Jump to content

dareQ

Forum members
 • Posts

  378
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by dareQ

 1. jeśli dalej ten temat jest drążony to coś znalazłem przegladając prasę lokalną w Kalendarium krótka notkę: 25 listopada 1806 r. (198 lat temu) Przez Międzychód przechodziła armia francuska pod wodzą cesarza Napoleona I BONAPARTEGO. W okolicy miasta Francuzi stoczyli w latach 1806-1808 kilka potyczek z wojskiem pruskim (polegli w nich żołnierze pochowani zostali na terenie obecnej "Gazowni - jeszcze w 1905 r. stała w tym miejscu kapliczka)." mam nadzieję że i toto się przyda do aktualizacji śladów małego kaprala" :) Pozdr.
 2. Bingo! dokłądnie toto :) na filmie nie był aż tak wyraźny.. sęk w tym że ta postać nie ma nic wspólnego z filmem.. więc co tam robiła? W gazetce było zdjęcie z widoczną kolbą strzelby skierowaną do góry. mi się w każdym bądź razie podobało :)
 3. .. jak już o duchach" na zdjęciach mowa.. a co powiecie o czymś takim" na filmie? Jest taki film(chyba z lat '90) Trzech mężczyzn i dziecko" ..chyba.. z m.in.Tomem Seleckiem - w połowie filmu (jakaś 59 min.- wiem bo ogladałem na kasecie) jest scena gdy do domu przychodzi starsza pani i w trakcie rozmowy z mężczyzną wracając do wyjścia kamera obejmuje m.in. okno balkonowe. I w tym momencie trzeba włączyć przewijanie poklatkowe(boosze.. kto dziś jeszcze używa magnetowidu?) :) no i w oknie balkonowym widać... postać 10-latka ze strzelbą... oglądałem to nie raz. Robi wrażenie, nie powiem... W jakiejś gazetce ezo.." był artykuł o tym i pisali, że to duch syna jakiegoś policjanta (który mieszkał kiedyś w tym mieszkanku). Chłopaczek bawił sie pozostawioną bronią i coś mu do głowy strzeliło"... Film osiągalny napewno w wypożyczalniach kaset więc sprawa możliwa do weryfikacji. Miłego oglądania! idę spać bo godzina duchów już blisko..
 4. :) oby żołądki wy3mały wszystkie te świąteczne smakołyki :) a w Nowym Roku - samych ciekawych trafień... DARZ DÓŁ!!!
 5. Do Catiglione-> niestety Yard już mnie ubiegł :) w sprawie Sierakowa (mieszkam niedaleko) http://www.sierakow.pl/content.php?cms_id=114&lang=pl&PHPSESSID=d74fd7aeb167e0e30108f16c538d242f tu masz tylko wzmiankę pod datą 1812 o tym jak grupkę napoleońskich żołnierzy dorwała rosyjska konnica i ich wycięła do nogi w okolicach wioski Grobia (czyżby nazwa miała coś wspólnego z grobami?). Pozostał pamiątkowy krzyż przy drodze Sieraków-Kwilcz (odbicie od trasy Poznań-Gorzów)- fotki Yard już dawał wcześniej. W Puszczy Noteckiej są też tzw.Francuskie Góry i Francuska Droga (byłem tam latem) ale droga już utwardzona :( Jeśli będziesz potrzebował jeszcze jakieś dokładniejsze info to daj znać na mail'a- postaram się pogadać z odpowiednimi osobami" :) Pozdrawiam!
 6. wracając pewnego dnia już po wykopkach do samochodu na drodze leśnej i odruchowo machając utusikiem" słyszę mocny sygnał :) kopię kopię i na jakichś 30 cm wykopałem: zawór wodny mosiężny fi 100, piłkę do metalu (ale skorodowana), klucz do okrągłych rur (tzw. urhok"- po poznańsku :) i bloczek/wielokrążek z 6m łańcucha. Może ktoś ukrył to sobie na potem i.. zapomniał. Klucz odrdzewiłem i nawet sprawnie działa. Ale mocny sygnał na takiej dużej powieżchni też mnie przyprawił o mocniejsze bicie pikawy.
×
×
 • Create New...

Important Information