Skocz do zawartości

Polacy chcą sprowadzić Humbery do kraju.


piokot20

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Świetna wiadomość, tylko autor artykułu nie wie o czym pisze. Humber Mk.III i Car, Armoured Mk.I Fox I ( w niektórych dokumentach tylko Car Armoured Canadian) to dwa różne pojazdy. Owszem wzorcem dla Foxa był Humber, ale Fox miał inne podwozie i napęd (GMC), inne uzbrojenie, inne wymiary itp. Uzbrojenie również inne niż podane w artykule nie BESY lecz BROWNING 0,5 i 0,303 cala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Świetnie, że Polacy wyczaili gdzieś w chaszczach dwie takie piękne sztuki. Po odrestaurowaniu będą z tego - mam nadzieję - perełki.

Wprawdzie do historii 1. DPanc tych Foxów naciągnąć się nie da, ale już prędzej chyba do historii II Korpusu. Tak, czy inaczej, znakomicie, że ten towar znajdzie się w Polsce i pewnie zajmą się nim pasjonaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za: www.facebook.com/kukizpawel/

 

"Problem w tym, że nasza misja na Sycylii skończy się prawdopodobnie w kwietniu. Konieczne więc było przyspieszenie procedur a ponieważ wiedziałem, że w Zagrzebiu spotkam wicepremiera Włoch Luigi Di Maio, udałem się wcześniej do Kancelarii Premiera Morawieckiego z prośbą o pismo wspierające inicjatywę naszych Żołnierzy. 
Pismo takie otrzymałem (podpisane przez Michała Dworczyka, szefa Kancelarii) i wręczyłem je Luigi.
Początkowo lekko zdębiał, bo w trakcie rozmów o Europie ja nagle proszę go o pomoc przy transporcie wozów opancerzonych do Polski 1f642.png:-) Dopiero po chwili zrozumiał, że chodzi o ważne dla Polaków zabytki a nie o wsparcie Kukiza przy zbrojnym przejęciu władzy 1f642.png:-) 1f642.png:-) 1f642.png:-) 
Jego stan emocjonalny pięknie ilustrują dwa pierwsze zamieszczone poniżej zdjęcia (przepraszam, że nie najlepszej jakości) 1f642.png:-) . Di Maio obiecał, że osobiście zajmie się sprawą. A pojazdy (szczególnie jeden) są w naprawdę świetnym stanie jak na swój wiek. Prawdopodobnie jeden z nich można nawet "odpalić".

55510770_2276181109116263_1567421161891954688_o.jpg

53886041_2276180515782989_7465681663381471232_o.jpg

54278969_2276181412449566_3149805534576640000_o (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Woody tyle że na Sycylii te pojazdy miały iść na złom i włosi do tego się przymierzali, dopiero nasze zainteresowanie i polscy wojskowi którzy na czasowy kontyngent tam przybyli zainteresowali się nimi aby je ściągnąć do kraju. Niestety kontyngent odjechał i jest już inny  innego kraju a sprawa zdechła i mogły skończyć tak jak włosi planowali czyli na złom. Obym się mylił co sprawiło by mi niekłamaną radość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Landszaft, kontyngent sophia został przedłużony. Na Sycylii jest kolejna zmiana. Biorąc pod uwagę to co zamieszczono pod linkiem, który wyżej podałem, była zgoda włoskiego Min. Obrony na przekazanie pojazdów. Myślę więc (i mam taką nadzieję) pojazdy już należą do MBPanc. Pozostaje tylko kwestia transportu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie