Skocz do zawartości

 Co można jeszcze znaleźć po Napoleonie?


Gość Wiedźmin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 254
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A czy Napoleon i jego kolesie hasali w Lubuskim?
Jesli ktos chce stworzyc DREAMTEAM do szukania armaty lub kasy wojskowej czy tego typu przygod to sluze czym moge.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie mówcie że guziłek napoleoński to nic takiego :-)
są jeszcze łuski i rozety z czak, numery pułków z ładownic i mundurów, klamry i takie tam gadżety. To chyba jest warte wychodzenia. Ale wymaga duuużej cierpliwości. Szczerze to mi jej brakuje. A taka uwaga na marginesie. Gadżety napoleońskie, powstańcze ( 1831 ) czy moniaki mają to do siebie, że leżały w ziemi te 200 lat i poleżą jeszcze 300 i wiele się nie zmienią. Dla odróżnienia polskie guziki z 1939 roku za 5-10 lat znikną NA ZAWSZE podobnie jak i inne rzeczy z tego okresu. Nie ten materiał niestety. Zresztą tak naprawdę zaczyna byc tak że znaleźć polską łuskę to już coś. Miejmy to na uwadze i ratujmy co się da.
Pozdrawiam
SZUKAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fajna książka po angielsku Napoleon's campaign in poland 1806-1807" by F. Loriane Petre (Można ją było kupić w Pelcie w Warszawie a napewno jest na amazon.com)
Pół roku temu szperająć w sieci znalazłem całe książki o napoleonie(ponad 200 stron) - a dokładnie dzienniki jago generałów.

Pozdrawiam Yugo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JackP - Jakbyś miał juz tę książke, lub skany to daj znać, pleaase.
SZUKAM - te okolice Konstancina to sprawdzony teren? Chadzałeś tam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do P.T. Jacka P.

Czy moglbym prosic o informacje odnosnie ksiazki? - czy sa tam jakies dane o grobach zolnierzy napoleonskich tudziez rosyjskich czy pruskich w okolicach Polnocnego Mazowsza.


Dziekuje

Gandalf de Grey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem na Amazon ksiazke, o ktorej pisal yugo w swoim poscie. Jest tam jeszcze inna tego samego autora: Napoleon's conquest of Prussia 1806. Zamowilem obie i dam Wam znac o ich zawartosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano potyczki czy bitwy nie było. Tak naprawdę trudno powiedzieć co tam było. Jest jedna hipoteza można powiedziec że bardzo prawdopodobna. Nie nalezy się tam spodziewać stosu broni, armat czy kul nawet. Ot takie inne fanty ... natomiast przy poświęceniu trochę więcej czasu i wysnuciu dobrych wniosków można pójśc dalej tym sladem. Cudów nie ma ale jak wspomnałem guzik czy klamra to - jak dla mnie przynajmniej - juz coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem z Ciechanowa, należę do warszawskiego stowarzyszenia Legia Nadwiślańska. Odtwarzamy" historię. Nawiążę kontakt z osobami, które już kopały lub zamierzają kopać na terenach bitwy pod Pułtuskiem lub Gołyminem. Chętnie się podłączę". Mam na koncie resztki HE-111 (leży 6 km od Ciechanowa), trochę kopałem pod Mławą i Pułtuskiem. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Mma piękny kałamarz z brązu przedstawiający Ułana siedzącego na pniu drzewa, przed nim leży lanca a po lewej i prawej stronie znajdują się dwie beczułki od piwa, bądź wina (raczej wina), Wszystko to przymocowane jest na granitowym kamieniu. Coś pięknego!!! Miał to być ponoć prezent od Napoleona dla cara rosji Aleksandra.W ręce uniesionej w górę ułan trzyma kufel na którym jast napisane Aleksander X (chyba X) i data 1812 (chyba). Podejrzewam że w tej chwili dużo warte.Któryś z moich przodków walczył przy boku Napoleona i od dość dawna figurka jest przekazywana z pokolenia na pokolenie.Jak będę miał klisz to zrobię zdjęcie i umieszczę je tu.
Pozdrowienia
YoWheris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
N fotkę trzeba jeszce trochę poczekać aż klisz wypstrykam. a po Napoleonie znajduje się pod Lesznem, kamień przypominający okrągły stół. Podobno na tym kamieniu Napoleon spożywał któryś z posiłków. Słyszałem że w Wielkopolsce znajduje się jeszcze kilka takich miejsc. Czy to prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie