Jump to content

Łucznik" Radom i Visy na 100-lecie


bjar_1

Recommended Posts

Oryginały polskie nie są takie tanie u Hermana w Monachium poszukiwany rocznik 1936 poszedł za około 6500 euro razem z prowizją a rocznik 1937 był tochę tańszy około 300 euro, ale to są piękne stany i oryginały a nie jakieś popaprane podróby.

http://www.hermann-historica.de/de/l/176927/polen/vis_mod_35_radom_1936?accid=1764&aid=175&Lstatus=0¤tpos=3


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 08:11 27-11-2018
Link to comment
Share on other sites

Ciekawe kto wpadł na ten pomysł i ile na tym kasy przytuli,bo jeśli po 16k za sztuk to niech prorok już się temu przyjrzy.
http://tech.wp.pl/vis-100-wojsko-polskie-dostanie-20-tys-nowych-pistoletow-6323601514718849a
Link to comment
Share on other sites

http://radom.wyborcza.pl/radom/7,48201,24243804,fabryka-broni-w-radomiu-wypuscila-serie-karabinkow-grot-na-rynek.html#s=BoxOpCzol7

Fabryka Broni w Radomiu wypuściła serię karabinków Grot na rynek cywilny

Fabryka Broni "Łucznik - Radom sp. z o.o. wyprodukowała kilkaset samopowtarzalnych karabinków MSBS GROT S16-M1. Broń przeznaczona jest dla cywilnych strzelców sportowych oraz kolekcjonerów. Pierwsza setka ma specjalne oznaczenie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

Jak informuje Fabryka Broni w Radomiu, GROT S jest uzupełnieniem rodziny karabinków MSBS GROT, stanowiących obecnie wyposażenie Wojsk Obrony Terytorialnej. „Konstrukcja karabinka niemalże w 100 procentach odwzorowuje karabinek automatyczny w zakresie obsługi, co pozwala użytkownikom rozwijać swoje umiejętności i pasje strzeleckie” – zachwala swoją produkcję zakład. W specyfikacji można przeczytać, że karabinek posiada lufę 16 calową o skoku 7 cali, co pozwala prowadzić skuteczny ogień do odległości 500 metrów w zależności od posiadanych przyrządów celowniczych. Standardowo karabinek wyposażony jest w mechaniczne przyrządy celownicze umieszczone na szynie standardu Picatinny znajdującej się na komorze zamkowej. Umożliwia to montaż przyrządów optoelektronicznych.

„Karabinek ten jest bronią w pełni dostosowaną dla strzelców prawo i lewo ręcznych poprzez umieszczenie wszystkich manipulatorów (dźwignia przeładowania, zatrzask zamka, zatrzask magazynka, przełącznik rodzaju ognia) z lewej i prawej strony karabinka. Karabinek MSBS GROT S16 FB-M1 podobnie jak jego automatyczna wersja jest konstrukcją modułową, co pozwala na jej szybkie serwisowanie i wymianę podzespołów takich jak np. moduł kolby, moduł mechanizmu spustowego. Jest to konstrukcja opracowana tak, by spełniała polskie przepisy dotyczące wprowadzania broni na rynek cywilny” – informuje Fabryka Broni.

Jak zapowiada zarząd FB, w przyszłości Fabryka Broni będzie wsłuchiwać się w uwagi i sugestie użytkowników i wspólnie z nimi wprowadzać dalsze udoskonalenia karabinka samopowtarzalnego tak, aby jak najpełniej był on dostosowany do ich potrzeb i wymagań. Cena detaliczna karabinków z serii limitowanej wynosi 12 000 PLN brutto, natomiast cena pozostałych egzemplarzy wynosi 8 700 PLN brutto."
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information