Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

Autsajder68

Forum members
 • Content Count

  598
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

-1 Poor

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Prawdopodobnie zawór gazu ziemnego w mieszkaniu. Miałem podobną mosiężną klapkę z góry, tylko na mojej był Bromberg, czyli Bydgoszcz. Zatem rzecz nie jest rzadka i była stosowana w wielu miejscach. Pozdr.
 2. A może z Tatarami to przybyło do nas ? Nie wiem już nic...
 3. Witam kolegów. Wykupiłem ze złomu odlew takiego oto ptaka...z brązu lub mosiądzu. Grubość w różnych miejscach od 3 - 5 mm. Wysokość 31,5 cm. Uchwyty z dziurkami półokrągłe ( montowany do drzewca jakiegoś ? ). Otwór w zębach tego ptakosmoka chyba wtórny, nieoryginalny. Kojarzycie taką rzecz ? Współczesna raczej nie jest. Może to pamiątka sprzed lat z Dalekiego Wschodu ? Z Chin ? Z Polinezji ? Z Ameryki Południowej ( motywy azteckie ? ) ? A może to coś celtyckiego albo rodem od Wikingów ? A może Rzym albo Grecja ? Albo Europa w dawnych wiekach ? A może coś z Secesji - część lampy lub czegoś podobnego ? Nie wiem... Ale rzecz intrygująca i podejrzana historycznie. Kontekstu u byłego właściciela nie znam i nie poznam już ( niemożność namierzenia człowieka i miejsca zamieszkania ). Może wyorał na polu, a może porządkował strych itp.
 4. A co ma do tego 500+ i emerytury 13 - te ? Przypominam, że restrykcyjne prawo dla poszukiwaczy zostało uchwalone w Sejmie przez wszystkich darmozjadów, czyli PO, PIS, SLD, PSL itp...
 5. Mimo, że dałem wątek pomyłkowo " Konserwacji ", to dzięki za szybką reakcję :-) Czyli mamy już punkt zaczepienia, że to czeska " Zbrojovka ". Tylko ciekawe do czego to służyło. Prośba do administratora o wstawienie wątka do " Identyfikacji ". Jestem trzeźwy, ale nie wiem jak to się stało, że dałem go " Konserwacji ". Pozdr.
 6. Prośba do administratora o przeniesienie tematu do " Identyfikacji "... Sorry, coś mnie zamroczyło, że to do " Konserwacji "...
 7. Autsajder68

  Łopata

  Witam, trafiła się taka oto łopata. Wykonana jakby z jednego kawałka solidnej, dźwięczącej stali. Trzonek był oryginalny chyba, ale łopatę znalazłem już z odciętym trzonkiem, więc nie wiem jaki miał kształt. Na łopacie widać litery " BAAL...", ale nie wiem czy to jest sygnowanie, czy czyjaś radosna twórczość. Łopata wydaje się profesjonalnie wykonana, ale może to robota bardzo zdolnego kowala ? Ale raczej to nie jest kowalska twórczość, bo konstrukcja i jakość stali jest naprawdę bardzo dobra, nie ma takiej siły, by łopata mogła się wykrzywić np. przy kopaniu. Wymiary : długość całkowita - 40 cm. Szerokość całkowita części, gdzie stawiało się nogę - 15,5 cm. Pozdr.
 8. Witam, do czego i od czego mogło to być ? Wymiary - 7,5 cm x 14,5 cm. Dosyć solidne wykonanie z prawie milimetrowej blachy. Wojskowe ? Albo wyposażenie motocykla itp. ? Pozdr.
 9. Tak, to jest to ! :-) Dziękuję serdecznie. Pozdr.
 10. Witam, od czego może być ten wałek ? Po krzywkach widać, że silnik dwucylindrowy. Długość około 45 - 50 cm. Pozdr.
 11. Witam, może będziecie wiedzieć od czego jest ten wał... Solidny, masywny wał. Szerokość od lewej do prawej albo od prawej do lewej około 40 - 45 cm. Nie mam niestety szczegółowych wymiarów. to jakiś " es " stacjonarny albo inny " otto deutz " ? Motopompa ( jeśli nie jest za duży do tejże ) ?
 12. Zdjęcia z telefonu, trochę niewyraźne, nie miałem aparatu przy sobie akurat. Znalezisko złomowe.
 13. Witam, do rozpoznania taka oto gąsienica.. Szerokość około 35 cm. Zwykła np. kopara, czy coś militarnego ? Przeszukałem trochę net i nie znalazłem, może ktoś z Was będzie wiedział. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information