojusz z USA. Najpierw SLD, a obecnie PiS, który wylądował właśnie z ręką w nocniku, co zresztą grubo wcześniej przepowiadałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

balans... Dużo wcześniej zaczęli, gdy wpadli z wizytą na Kubę czy Filipiny na przełomie XIX i XX wieku...

Nie zapominajcie o wojnie z Anglią i z Meksykiem, niech będzie śmiesznie skoro nie może być poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

les...

Skoro żyjesz w przekonaniu, że tylko i wyłącznie odnośnie armii ZSRR można stosować hasło "Największe biuro podróży", to tego się trzymaj ... Wtedy faktycznie będzie bardziej śmiesznie niż poważnie...

 

Jasna sprawa, każdy może, od Nabuchodonozora po Wołodię, pohasać po świecie pilnując swoich biznesów, prawo tego nie zabrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

les- skoro tak uważasz, to może masz w tym jakiś cel..

Jakżeby inaczej, moim celem jest uświadomić ci, bo zapewne tego nie wiesz, że prawo międzynarodowe nie zabrania prowadzenia wojen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tyr napisał:

a ruskie tak mają... Zawsze przychodzą z pomocą nawet na siłę ci pomogą;)

Za to Amerykanie nikomu nie pomagają, ale wprowadzają za pomocą lotniskowców, rakiet, bomb, dronów i CIA demokracje na całym świecie. Tak, że nawet najczęściej kamień na kamieniu nie pozostaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w przeciwieństwie do ruskich amerykańce mieli i mają demokrację a ruscy w życiu nie widzieli. Od zawsze ruscy mieli bardziej lub mniej krwawe dyktatury, które zawsze wprowadzały swoje "azjatyckie wartości" w podbitych krajach i u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie