Skocz do zawartości

Niemiecki historyk z zarzutem zniesławienia Wehrmachtu


les05

Rekomendowane odpowiedzi

Przez wiele lat jeździłem na wakacje do pewnej mazurskiej miejscowości. Kiedyś gospodarz podpowiedział mi, że w głębi lasu jest stary, poniemiecki cmentarzyk. Ja mu na to mówię, że przecież nie będę kopał na cmentarzu, a on : " no przecież to tylko poniemieckie". Dziwny jest sposób myślenia niektórych rodaków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

P

57 minut temu, Tyr napisał:

To zajmij się historią

Przecież właśnie się nią zajmuję, na tyle uczciwie i poważnie na ile potrafię. To naprawdę nie moja wina, że kompleks niższości "prawdziwych patriotów" nie pozwala im z uwagą pochylić się nad opracowaniami przedstawiającymi fakty nie do końca zgodne z ich (całkowicie bezpodstawną) wiarą w Polskę i Polaków jako kraj i naród absolutnie bez skazy.

Pisałem już w pierwszych moich postach, w tym temacie, że bezkrytyczne podchodzenie do źródeł (zwłaszcza gdy są to prace popularno-naukowe, a nie opracowania stricte naukowe) jest przejawem braku elementarnego warsztatu i umiejętności pracy z tekstami pisanymi. 
Nie bez kozery w kontekście Emmenlinga i Grossa przywoływałem Jońcę i Koniecznego. Wszystkie bowiem dzieła (tak wspólne jak i oddzielne) tych dwóch panów dotyczące Festung Breslau mniej więcej w połowie swej objętości składają się z czystej propagandy opiewającej bohaterstwo i ofiarność żołnierzy a także dowództwa 6 Armii 1FU, z Głuzdowskim na czele, z jednej strony, z drugiej potępiającej w każdym akapicie tak obrońców jak i ludność cywilną miasta, że o intencjonalnym przekłamaniu informacji w wielu punktach już nie wspomnę. Bezkrytyczne czytanie Jońcy i Koniecznego da jedynie zbliżony do prawdy obraz wydarzeń z okresu 13 lutego - 6 maja 1945 r. a mimo to, są to po dziś dzień cenione opracowania. Dokładnie tak samo jest Emmenlingiem i Grossem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tyr napisał:

A ty na temat Polski

Kiedy ja nie mam żadnej obsesji na punkcie Polski. A wręcz odwrotnie, bo na stare lata uznałem, że nie ma co się denerwować na sprawy, na które nie mam wpływu i teraz ze sporym dystansem podchodzę do tego wszystkiego co się u nas dzieje. Bo jaki ja mam wpływ na to, że obecnie miłościwie nam panująca ekipa koniecznie chce doprowadzić do POLEXITU? No żaden, niech więc się młodzi martwią, że za kilka lat mogą mieć szlaban na pracę w UE. Tym bardziej nie mam wpływu na to, że miłościwie nam obecnie panująca ekipa jest z jednej strony pełna kompleksów przede wszystkim w stosunku do Niemiec, a z drugiej strony jest pełna megalomani głosząc odbudowę Polski Jagiellonów [trójmorze]. Tylko ciekawe kto na to wyłoży miliardy, bo Chińczyków już zdążyliśmy obrazić...

PS. Sam tu niedawno napisałeś, że Polska powinna zerwać z "Eurokołchozem" bo ma potencjał. Tylko ciekawe w czym? W produkcji krasnali ogrodowych, palet drewnianych i trochę w meblach to i owszem, ale kto to kupi jak po POLEXICIE UE wprowadzi cła na nasze wyroby? Natomiast tak czy inaczej nie ominie nas S.447, o co zadba nasz hegemon i mamy to jak w banku i nikt nas nie obroni, bo w Europie zamiast szukać sobie sojuszników, to robimy za warchoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, les05 napisał:

i nie bez powodu, choć nie nazwałbym tego obsesją.

To wyjedź z tej Holandii bo jeszcze Cię tam poddadzą eutanazji, a tu najwyżej umrzesz nie doczekawszy się karetki. Czego oczywiście ani Tobie, ani nikomu innemu nie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, balans napisał:

To wyjedź z tej Holandii bo jeszcze Cię tam poddadzą eutanazji, a tu najwyżej umrzesz nie doczekawszy się karetki. Czego oczywiście ani Tobie, ani nikomu innemu nie życzę.

Życzę Ci, żebyś choć na krótko pobył w Holandii a wtedy przekonasz się, że nie bez powodu stosują eutanazję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tyr napisał:

Ależ owszem cenione, najbardziej przez światowy kongres żydów. grabowski przypisał Polakom zamordowanie 350 tysięcy żydów. Też ważna i pożyteczna pozycja? 

Im więcej żydów zamordowali w książkach Polacy tym bardziej wartościowa dla nich jest taka lektura. Najbardziej wartościowe dla uczonych z Jad Waszem to te które książki, które wspominają o 6 000 000 000 zabitych. Bo jest prawda historyczna i prawda ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, balans napisał:

 trochę w meblach to i owszem, ale kto to kupi jak po POLEXICIE UE wprowadzi cła na nasze wyroby?

Wystarczy zlikwidować preferencyjne warununki podatkowe dla obcego kapitału w Polsce, zamiast tego dać takie polskim firmom co przełoży się na obniżoną cenę wyrobów PL i przyhamować import to krajowy dobry produkt będzie się sprzedawał w Polsce. Póki co jesteśmy rynkiem zbytu dla zachodnich produktów niekoniecznie najwyższej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą powinniśmy skłonić Niemców, bu ujawnili kto zmontował akcję upowszechnienia w światowych mediach terminu "polskie obozy zagłady". To nie pojawiło się znikąd i nie odnosiło się do geograficznej lokalizacji obozów. Akcja wymyśliły osoby z kręgu władzy RFN i była wymierzona w Polaków i Polskę. Nie wiem dlaczego dotąd nie zażądaliśmy od Niemców wyjaśnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Socjotechników mieli dobrych, obecnie inżynieria społeczna stoi na wysokim poziomie i na wdrażanie pewnych idei przeznacza się spore środki w kontekście planowania długofalowego z wyprzedzeniem czasami i 20 lat. Więc nie Niemcy a naziści i nie niemieckie obozy a polskie. W finale masz Polaków nazistów i polskie obozy, a Niemców jako ofiary wojny., W Izraelu to oczywistość nie podlegająca dyskusji i jasne jak słońce.To działo się na zachodzie już 40 lat temu, my obudziliśmy się niespełna 10 lat temu, więc o wiele za późno. Warto też pójść drogą pieniądza to szybciej zrozumiesz ile i kto na tym zarabia.Dwie pieczenie pieką się na jednym ogniu. Władze Polin też to stosują, ale na skalę lokalną - powiedzmy krajową piorąc lub pozwalając prać mózgi obywatelom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, magius28 napisał:

A ty oczywiście w Izraelu zamieszkujesz i znasz to z rozmów na ulicy. 

Na szczęście tam nie mieszkam, druga część twojego stwierdzenia - tak , zgadza się, ale nie z ulicy tylko z prywatnych rozmów z pejsowymi i ich ogólnej opinii o Polakach i zasmucę Ciebie (albo uraduję) - taka opinia , właśnie dzięki wypocinom Grossa, Tokarczukowej i innych kłamców jest nie tylko w Izraelu ale w pozostałej części świata także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Sowa74 napisał:

Wystarczy zlikwidować preferencyjne warununki podatkowe dla obcego kapitału w Polsce, zamiast tego dać takie polskim firmom co przełoży się na obniżoną cenę wyrobów PL i przyhamować import to krajowy dobry produkt będzie się sprzedawał w Polsce. Póki co jesteśmy rynkiem zbytu dla zachodnich produktów niekoniecznie najwyższej jakości.

Gdyby to tak działało, to w Korei Północnej panowałby dziś większy dobrobyt niż w tej Południowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, magius28 napisał:

@Sowa74 sądząc po tym co w temacie Żydów wypisujesz na forum, to akurat taka opinia o Polakach po rozmowach z Tobą dziwić za bardzo nie może, ale oczywiście winny jest Gross i Tokarczuk.

Jak by Sowa stosował, metodę żydowską to już byś pod antypolonizm podpadł...

Akcja z nazywaniem obozów "polskimi", Niemców- nazistami zaczęła się już za Adenauera i wywiadu prowadzonego przez Gehlena. Jak widać dała znakomite efekty. Duża w tym zasługa naszych, pożytecznych bądź szkodliwych idiotów, ew zwyczajnych sprzedajnych tfurców. Duża zasługa też łykaczy tego shitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, magius28 napisał:

@Sowa74 sądząc po tym co w temacie Żydów wypisujesz na forum, to akurat taka opinia o Polakach po rozmowach z Tobą dziwić za bardzo nie może, ale oczywiście winny jest Gross i Tokarczuk.

Śledząc to co wypisujesz  o Polakach na forum, to wpisujesz się dokładnie w to o czym pisałem. NAczytałeś i nasłuchałeś się od swoich polskojęzycznych braci bzdur i potem w nie uwierzyłeś.  Czytałem na innym forum takie przysłowie - pokaż jak sikasz, a pokażę ci gdzie jest twoja synagoga, bynajmniej nie bierz tego do siebie.  Nie dziwi mnie jednak twoja święta misja, jednak tutaj ludzie są świadomi tych kłamstw jakie serwują poliniakom media, Gross i inne paparuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Sowa74 napisał:

Śledząc to co wypisujesz  o Polakach na forum

A cóż takiego wypisuję?? Co jest złego w twierdzeniu, że jak każdy naród na świecie mamy również w swojej historii epizody, którymi (delikatnie powiedziawszy) nie bardzo można się chwalić??

Najzabawniejsze jest to, że zarówno Ty, jak i Tyr czy les05, odsądzając od czci i wiary Żydów, reprezentujecie dokładnie taki sam sposób myślenia o swoim narodzie jak Ci "paskudni" Żydzi. Jedynym pocieszeniem dla mnie pozostaje fakt, że w naszym śmiesznym kraiku być może odmitologizować historię uda się szybciej i łatwiej niż w Izraelu, bo (na szczęście) nie ma ona tak silnego i bezpośredniego podłoża religijnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty masz wolne w rozsiewaniu korony? Historia jest dawno odmitologizowana, były procesy i wyroki na szmalcowników wydane przez podziemie, były wydane przez UB i każdy kto się interesował wiedział i doskonale wie o co kaman. Nie zastanawia cię, że czym mniej świadków tym, więcej rzekomych ofiar pomordowanych przez Polaków? Zgadnij na kogo spadło odium win Litwinów, Białorusinów, Ukraińców za pogromy na kresach? Na Polaków bo tamci mieszkali w granicach Polski. Jak zabiorą się kiedyś za nich to nasze doliczą im. Taka tam kreatywna księgowość.  

Przyjmij do wiadomości, że nie o prawdę w tym biznesie chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź proporcjum... Komuna, żydokomuna i ci co się bronili. Możesz nawet jakieś wyliczenia i statystki zrobić. Ilu, kogo i dla czego. Rozróżniasz masowe, etniczne i polityczne?

A jak znajdziesz, że ktoś stawia za wzór dla młodzieży jurę to szybko z kredą do komina i zapisać...

Kiedy przestaniecie emitować koronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, les05 napisał:

Swoją drogą powinniśmy skłonić Niemców, bu ujawnili kto zmontował akcję upowszechnienia w światowych mediach terminu "polskie obozy zagłady". To nie pojawiło się znikąd i nie odnosiło się do geograficznej lokalizacji obozów. Akcja wymyśliły osoby z kręgu władzy RFN i była wymierzona w Polaków i Polskę. Nie wiem dlaczego dotąd nie zażądaliśmy od Niemców wyjaśnień.

Nie wiem kto pierwszy użył określenia "polskie obozy zagłady", ale wiem, że to najczęściej padało w amerykańskich mediach. A my na to jakieś protesty, domaganie się sprostowania itp. A należało każdorazowo wynająć jakąś znaną kancelarię prawniczą z NY i zaskarżyć taką TV czy inną gazetę o zniesławienie i zażądać tak ze 20 mln dolarów odszkodowania ze wskazaniem na fundację zajmującą się Muzeum w Oświęcimiu. Nawet gdyby to się skończyło tylko na kilku milionach, to i tak drugi raz by się już nie "pomylili". Ale my wolimy robić za wiecznie pokrzywdzonych przez innych, wiecznie rozpamiętujących nasze klęski i zwalać wszystko na Żydów, Niemców i wszystkich innych. A przy tym sami sobie skaczemy z zębami do gardeł, o to co było 70, 100 czy 200 lat temu. Ale już niejaki Zulu Gula dawno temu stwierdził, że "Polska to być dziwna kraj, tu morze być zimne, a cola ciepła"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2020 o 09:29, magius28 napisał:

P

Przecież właśnie się nią zajmuję, na tyle uczciwie i poważnie na ile potrafię. To naprawdę nie moja wina, że kompleks niższości "prawdziwych patriotów" nie pozwala im z uwagą pochylić się nad opracowaniami przedstawiającymi fakty nie do końca zgodne z ich (całkowicie bezpodstawną) wiarą w Polskę i Polaków jako kraj i naród absolutnie bez skazy.

Pisałem już w pierwszych moich postach, w tym temacie, że bezkrytyczne podchodzenie do źródeł (zwłaszcza gdy są to prace popularno-naukowe, a nie opracowania stricte naukowe) jest przejawem braku elementarnego warsztatu i umiejętności pracy z tekstami pisanymi. 
Nie bez kozery w kontekście Emmenlinga i Grossa przywoływałem Jońcę i Koniecznego. Wszystkie bowiem dzieła (tak wspólne jak i oddzielne) tych dwóch panów dotyczące Festung Breslau mniej więcej w połowie swej objętości składają się z czystej propagandy opiewającej bohaterstwo i ofiarność żołnierzy a także dowództwa 6 Armii 1FU, z Głuzdowskim na czele, z jednej strony, z drugiej potępiającej w każdym akapicie tak obrońców jak i ludność cywilną miasta, że o intencjonalnym przekłamaniu informacji w wielu punktach już nie wspomnę. Bezkrytyczne czytanie Jońcy i Koniecznego da jedynie zbliżony do prawdy obraz wydarzeń z okresu 13 lutego - 6 maja 1945 r. a mimo to, są to po dziś dzień cenione opracowania. Dokładnie tak samo jest Emmenlingiem i Grossem. 

Jońca z Koniecznym nastroje po niemieckiej stronie przedstawiali raczej zgodnie z tym co zawarł ksiądz Peikert w "Zapiskach...".Byli świadomi że żyją i pracują w mieście które zostało zdobyte i przekazane Polsce przez Rosjan.Nie dziwi mnie ich docenienie rosyjskich żołnierzy.Ty uważasz że Ahlfen i Niehoff w "So kampf..." prawdę i tylko prawdę zawarli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, balans napisał:

i zażądać tak ze 20 mln dolarów odszkodowania ze wskazaniem na fundację zajmującą się Muzeum w Oświęcimiu.

To Oświęcim fałszywie oskarżano i zniesławiono? Czy Polaków? 

Żeby z polskimi flagami nie wpuszczali na teren podczas uroczystości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie