Skocz do zawartości

 Co można jeszcze znaleźć po Napoleonie?


Gość Wiedźmin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 254
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
w mojej okolicy są tzw.Francuskie Góry" (Wielkopolska)i ponoć nazwa upamiętnia własnie powrót wojsk napoleonskich spod Moskwy. To kilkanaście km odemnie w Puszczy Noteckiej... Czy ktos tam już szukał..? I czy faktycznie tamtedy mogła przebiegać trasa powrotu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to będę musiał zaangażować wuja-leśniczego by dokładnie wskazał mi kierunek bo to w Puszczy.. wszystko się może zgadzać bo niedaleko jest też zborowa mogiła w której pochowani są żołnierze francuscy którzy u zakończyli swą wędrówkę"..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem koledzy, cieszę sie że wątek powrócił.
Narazie niewiele z nalazłem po napoleończykach,chociaż wrzuce fotki mego granatu...U nas w Rumi jest w lesie mogiła jak ktoś chce fotki to wyśle tylko bym musiał zeskanować u kumpla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla miłośników Napoleona. W powiecie złotowskim (obecnie woj. wielkopolskie - na północ od Piły) w m. Górzna znajduje siś grób żołnierza napoleońskiego. Z pobliskiej Krajenki pochodził adiutant Napoleona - Sułkowski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coć mieszkam w niedalekim Złotowie, to tego grobu jeszcze nie obejrzałem. W Górznej mieszka lokalny pasjonat histori i twórca małego muzeum - p. Grzesiak, który wie b. dużo na ten temat. Tak więc, jak wygląda grób napoleońskiego żołnierza - nie wiem. Trzeba odpalić" rower i pojechać do Górznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie