Skocz do zawartości
  • 0

Tuba na pocisk?


julek113

Pytanie

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.11.2020 o 21:23, takafura napisał:

Zdecydowanie słupek - miałem podobne ogrodzenie, dom z początku XX w.

Podobne, czy identyczne..., bo to różnica jest. I też były w formie tuby z przekręcaną pokrywką, którą łatwo było odkręcić i rąbnąć, i nie wiadomo jak mocowane te słupki miały być do podstawy ( albo jeden z drugim ) skoro nie ma żadnych występów, zaczepów itp. ...? I miały elegancki spaw boczny wewnątrz i malowane na zielono także wewnątrz ?

julek113, szukaj dalej, bo może to być i słupek, jakiś specjalny może, przenośny ( brak podstawy ? ) np.  na bariery podczas uroczystości publicznych przedwojennych, na cmentarzach, pogrzebach, albo i tuba może być, na specjalne ważne, wielkoformatowe dokumenty lub nietypowe niepospolite przedmioty ( tuba zrobiona na zamówienie ? ). Wyobraźnia ponosi, ale łatwe wytłumaczenie, że to tylko słupek może być zbyt proste w swojej, wydawałoby się, oczywistości.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2020 o 20:13, julek113 napisał:

Witam, mam prośbę w identyfikacji przedmiotu. Trafiła mi się w posiadanie taka nietypowa tuba, dł. 100 cm, śr. 7 cm. Czy to tuba niemiecka, ściśle II WŚ? 

20201111_134706_1605099145839_1605099359213.jpg

Screenshot_20201112-201233_Allegro.jpg

Screenshot_20201112-201407_Allegro.jpg

Szkoda, że nie dałeś zdjęcia na którym widać dno, " podstawę ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Autsajder68 napisał:

Podobne, czy identyczne..., bo to różnica jest.

 U mnie były ok. 200 cm nad ziemią plus zabetonowany fragment. Ten ma 100 cm i faktycznie może pochodzić z cmentarza, klatki schodowej, tarasu.

Ja tylko sugerowałem się identyczną stylizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście słupek jak koledzy piszą. puszki na pociski są robione z cienkościennej blachy aby puszka była lekka . Trudno aby wozić puszkę o wagomiaże pocisku, tu widzimy ewidentnie grubościenną rurę spawaną , typowy słupek. Jeśli średnica tylko i zaledwie 7 cm to praktycznie brak pocisku o długości praktycznie ponad 90 cm i średnicy 6 cm lub mniejszy kaliber po za tym po co w puszce kulka zdobiona ???. Tu najlepsza odpowiedź jest Ericha który zauważył jeszcze mocowanie bagnetowe niestosowane w puszkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie