
Autsajder68
Forum members-
Content Count
656 -
Joined
-
Last visited
Community Reputation
-7 PoorRecent Profile Visitors
The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.
-
Szkoda, że nie dałeś zdjęcia na którym widać dno, " podstawę ".
-
Podobne, czy identyczne..., bo to różnica jest. I też były w formie tuby z przekręcaną pokrywką, którą łatwo było odkręcić i rąbnąć, i nie wiadomo jak mocowane te słupki miały być do podstawy ( albo jeden z drugim ) skoro nie ma żadnych występów, zaczepów itp. ...? I miały elegancki spaw boczny wewnątrz i malowane na zielono także wewnątrz ? julek113, szukaj dalej, bo może to być i słupek, jakiś specjalny może, przenośny ( brak podstawy ? ) np. na bariery podczas uroczystości publicznych przedwojennych, na cmentarzach, pogrzebach, albo i tuba może być, na specjalne ważne, wielkoformatowe
-
Dodam, że to był skup złomu, a nie złomowisko prywatne. Zatem obydwa mogły pochodzić z różnych miejsc, bardzo odległych być może. To ricasso jest bardzo nieduże - długość nie całe 1,5 cm. ? Zatem co to może być ? Końcówka ostrza ( krótszego egzemplarza ) nie jest tępo złamana lub obcięta, ale ładnie wyprofilowana z płaskich stron, czyli ktoś to " skrócenie " obrobił. Dłuższy ma jakby ślad po nadcięciu i odłamaniu, więc może jednak są to "Mensurschläger'y", o których powyżej pisze Cieszyniak.
-
No, i to jest merytoryczna i sensowna odpowiedź! Dziękuję bardzo. Taką opcję brałem pod uwagę, że to jakieś szpady " cywilne ". Być może to jest właśnie to. Na obu, końcówki rękojeści mają nieregularny kształt jakby urwany, ułamany, więc gwint mógłby być na brakującej części. Stal jest bardzo sprężysta i w miarę dokładnie obrobiona, więc to nie jest robota zwykłego kowala. Pozdr.
-
Na to wygląda...., że wasze odpowiedzi nic merytorycznego i sensownego nie wniosły do tematu. Taaaa...pilniki, grządki i miarki do oleju...ze sprężystej hartowanej stali, obrobionej precyzyjnie w szczegółach w okolicach jelca i na całej długości, i wyprofilowanej idealnie w przekroju i kształcie.. Zdolne są te chłopy wiejskie... Ktoś, coś wie? Temat aktualny...
-
Witam, kolegów. Czy ktoś może coś sensownego powiedzieć o tych " bagnetach " ? Dłuższy znalazłem ponad 10 lat temu na złomowisku. Krótszy dziś, na tym samym złomowisku. Ale wątpię by miały ze sobą jakikolwiek związek i pochodziły z tego samego miejsca. Wydaje się, że były oksydowane i robione trochę jakby ręcznie, a nie " maszynowo ". Prawie się nie różnią w szczegółach, poza tym, że jeden jest krótszy. Przekrój eliptyczny. Domyślam się, że obydwa były dłuższe. Zatem co to ? " Bagnety " prywatne, jakaś broń długa biała, czy coś z nieodległych czasów do ćwiczeń szermierki ?
-
Wygląda na masywny, duży pion murarski, ale gdy się chwyci tak, jak miałby wisieć, za " ucho ", to płaszczyzna płaska wisi krzywo, bo " ucho " nie jest na środku i ciężar przeważa w jedną stronę ( w płaską stronę ). Może nie jest to zbyt duże skrzywienie, ale sprawia, że płaska strona trochę krzywo się ustawia. I dlatego mam wątpliwości, że to pion murarski. Może to klin od jakiegoś urządzenia ? Albo coś w tym stylu ? Kojarzycie takie coś ? A może jednak pion...? Długość z uchem - 11,5 cm. Szerokość - 6 cm. Waga - ponad 1 kg. Pozdr.
-
Mała beczka na paliwo.
Autsajder68 replied to Autsajder68's question in Identyfikacja (bez numizmatów)
...ale nie jesteś pewien czy w dokładnie takich właśnie...? Pytanie czy ten Abizol był w stanie płynnym, czy gęstym.. Bo gęstą ciecz byłoby trudno nalewać z takiej beczki, ale może się mylę. Generalnie beczka pasuje na paliwo, więc może jednak takie zastosowanie ? Nikt nic nie powie o niej jeszcze ? -
Koło napinające czołgu.
Autsajder68 replied to Autsajder68's question in Identyfikacja (bez numizmatów)
Dobra, zamykam temat. To Staliniec S-80, S-100 albo ewentualnie " w porywach " T-100, czyli powojenne. Koło wraca na drogę swojego przeznaczenia...czyli transport do huty. Ewentualnie, jeśli ktoś wie od kiedy produkowano S-80, to poproszę o informację. Mniemam, że nikogo nie interesuje zakup tego koła... ?Pozdr.