Jump to content

artur999

Forum members
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Widać, że stan wyjściowy jest lepszy niż w przypadku wcześniej pozyskanych eksponatów z okresu II wojny światowej. Teraz tylko powoli z remontem, nic na siłę.
 2. "Grube" części ..... nadzieja chyba tylko w możnych kolekcjonerstwa w Polsce ...
 3. Pojazd wygląda całkiem dobrze. Nie sądziłem, że to tak wysoki sprzęt ...
 4. Bardzo dobre informacje. Najpierw M36, teraz Fox z silnikiem i perspektywą na jazdę.
 5. Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w projekt! We wspólnym działaniu siła, począwszy od Pana Porucznika, który znalazł pojazd, na osobach zaangażowanych w ściągnięcie pojazdu kończąc. Dzięki wczesnej informacji o znalezieniu i transparentnej komunikacji możemy wszyscy zobaczyć ile wysiłku i czasu trzeba włożyć w tego typu działania. Teraz trzymam kciuki za remont. Jaki jest stan ukompletowania? Jest silnik, skrzynia, mosty? Czy te podzespoły były identyczne jak przy ciężarówce Canada? Btw - czytałem, że drugi pojazd pójdzie do muzeum we Włoszech.
 6. Kolejne wieści w temacie http://www.polska-zbrojna.pl/Mobile/ArticleShow/30983
 7. Fabrycznie montowali tak zapasowy drążek? nie wiedziałem. Panie Moskit 1/2, do dzieła jeśli jest możliwość pozyskania za free :)
 8. Super informacja! Ciekawe czy dwa czy tylko jeden?
 9. Ktokolwiek wie co stało się z kawałkiem stuga III odkrytego koło Dobrego Miasta w 2008 r. (link do artykułu: http://gazetaolsztynska.pl/Natrafili-na-niemieckie-dzialo-szturmowe,49434) To był przód pojazdu, gdzieś czytałem, że go zakopali z powrotem. Jako baza części do poznańskiej III mógłby sprawdzić się.
 10. Super! Biorąc pod uwagę, że siedzimy w domach, można prosić o więcej informacji co udało się pozyskać do III, jak idzie remont, itd.
 11. Dobra Robota... oby tak dalej bo lekko nie jest:) https://gloswielkopolski.pl/poznan-niszczyciel-czolgow-m36-odzyskuje-sprawnosc-w-muzeum-broni-pancernej-juz-jezdzi-manewruje-i-obraca-wieze-zdjecia/ar/c1-14841212
 12. BTW - czy muzeum rozważa rozmowy z PKP. Może znajdzie się u nich np. CW34 lub WZT 1 (tych już w WP raczej się nie znajdzie)?
 13. I bardzo dobrze! Trzeba posiadać sprzęt na ewentualną wymianę, choćby z Argentyńczykami - do Ameryki Płd T-34 raczej nie dotarły:)
 14. Więcej informacji na temat poszukiwać Shermana w Argentynie poniżej https://news.en24.news/A/2020/02/the-details-of-the-thorough-search-for-polish-sherman-tanks-that-have-been-in-argentina-for-more-than-70-years.html
 15. Mam nadzieję, że są to zdjęcia z oficjalnego przekazania pojazdów do MBPanc. Data zdjęć pokrywałaby się z informacjami zamieszczonymi powyżej.
×
×
 • Create New...

Important Information