Jump to content

Autsajder68

Forum members
 • Content Count

  597
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, znalazłem takie oto coś... Wygląda na stempel do laku, ale czy na pewno ? Motyw kwietny. Może to stempel do zabawy dla dzieci lub zupełnie coś innego ? Średnica 2,5 cm. Grubość - 7 mm. Mosiądz albo miedź. Odlew. Pozdr.
 2. Prawdopodobnie zawór gazu ziemnego w mieszkaniu. Miałem podobną mosiężną klapkę z góry, tylko na mojej był Bromberg, czyli Bydgoszcz. Zatem rzecz nie jest rzadka i była stosowana w wielu miejscach. Pozdr.
 3. A może z Tatarami to przybyło do nas ? Nie wiem już nic...
 4. Witam kolegów. Wykupiłem ze złomu odlew takiego oto ptaka...z brązu lub mosiądzu. Grubość w różnych miejscach od 3 - 5 mm. Wysokość 31,5 cm. Uchwyty z dziurkami półokrągłe ( montowany do drzewca jakiegoś ? ). Otwór w zębach tego ptakosmoka chyba wtórny, nieoryginalny. Kojarzycie taką rzecz ? Współczesna raczej nie jest. Może to pamiątka sprzed lat z Dalekiego Wschodu ? Z Chin ? Z Polinezji ? Z Ameryki Południowej ( motywy azteckie ? ) ? A może to coś celtyckiego albo rodem od Wikingów ? A może Rzym albo Grecja ? Albo Europa w dawnych wiekach ? A może coś z Secesji - część lampy lub czegoś podobnego ? Nie wiem... Ale rzecz intrygująca i podejrzana historycznie. Kontekstu u byłego właściciela nie znam i nie poznam już ( niemożność namierzenia człowieka i miejsca zamieszkania ). Może wyorał na polu, a może porządkował strych itp.
 5. A co ma do tego 500+ i emerytury 13 - te ? Przypominam, że restrykcyjne prawo dla poszukiwaczy zostało uchwalone w Sejmie przez wszystkich darmozjadów, czyli PO, PIS, SLD, PSL itp...
 6. Mimo, że dałem wątek pomyłkowo " Konserwacji ", to dzięki za szybką reakcję :-) Czyli mamy już punkt zaczepienia, że to czeska " Zbrojovka ". Tylko ciekawe do czego to służyło. Prośba do administratora o wstawienie wątka do " Identyfikacji ". Jestem trzeźwy, ale nie wiem jak to się stało, że dałem go " Konserwacji ". Pozdr.
 7. Prośba do administratora o przeniesienie tematu do " Identyfikacji "... Sorry, coś mnie zamroczyło, że to do " Konserwacji "...
 8. Autsajder68

  Łopata

  Witam, trafiła się taka oto łopata. Wykonana jakby z jednego kawałka solidnej, dźwięczącej stali. Trzonek był oryginalny chyba, ale łopatę znalazłem już z odciętym trzonkiem, więc nie wiem jaki miał kształt. Na łopacie widać litery " BAAL...", ale nie wiem czy to jest sygnowanie, czy czyjaś radosna twórczość. Łopata wydaje się profesjonalnie wykonana, ale może to robota bardzo zdolnego kowala ? Ale raczej to nie jest kowalska twórczość, bo konstrukcja i jakość stali jest naprawdę bardzo dobra, nie ma takiej siły, by łopata mogła się wykrzywić np. przy kopaniu. Wymiary : długość całkowita - 40 cm. Szerokość całkowita części, gdzie stawiało się nogę - 15,5 cm. Pozdr.
 9. Witam, do czego i od czego mogło to być ? Wymiary - 7,5 cm x 14,5 cm. Dosyć solidne wykonanie z prawie milimetrowej blachy. Wojskowe ? Albo wyposażenie motocykla itp. ? Pozdr.
 10. Tak, to jest to ! :-) Dziękuję serdecznie. Pozdr.
 11. Witam, od czego może być ten wałek ? Po krzywkach widać, że silnik dwucylindrowy. Długość około 45 - 50 cm. Pozdr.
 12. Witam, może będziecie wiedzieć od czego jest ten wał... Solidny, masywny wał. Szerokość od lewej do prawej albo od prawej do lewej około 40 - 45 cm. Nie mam niestety szczegółowych wymiarów. to jakiś " es " stacjonarny albo inny " otto deutz " ? Motopompa ( jeśli nie jest za duży do tejże ) ?
 13. Zdjęcia z telefonu, trochę niewyraźne, nie miałem aparatu przy sobie akurat. Znalezisko złomowe.
 14. Witam, do rozpoznania taka oto gąsienica.. Szerokość około 35 cm. Zwykła np. kopara, czy coś militarnego ? Przeszukałem trochę net i nie znalazłem, może ktoś z Was będzie wiedział. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information