Skocz do zawartości

 Co można jeszcze znaleźć po Napoleonie?


Gość Wiedźmin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 254
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 years later...
http://zlotow.lo2.slupsk.pl/page13.html
Mały kamienny pomnik żołnierza napoleońskiego widniejący na zdjęciu przechowywanym w Muzeum Ziemi Złotowskiej. Nie wiadomo dokładnie, czy pierwotnie ustawiony był on na cmentarzu w Górznej. (tekst: Hier / ruht ein / Fr. Soldat / 1812
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
saucken1- jeszcze się nie spotkałem z pistoletem który miałby stopkę z takim monogramem. Blaszki ze zdjęć to tzw. blachy kciukowe, na których trzymano kciuk podczas strzału z karabinu.

ewald- ja głównie łażę za napoleonką, jak by co dawaj na mój email: damiangudz@gmail.com (nie pisz na priv bo tam mam stary adres sprzed lat, którego niestety nie można zmienić).

Pozdrawiam!
Damian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam od pistoletu, wiem tak się pisze po różnych forach, moim zdaniem to błąd. Jeszcze nie widziałem pistoletu z epoki z taką blachą, nawet kształt nie pasuje do rękojeści pistoletu. To są blachy kciukowe od karabinów. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Koło Finckensteinu szukałem dwa dni.Jeszcze nie widziałem tak wyczesanego terenu, no może teren bitwy nad Kaczawą jest porównywalny, choć tam czasem trafi się jeszcze jakaś kula...
W trakcie poszukiwań spotkałem 3 gości z piszczałkami.Sam park sobie darowałem, ale grzebałem po łąkach wokół i po polach po drugiej stronie drogi.Zupełna kicha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Małe a cieszy c.d.
Orzeł z 147 pułku, dwie pieczęcie lakowe, guziki, sprzączki, kulki i drobne monety:

24 EINEN THALER 4 sztuki z lat 1782 1783
48 EINEN THALER 1772 i 1779

I PHENNIG 1772 1774
II PHENNIG 1755
III MON. ARGENT. 1805

Ciekaw jestem za ile można było wtedy, np. w l813 kupić chleb, jajko, kurę, snikersa albo ładowarkę do Nokii ;)))
a tak poważnie to może ktoś ma jakieś przykłady cen z tamtych lat...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie