Jump to content

artur999

Forum members
 • Content Count

  47
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A ja chciałbym kiedyś zobaczyć Panterę w Muzeum Broni Pancernej ..... Prawdopodobieństwo pewnie jak trafienie "szóstki", ale trzeba próbować.
 2. Czy można prosić o informacje na temat tej wieży?
 3. Kiedyś na forum odkrywca czytałem, że niby jest namiar na Panterę i znają ten namiar prywatni kolekcjonerzy oraz państwowe muzeum, ale temat stoi w miejscu. Teraz nie odszukam tego wątku. Niestety nie nam "maluczkim" znać takie tajemnice:) Ale wracając do tematu, to miejmy nadzieję, że ujrzymy fotki z transportu/przybycia do Polski.
 4. Z jednej strony szkoda STUGa, ale pewnie znając Tank Huntera to drugi składa się w garażu Z drugiej strony pojawia się duża szansa na Panterę. Ciekawie jak wygląda ten kadłub Pantery. Gdzieś, kiedyś na tym forum pisano o zakopanym/zatopionym kadłubie Pantery/BergPantery i państwowym muzeum mającym na niego ochotę - oby było to MBPanc. Wówczas byłyby dwie Pantery w kraju, czego pewnie nam wszystkich warto życzyć i należy za to trzymać kciuki:)
 5. Widać, że stan wyjściowy jest lepszy niż w przypadku wcześniej pozyskanych eksponatów z okresu II wojny światowej. Teraz tylko powoli z remontem, nic na siłę.
 6. "Grube" części ..... nadzieja chyba tylko w możnych kolekcjonerstwa w Polsce ...
 7. Pojazd wygląda całkiem dobrze. Nie sądziłem, że to tak wysoki sprzęt ...
 8. Bardzo dobre informacje. Najpierw M36, teraz Fox z silnikiem i perspektywą na jazdę.
 9. Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w projekt! We wspólnym działaniu siła, począwszy od Pana Porucznika, który znalazł pojazd, na osobach zaangażowanych w ściągnięcie pojazdu kończąc. Dzięki wczesnej informacji o znalezieniu i transparentnej komunikacji możemy wszyscy zobaczyć ile wysiłku i czasu trzeba włożyć w tego typu działania. Teraz trzymam kciuki za remont. Jaki jest stan ukompletowania? Jest silnik, skrzynia, mosty? Czy te podzespoły były identyczne jak przy ciężarówce Canada? Btw - czytałem, że drugi pojazd pójdzie do muzeum we Włoszech.
 10. Kolejne wieści w temacie http://www.polska-zbrojna.pl/Mobile/ArticleShow/30983
 11. Fabrycznie montowali tak zapasowy drążek? nie wiedziałem. Panie Moskit 1/2, do dzieła jeśli jest możliwość pozyskania za free :)
 12. Super informacja! Ciekawe czy dwa czy tylko jeden?
 13. Ktokolwiek wie co stało się z kawałkiem stuga III odkrytego koło Dobrego Miasta w 2008 r. (link do artykułu: http://gazetaolsztynska.pl/Natrafili-na-niemieckie-dzialo-szturmowe,49434) To był przód pojazdu, gdzieś czytałem, że go zakopali z powrotem. Jako baza części do poznańskiej III mógłby sprawdzić się.
 14. Super! Biorąc pod uwagę, że siedzimy w domach, można prosić o więcej informacji co udało się pozyskać do III, jak idzie remont, itd.
 15. Dobra Robota... oby tak dalej bo lekko nie jest:) https://gloswielkopolski.pl/poznan-niszczyciel-czolgow-m36-odzyskuje-sprawnosc-w-muzeum-broni-pancernej-juz-jezdzi-manewruje-i-obraca-wieze-zdjecia/ar/c1-14841212
×
×
 • Create New...

Important Information