Skocz do zawartości
  • 0

Bakielitowy pojemnik.


kribmw

Pytanie

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, bjar_1 napisał:

Jak dla mnie to koreks do ręcznego wywoływania filmów, radziecki, lata 70-80-te.

  Były takie bez korka do wlania odczynników ?

Ten co mieliśmy we własnej domowej ciemni miał wlew i pokrętło do obracania szpuli z kliszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bjar_1 napisał:

Jak dla mnie to koreks do ręcznego wywoływania filmów, radziecki, lata 70-80-te.

Absolutnie nie. Koreks, jak zauważył takafura, miałby w pokrywie otwór, umożliwiający wylewanie i wlewanie odczynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemnik wykonany na 100% z ebonitu i to grubego.Dostałem też skrzynki jedna z nich z karteczka w środku napis 6 kartuschen lfh.18 i data 1944.Jest nawet miesiąc bodajże październik czyli dosyć późna produkcja.Być może dla tego pojemniki nie sygnowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kribmw napisał:

6 kartuschen lfh.18

Czyli 6 naboi leichte Feldhaubitze 18 10,5 cm (105 mm), "powiąż" owe pojemniki z tym i po prostu zmierz ich wewnętrzną średnicę, może to pomoże. Koreks do wywoływania "filmów" to to nie jest (aczkolwiek wykazuje zewnętrzne podobieństwo), nie ma otworu w górnej pokrywie tak jak napisał takafura i Erih, a bez tegoż otworu "ani rusz" kliszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odpowiedz.Zmierzyłem średnicę 10,2 cm.wysokość 11,5cm.Wszystkie fanty pochodzą z poligonu ss Sophienwalde więc już nie pierwszy raz spotkałem się z dziwnymi przedmiotami testowanymi tu poligonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie